• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
2

در هوس يک شهردار ديگر!

  • کد خبر : 1540
  • 05 شهریور 1396 - 13:53
در هوس يک شهردار ديگر!

اکثريت ۶ نفره شوراي شهر کرمانشاه اين روزها نگاه ها را به خود جلب کرده است. اين مجموعه در اولين گام از حق خود استفاده کرده و تمامي پست هاي شورا را از آن خود کردند. قاعدتاً گام بعدي اين جمع ۶ نفره مي تواند وسوسه تغيير شهردار باشد! بي گمان هر شوراي جديد – […]

اکثريت ۶ نفره شوراي شهر کرمانشاه اين روزها نگاه ها را به خود جلب کرده است. اين مجموعه در اولين گام از حق خود استفاده کرده و تمامي پست هاي شورا را از آن خود کردند. قاعدتاً گام بعدي اين جمع ۶ نفره مي تواند وسوسه تغيير شهردار باشد! بي گمان هر شوراي جديد – و به ويژه طيف اکثريت- به شکل طبيعي اين حق را براي خود متصور است که شهرداري دلخواه و همراه و هماهنگ را با خود انتخاب کند. البته بنا به دلايلي شايد اجرايي کردن اين نيت چندان آسان هم نباشد. توجيه برکناري آرش رضايي – که اتفاقاً عملکرد قابل دفاعي در حوزه مديريت شهري داشته – کار دشواري به نظر مي رسد. شهردار طي اين مدت در بخش هايي مانند ترافيک شهري بسيار خوب عمل کرده و رفت و آمدهاي درون شهري شهروندان روانتر از قبل شده است. شهرداري در دوران مديريت او سامان بهتري را به خود ديده است. همچنين رضايي طي اين مدت به دنبال تدوين برنامه راهبردي توسعه و برنامه چشم انداز بلندمدت و کوتاه مدت براي اين شهر بي برنامه بوده است. هرچند طيف اکثريت شورا تاکنون در مواجهه با رسانه ها سخني از تغيير شهردار به ميان نياورده اند ولي با اين وجود برخي افراد از تمايل تعدادي از اعضاء براي تغيير شهردار خبر مي دهند. حتي برخي ادعاهاي تاييد نشده حاکي از آن است در اين زمينه با گزينه هايي براي پذيرش مديريت شهري کرمانشاه رايزني نيز صورت گرفته است.
هر چند طي اين مدت از منتقدان جدي شهردار بوده ام و اين روند نقد حوزه مسايل شهري همچنان ادامه خواهد داشت ولي معتقدم در اين شرايط تغيير شهرداري که در کارش تا حدودي موفق نشان داده چندان عقلاني نباشد، زيرا ممکن است با ايجاد تغييرات مديريتي دستآوردهاي قبلي نيز از دست برود. سامان‌مندي کرمانشاه در حوزه شهري بيش از هر چيز نيازمند وجود يک ثبات در مديريت شهري است تا با اعمال يک نظارت صحيح، به تدريج شاهد بهبود وضعيت باشيم.
در ضمن تغيير شهردار مي‌تواند فاصله ميان اقليت و اکثريت شورا را بيش از پيش کرده و بر پيچيدگي هاي موجود بيافزايد و فضا را براي ايجاد يک تعامل مثبت دشوار کند. فراموش نکنيم شهر کرمانشاه براي رهايي از معضلات گسترده کنوني بيش از هرچيز نيازمند همگرايي و همراهي و تعامل مديران شهري است و در اين شرايط کوبيدن بر طبل تفرقه و پيشبرد منافع شخصي و محفلي قابل پذيرش و توجيه نيست.
البته شهردار هم نشان داده که در ايجاد ارتباط و تعامل با پارلمان شهري از توانايي‌هاي خوبي برخوردار است و توانسته مصوبات لازم براي پيشبرد برنامه هاي خود را از شوراي قبل دريافت کند.
همچنين آرش رضايي با مديريت ارشد استان نيز به يک تعامل خوب رسيده و همين موضوع باعث تسهيل در روند اجراي پروژه هاي شهري شده است. با وجود اين ويژگي ها دور از ذهن نيست شهردار که طيف اقليت شورا را با خود همراه مي بيند، بتواند با اعضاي اکثريت نيز به تعامل مناسبي برسد و اين دوران گذار را به سلامت طي کند.

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=1540

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.