رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه از فراهم شدن امکان تعیین سازمان و محل خدمت هنرجویان پسر رشته‌های فنی‌حرفه‌ای، کاردانش و دارندگان گواهینامه‌های مهارتی خبرداد. به گزارش میلکان آنلاین؛ محمدرضا بسامی گفت: در راستای تحقق برنامه‌های وزارت مبنی بر توسعه و تقویت آموزش‌های مهارتی و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها برای […]

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه از فراهم شدن امکان تعیین سازمان و محل خدمت هنرجویان پسر رشته‌های فنی‌حرفه‌ای، کاردانش و دارندگان گواهینامه‌های مهارتی خبرداد.

به گزارش میلکان آنلاین؛ محمدرضا بسامی گفت: در راستای تحقق برنامه‌های وزارت مبنی بر توسعه و تقویت آموزش‌های مهارتی و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌ها برای پسرانی که در هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند یا دانش‌آموزانی که دارای گواهینامه‌های مهارتی هستند وزارت آموزش و پرورش در تفاهمی با ستاد کل نیروهای مسلح برای خدمت مقدس سربازی آن‌ها در سه مرحله پیش از خدمت، حین خدمت، و پس از خدمت، مشوق‌هایی تعیین نمودند.

وی افزود: هنرجویان هنرستانی و دانش‌آموزانی که دارای گواهینامه‌های مهارتی می‌باشند می‌توانند قبل از اعزام به خدمت سربازی محل خدمت و سازمان خدمتی خود را تعیین نمایند، این افراد در دریافت امریه یا تعجیل در اعزام به خدمت دارای امتیاز می‌باشند و نیز در حین خدمت می‌توانند به عنوان مربی در محل خدمت فعالیت نمایند و حتی بعداز پایان خدمت مشمولان این طرح در استخدام دارای اولویت می‌باشند.

حامد شاهینی رییس اداره آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش آموزش و پرورش استان نیز گفت: این سیاست‌ها به منظور هدایت آگاهانه دانش‌آموزان به سمت هنرستان‌ها و آموزش‌های مهارتی اتخاذ شده است و لازم است عموم مردم به ویژه جوانان از آن اطلاع یابند.

شاهینی خاطرنشان ساخت: این مشوق‌ها در راستای نیاز جامعه به نیروی فنی و مهارتی در آینده می‌باشد که در قالب طرح “سرباز ماهر” اجرا می‌شود و به همین منظور سامانه‌ای با نام www.smaher.ir  راه اندازی شده است و داوطلبان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به آن سایت جهت ثبت‌نام مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

نظرات