رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه:

قطع برق برخی مناطق کرمانشاه برای کنترل پیک مصرف است

قطع برق روزهای اخیر برای مدیرت مصرف در ساعات پیک اتفاق می افتد . مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از اعمال خاموشی های با برنامه کنترل پیک بار در استان بنا به نیاز کشور و ظرفیت تولید میزان خاموشی برای هر استان تعریف می شود و در نقاط مختلف استان اعمال می […]

قطع برق روزهای اخیر برای مدیرت مصرف در ساعات پیک اتفاق می افتد .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از اعمال خاموشی های با برنامه کنترل پیک بار در استان بنا به نیاز کشور و ظرفیت تولید میزان خاموشی برای هر استان تعریف می شود و در نقاط مختلف استان اعمال می شود .

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، مهندس علیمراد مرادی مجد با بیان اینکه روزهای میانی هفته با توجه به مصرف بالای بخش عمومی احتمال اعمال این خاموشی ها بیشتر است گفت : در روز گذشته(۵ تیر ) ۸۰مگاوات و امروز (۶ تیر ) ۴۰کگاوات خاموشی انجام گرفته است .

وی افزود: با توجه به اینکه میزان و زمان خاموشی ها به صورت کشوری و همزمان با بالارفتن مصرف نسبت به تولید اعمال می شود نمی توانیم آنرا از قبل اطلاع رسانی کنیم .

با بیان اینکه این خاموشی‌ها احتمالا تا اواخر مرداد ما ه ادامه داشته باشد خاطر نشان کرد: شبکه های توزیع برق  کرمانشاه توسط ۲۴۰ فیدر تغذیه می شود. فیدرها کلید برق مناطق مختلف شهری هستند که خاموشی توسط آنها اعمال می شود. با توجه حساس بودن برخی مراکز(بیمارستان‌ها، مراکز نظامی ، و ادارات حساس )  اعمال خاموشی برای مناطقی که این مراکز وجود دارند اولویت ندارد.

هر ساله با افزایش دما با توجه به افزایش مصرف مردم از انرژی برق در سیستم های سرمایشی مصرف برق در ایران به اوج خود می رسد.

میرزان تولید برق در ایران ۵۲هزار مگاوات است که مصرف مشترکین در ساعات اوج مصرف به ۵۲هزارو ۸۰۰ مگاوات میرسد که باتوجه به بالا بودن میزان مصرف خاموشی در برخی مناطق به صورت کنترل شده اعمال می‌شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات