رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه قطب تولیدات دامی کشوراست که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده کرد. دکترامید حاج محمدی در جلسه ای با حضور روسای ادارات دامپزشکی شهرستان ها و روسای ستادی افزود: با توجه به اینکه بخش دام یکی از توانمندی‌های استان است باید از این مزیت برای بهبود تولیدات […]

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه قطب تولیدات دامی کشوراست که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده کرد.

دکترامید حاج محمدی در جلسه ای با حضور روسای ادارات دامپزشکی شهرستان ها و روسای ستادی افزود: با توجه به اینکه بخش دام یکی از توانمندی‌های استان است باید از این مزیت برای بهبود تولیدات دامی و ارائه خدمات با کیفیت بهتربه دامداران استفاده کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان در حوزه دامپروری اظهار داشت: استان کرمانشاه با دارا بودن ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک و۱۵۰ هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) یکی از قطب های اصلی دامپروری و تولیدات دامی کشور محسوب می شود.

مدیر کل دامپزشکی استان در اشاره به پرورش دام با توجه به برکت بارندگی هایی که اواخر سال گذشته شروع و تاکنون ادامه یافته، شرایط موجود را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در پی بارندگی های اخیر بی تردید جمعیت دام سبک افزایش چشم گیری خواهد داشت و روند افزایش جمعیت دام نیز ادامه خواهد داشت.

دکتر حاج محمدی در ادامه تصریح کرد: فعالیت های دامپزشکی درهیچ شرایطی متوقف نمی شود و در حال حاضر شرایط خوبی به لحاظ پیشگیری از بیماری ها در استان داریم، همچنین با افزایش اعتبارات مورد نیاز در دامپزشکی استان برای سلامت مردم و حفظ و حراست از سرمایه های دامداران به هر طریق وظایف محموله را به نحو احسن انجام می گیرد تا گزندی به صنعت دام و طیوراستان وارد نشود.

وی جایگاه دامپزشکی را مهم توصیف کرد و گفت: به اهمیت وظایف دامپزشکی در حوزه سلامت واقف هستیم و دامپزشکی جزو معدود دستگاه هایی است که خدمات خود را مستقیم به تولیدکنندگان ارائه می دهد و رضایت خوبی از عملکرد این مجموعه وجود دارد و همچنین با افزایش اعتبارات با هدف حمایت از صنعت دامداری و با توجه به افزایش هزینه های خدمات از جمله خرید واکسن تب برفکی، خرید سموم ضد انگلی، لوازم و وسایل کار اکیپ های مایه کوبی و …  نیازمند هماهنگی های بیشتر و افزایش اعتبارات با هدف حفظ سرمایه ای دامی هستیم .

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان کمک به دامداران را یکی از دغدغه های همیشگی دامپزشکی استان دانست.

اخبار مرتبط

نظرات