رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

پلیس کرمانشاه با آغاز سال ۱۳۹۹ برنامه های اولویت دار خود را مشخص کرده که یکی از آنها جمع آوری معتادان متجاهر است، افرادی که به اعتقاد فرمانده انتظامی استان بسترساز بسیاری از جرائم شده اند. پاکسازی جامعه از لوث وجود معتادان همواره یکی از برنامه های مهم و اصلی نیروی انتظامی استان کرمانشاه و […]

پلیس کرمانشاه با آغاز سال ۱۳۹۹ برنامه های اولویت دار خود را مشخص کرده که یکی از آنها جمع آوری معتادان متجاهر است، افرادی که به اعتقاد فرمانده انتظامی استان بسترساز بسیاری از جرائم شده اند.
پاکسازی جامعه از لوث وجود معتادان همواره یکی از برنامه های مهم و اصلی نیروی انتظامی استان کرمانشاه و جزو مطالبات اصلی مردم از حافظان نظم و امنیت جامعه بوده است.
بدون شک وجود افراد معتاد در جامعه علاوه بر ایجاد ناامنی روانی و اجتماعی می تواند بستر ساز بسیاری از جرائم بویژه سرقت و امثال آن باشد که همین موضوع تاثیر سوئی بر امنیت روانی شهروندان خواهد داشت.
در بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شده در بسیاری از جرائم و سرقت های خرد، سارقان دستگیر شده به یک یا حتی چند نوع ماده مخدر اعتیاد داشته و در اعترافات خود عنوان کرده‌اند برای فراهم کردن پول مواد دست به سرقت زده اند.
زشتی که این افراد و دیگر فعالان عرصه مواد مخدر به چهره شهر می بخشند نیز مقوله دیگری است که شهروندان انتظار دارند دستگاه متولی و نهادهای مسئول با چنین افرادی قاطعانه برخورد شود.هرچند پلیس همواره در کارزار مقابله با این افراد قرار داشته و جمع آوری آنها جزو برنامه های اصلیش بوده اما این تنها یک طرف قضیه است، طرف دیگر ماجرا به دیگر مسئولان و نهادهای مربوطه و ایجاد فضاهایی برای نگهداری این افراد برمی گردد.
برکسی پوشیده نیست دستگیری و جمع آوری معتادان وظیفه پلیس است اما همگان می دانند این کار به تنهایی کافی نیست بلکه باید اماکنی برای نگهداری چنین افرادی برای ترک دادن و نگهداری آنها ایجاد شود تا پس از مدتی دوباره با همان وضع سابق به دامان جامعه بازنگردند.
هرچند پلیس کرمانشاه بارها و با توجه به ظرفیت و امکانات موجود اعلام کرده که قادر است ظرف مدت ۴۸ ساعت همه معتادان متجاهر را جمع آوری کند ولی مشکلی که وجود دارد موضوع ظرفیت نگهداری این افراد است که متاسفانه تاکنون زیرساخت های آن فراهم نشده است.
جمع آوری معتادان متجاهر در دستور کار پلیس کرمانشاه
در همین راستا فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: یکی از موضوعاتی که امسال جدی تر از سال‌های گذشته توسط پلیس کرمانشاه دنبال می شود جمع آوری معتادان متجاهر است چرا که این افراد نقش مهمی در ارتکاب بسیاری از سرقت ها دارند.
سردار «علی اکبر جاویدان» اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از معتادان بستر ساز وقوع جرم در جامعه هستند که همین موضوع می طلبد به صورت جدی با آنها مقابله کرد.
وی با بیان اینکه بیشتر جرائم معتادان حول محور سرقت است که این موضوع خود یکی از عوامل ناامن کننده فضای جامعه است، تصریح کرد: سال گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان حدود ۲ هزار و ۸۵۰ نفر از این افراد را دستگیر کردند.
سردار جاویدان تصریح کرد: جمع آوری معتادان متجاهر یکی از برنامه های اولویت دار پلیس در سال جاری است که اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز باید با ایجاد فضاهایی برای نگهداری این افراد پلیس را در این راه کمک کنند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به برخی تلاش های صورت گرفته پلیس در راستای مبارزه با مواد مخدر استان طی سال گذشته اشاره و اظهار کرد: مجموعه این تلاش ها باعث کشف بیش از ۲ هزار و ۶۴۰ کیلوگرم انواع مواد شد که در مقایسه با سال قبل از آن حدود ۱۴ درصد رشد نشان می دهد.
وی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان، تولید و توزیع کنندگان و دیگر عوامل مرتبط با موادمخدر را دستگیر کردند.
سردار جاویدان یادآور شد: سال گذشته در مجموع ۳۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان کرمانشاه منهدم و حدود ۳۵۰ دستگاه وسیله نقلیه متعلق به عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر نیز توقیف شد.
دستگیری ۷۰ معتاد متجاهر در سال جاری
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر کرمانشاه نیز به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود ۷۰ نفر از معتادان متجاهر دستگیر و از سطح استان جمع آوری شده‌اند.
سرهنگ «علیرضا دلیری» با بیان اینکه در این مدت همچنین ۲۹۲ نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان، تهیه و توزیع کنندگان و سایر عوامل مرتبط با مواد مخدر نیز دستگیر شده اند، تصریح کرد: حدود ۸۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر که عمده آنها را تریاک تشکیل می‌دهد در استان کشف شده است.
وی همچنین با اشاره به انهدام ۵ باند تهیه و توزیع مواد مخدر، خاطرنشان کرد: ۳۳ دستگاه خودروی متعلق به قاچاقچیان و توزیع کنندگان موادمخدر نیز در استان توقیف شده است.
سرهنگ دلیری در پایان و با تاکید بر اینکه پلیس مبارزه با موادمخدر استان کرمانشاه قاطعانه با معتادان متجاهر و دیگر عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر برخورد می کند، با اعلام سامانه ۱۲۸ از شهروندان خواست هرگونه اطلاعی از فعالیت افراد معتاد و یا قاچاقچی مواد مخدر دارند را حتما به پلیس اطلاع دهند.
پلیس ضربات مهلکی بر پیکره قاچاقچیان مواد مخدر وارد کرده است
فرماندار کرمانشاه نیز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با تقدیر از تلاش ها و زحمات ماموران انتظامی گفت: پلیس ضربات مهلکی بر پیکره قاچاقچیان مواد مخدر وارد کرده و در سال های اخیر توانسته تعداد زیادی از معتادان را جمع آوری کند.
«فضل الله رنجبر» با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر همواره به دنبال راهی برای پیشبرد برنامه ها و اهداف هنجارشکنانه خود بوده و هستند، ادامه داد: پلیس در سال های اخیر قاطعانه و با همه توان و ظرفیت خود به مبارزه با سوداگران مرگ پرداخته که حاصل آن دستگیری حدود ۷ هزار نفر از عوامل مرتبط با مواد مخدر در سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به دستگیری نزدیک ۳ هزار معتاد متجاهر توسط پلیس در سال گذشته، تصریح کرد: همچنین با تلاش های بسیار خوب و مجاهدت های پلیس، بیش از ۲ تن و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده است.
فرماندار کرمانشاه یادآوری کرد: مقابله شبانه روزی پلیس با قاچاقچیان و باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر برای آنها خالی از خطر نبوده و تاکنون شهدای زیادی را در این راه تقدیم کرده اند.
وی همچنین بر همکاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان کرمانشاه با پلیس به منظور اجرای برنامه ها تاکید کرد و گفت: شایسته نیست که پلیس در کارزار مقابله با سوداگران مرگ تنها بماند.
رنجبر در پایان با تقدیر از تلاش های فرمانده و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه گفت: اهتمام مجموعه پلیس کرمانشاه برای مقابله با قاچاقچیان و سوداگران مرگ ستودنی است و جا دارد به صورت ویژه از آنها قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات