رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کنگره سالیانه سراسری انجمن سلول های بنیادی گفت: کرمانشاه در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی به استان‌های همجوار نیز خدمات ارائه می‌دهد و در مجموع سالیانه ۱۵۰ پیوند انجام می‌شود که بالای ۸۰ درصد موفقیت‌آمیز است. به گزارش میلکان آنلاین؛ مرادی گفت: پیوند سلول های بنیادی ۶۰ سال است که […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در کنگره سالیانه سراسری انجمن سلول های بنیادی گفت: کرمانشاه در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی به استان‌های همجوار نیز خدمات ارائه می‌دهد و در مجموع سالیانه ۱۵۰ پیوند انجام می‌شود که بالای ۸۰ درصد موفقیت‌آمیز است.

به گزارش میلکان آنلاین؛ مرادی گفت: پیوند سلول های بنیادی ۶۰ سال است که در دنیا قدمت دارد و قدمت آن در ایران به ۳۰ سال می رسد.

وی افزود:ایران در زمینه پیوند وضعیت مناسبی دارد ودر منطقه رتبه سوم آسیا در پیوند مغز  استخوان به شمار می رود.
مرادی اظهار داشت:در ایران ۱۹مرکز پیوند سلول های بنیادی فعالیت دارد  و در کرمانشاه نیز پنج سال است پیوند سلولهای بنیادی انجام می شود و طی این سالها با توجه به مرکزیت این استان پیوندهای زیادی انجام شده است.
به گفته وی در کرمانشاه تاکنون یک‌هزار و ۸۰۰ مورد پیوند کلیه، ۱۶۰ مورد پیوند مغز استخوان و بیش از ۲۸۰ مورد پیوند قرنیه صورت گرفته و مقدمات لازم جهت راه‌اندازی پیوند قلب و کبد در استان  نیز فراهم شده است.
گفتنی است، این کنگره از سی ام  بهمن ماه تا دوم  اسفندماه ۹۸  در سالن همایش های بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات