رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین دیدار کرد . امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین با اشاره به آمار و عملکرد کمیته اشتغال شهرستان هرسین گفت: بخش خصوصی، بدنه اصلی توسعه اقتصادی و به تبع آن توسعه اشتغال می باشد با نگاه ویژه دولت تدبیر و […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین دیدار کرد .

امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین با اشاره به آمار و عملکرد کمیته اشتغال شهرستان هرسین گفت: بخش خصوصی، بدنه اصلی توسعه اقتصادی و به تبع آن توسعه اشتغال می باشد با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به استان کرمانشاه و اختصاص تسهیلات  قابل توجه در بحث اشتغال روستایی و عشایری فضا کاملا مهیای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی ادامه داد:  فرآیندهایی که منجر به سرمایه گذاری بخش خصوصی  در استان می شود گاهی طولانی و دست و پاگیر است و زمانی به نتیجه می رسد که فرصت مناسب برای سرمایه گذار از دست رفته است برای ایجاد انگیزه در بخش خصوصی باید فرآیندها کوتاه و دید گاه ها تغییر کند و همانطور که استاندار محترم تاکید نموده اند برخی از دستگاه های اجرایی از تنگ نظری ها دست بردارند.

فرماندارهرسین در قسمتی از سخنان خود گفت: در بررسی وضعیت متقاضیان کار در شهرستان هرسین متوجه شده ایم اکثر متقاضیان فاقد مهارت های فنی و حرفه ای هستند در حالی که حضرتعالی بیشتر از هرکسی بر این امر اشراف دارید که کسب مهارت های فنی، خود ایجاد فرصت شغلی می باشد که باید نگرش جامعه به فرهنگ کار تغییر کند تا کسب مهارت ها حتی برای دانش آموختگان دانشگاهی نیز یک ارزش محسوب گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه این نشست گفت: برای توسعه اشتغال استان دولت تسهیلات ارزان قیمت و خوبی را اختصاص داده است زمینه  توسعه بیش از هر زمانی فراهم است و طلب میکند از تمامی ظرفیت استان برای بهره مندی از فرصت فراهم شده استفاده کنیم

وی افزود: خوشبختانه با تفویض اختیار به فرمانداران در طرح های تا ۲۵۰ میلیون تومان ، فرآیند ارسال پرونده به کارگروه استان کاهش یافته و مستقیما” پرونده از شهرستان به کارتابل بانک فرستاده می شود و همین کاهش فرآیندها سرعت کار را در شهرستان بالا می برد لذا انتظار می رود کمیته اشتغال شهرستان این فرصت بسیار خوب را مغتنم شمرده و بیش از گذشته فعالیت کند و دبیرخانه کارگروه شبانه روز در خدمت فرمانداران است و تمام تلاش خود را برای استفاده کامل از این همه امکانات که به استان اختصاص یافته خواهد کرد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تاکید نمود :  با مصوبه کارگروه اشتغال و نظر مساعد استاندار محترم مقرر شده است برش شهرستانی سهمیه اشتغال هر شهرستان به تفکیک دستگاه اجرایی ، بانک عامل و بخش ها و زیر بخش ها تدوین شود و این خود  به فرمانداران در جهت برنامه ریزی های بعدی در شهرستان ها کمک می نماید.

گفتنی است: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه سفر خود به هرسین ، با حضور در اداره شهرستان با رئیس و کارکنان این مجموعه دیدار نمود. اصغر شهبازی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان هرسین گزارش جامعی از وضعیت پرونده های تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ارائه داد.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات