رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

بخش خصوصی تاوان تصمیمات اشتباه دولت‌ها را می‌دهد / تصمیم گیری ها در ایران کند و مبهم است

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بخش عمده ای از مشکلات حوزه تولید و صاردات کشور را حاصل سیاست‌های دولت‌ها عنوان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی حاصل تصمیماتی است که دولت‌ها می گیرند و تاوانش را بخش خصوصی می‌دهد. این برعکس آن چیزی است که در دنیا وجود دارد. در دنیا زمینه را دولت‌ها […]

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بخش عمده ای از مشکلات حوزه تولید و صاردات کشور را حاصل سیاست‌های دولت‌ها عنوان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی حاصل تصمیماتی است که دولت‌ها می گیرند و تاوانش را بخش خصوصی می‌دهد. این برعکس آن چیزی است که در دنیا وجود دارد. در دنیا زمینه را دولت‌ها ایجاد می کنند و بخش خصوصی از آن استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین حشمت الله فلاحت پیشه همایش روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری ها در کشورهایی انجام می شود که مهد دولت‌های حداقلی است یاد آور شد: با توجه به سیاست‌ها و رفتارهای ترامپ باید در انتخابات اخیر زمین می خورد اما کاهش نرخ بیکاری از ۹ درصد به ۳ درصد برگ برنده ای بود برای او  چون معتقد است که همواره منافع ملی کشورش را در نظر می گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست کلی کشور سیاست تنش زایی با دنیا نیست ولی مشکل اساسی که وجود دارد این است که در تصمیم گیری ۲ ضعف داریم؛ کند و مبهم تصمیم می گیریم .

وی تفاوت کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه را در سرعت تصمیم گیری دانست و گفت: در ایران موضع گیری ها مبهم است و افراد نمی‌خواهند شفاف صحبت کنند.

فلاحت پیشه در خصوص ظلم برخی تریبونهای استانی در قبال موضع گیری مجلس درمورد CFT  گفت: در دنیا ۲۰۵ کشور و سازمان بین المللی عضو این لایحه جهانی هستند. رد این موضوع در زمان تحریم مشکلات ما را دو چندان می کند و محدود بانکهای چینی ، روسی و عراقی که با حکم حکومتی اقدام به برقراری ارتباط با ایران می کنند به دنبال بهانه هستند که این ارتباط را قطع کنند.

وی اظهار داشت: با برگزاری همایش توسعه و سرمایه گذاری و دعوت از کسانی که در کنار استان برای بازسازی کمک کردند می تواند فرصت خوبی برای نمایش توانمندی های استان و استفاده از توجه عمومی که به استان شده است صورت بگیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو با انتقاد از زیر ساخت‌های مرزی گفت: از زمانی که رییس کمیسین خارجی شده ام سفرهای خارجی را کنسل کرده ام و اعتقاد دارم هرچه بیشتر به مرزها رسیدگی کنیم در روابط خارجی و برقراری ارتباط با همسایگان موفق تر خواهیم بود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که دید امنیتی بر استان کرمانشاه حاکم باشد نمی تواند در زمینه اقتصادی استعدادهای خود را بروز دهد. یک فعال اقتصادی را نمی توانیم در نگاه اول به عنوان متهم ببینیم این فعال اقتصادی باید بتواند با نقاط مختلف دنیا کار کند، سرمایه گذاری مشترک انجام دهد و بتواند ریسک کند .

فلاحت پیشه در خصوص پیمانسپاری ارزی نیز خاطر نشان ساخت: نمی توانید یک تصمیم کلان بگیرید همه جا اجرا شود و وقتی به مرز می‌رسد ضد خودش عمل کند. وقتی صادر کننده در کشورهای هدف صاردراتی خود کالا و خدمات ارائه می دهد ارزش استراتژیکی پیدا می کند. نشانه زوال یک جامعه این است که بحث های عملی را رها کرده و به بحث های کلامی خود را محدود کند. آنچه باعث توسعه در دنیا شده است علم عملی ، علم حل مسئله بوده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: استان کرمانشاه با توجه به مزیت هایی که دارد باید نسبت به برخی استانهای دیگر متفاوت دیده شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات