رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه ضمن بررسی و بازدید وضعیت بیماری تب برفکی در تنگه کنشت از عدم مشاهده تلفات در دامهای این منطقه بر اثر بیماری تب برفکی خبر داد و گفت: دام های شهرستان کرمانشاه از هفته آینده بر علیه آبله واکسینه می‌شوند. به گزارش میلکان آنلاین، دکتر روزبه محمودی از بازدید و […]

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه ضمن بررسی و بازدید وضعیت بیماری تب برفکی در تنگه کنشت از عدم مشاهده تلفات در دامهای این منطقه بر اثر بیماری تب برفکی خبر داد و گفت: دام های شهرستان کرمانشاه از هفته آینده بر علیه آبله واکسینه می‌شوند.

به گزارش میلکان آنلاین، دکتر روزبه محمودی از بازدید و بررسی بیماری تب برفکی در احشام عشایر منطقه تنگ کنشت واقع در شهرستان کرمانشاه با حضور دکتر یارویسی معاون سلامت این اداره کل خبر داد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: برابر اطلاع رسانی مدیریت امور عشایری در رابطه با گزارش بیماری تب برفکی در تنگه کنشت اکیپ کارشناسان مبارزه با بیماری‌های دامی اداره دامپزشکی در راستای بررسی این بیماری و انجام نمونه برداری و بازبینی تلفات دامی تشکیل و به منطقه اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیز مجدد از منطقه بازدید به عمل آمد و مشکل خاصی از نظر تلفات این نوع بیماری دامی مشاهده نشد، گفت: باتوجه به بررسی به عمل آمده در یکی دو مورد از احشام گله های عشایر مستقر در تنگه کنشت علائم تب برفکی مشاهده شد، که برای مقابله با آن نکات بهداشتی به دامداران آموزش داده شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی در زمینه مراقبت ، حفظ بهداشت دام ، پیشگیری، رصد و پایش از بیماری تب برفکی،  از سوی کارشناسان دامپزشکی شهرستان در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر مشکل عمده ای در خصوص تب برفکی وجود ندارد و از هفته آینده نیز آغاز کار واکسیناسیون آبله را در دستور کار داریم.

این مسؤول با یادآوری اینکه قریب ۴۲ خانوار عشایری و روستایی در این منطقه سکونت دارند و واکسیناسیون آبله برای دام های آنان انجام خواهد شد، افزود: بیش از ۳۰ هزار راس دام سبک نیز در منطقه وجود دارد، که از هفته آتی واکسیناسیون خواهند شد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و… در این شهرستان اشاره و اظهار داشت: شهروندان محترم می‌توانند هرگونه مشکلات و بویژه تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و پل ارتباطی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات