رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October

دوازدهمین مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران به صورت عملیاتی و بعداز تلاشی هفت ساله به بهره‌برداری رسید و اولین عمل کاشت حلزون استان کرمانشاه روز پنجشنبه در بیمارستان امام خمینی (ره) انجام شد. به گزارش میلکان آنلاین؛مرکز کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان امام‌خمینی (ره) به عنوان مجری این مرکز، دارای اتاق عمل، بخش و درمانگاه […]

دوازدهمین مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران به صورت عملیاتی و بعداز تلاشی هفت ساله به بهره‌برداری رسید و اولین عمل کاشت حلزون استان کرمانشاه روز پنجشنبه در بیمارستان امام خمینی (ره) انجام شد.

به گزارش میلکان آنلاین؛مرکز کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان امام‌خمینی (ره) به عنوان مجری این مرکز، دارای اتاق عمل، بخش و درمانگاه ویژه بیماران کاشت است.این مرکز به عنوان مرکز کاشت حلزون غرب کشور معرفی و از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان‌های همجوار ایلام، لرستان و کردستان ابلاغ شده است.

ناشنوایان و بیماران دارای کاهش شدید شنوایی می‌توانند با مراجعه به بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه مقدمات ثبت‌نام و تشکیل پرونده را انجام دهند و سپس برای گذراندن دوره توانبخشی به مرکز توانبخشی نغمه واقع در میدان گلستان معرفی به محض تایید صلاحیت جراحی باید برای واریز پول پروتز به هیات امنای ارزی معرفی تا پروتز مورد نیاز خریداری شود.

باتوجه به هزینه بالای کاشت حلزون بیماران چنانچه قبل از سه سالگی پرونده تشکیل دهند از یارانه دولتی برخوردار خواهند بود.
پروتز کاشت حلزونی، ابزاری الکترونیکی است که از طریق جراحی در گوش داخلی قرار گرفته و احساس شنیدن صدا در افراد ناشنوا یا کم‌شنوای عمیق را فراهم می‌کند.
کاشت حلزونی تنها شکل از مداخلات پزشکی است که می‌تواند به واسطه تحریک الکتریکی عصب شنوایی مقداری از شنوایی را به فرد ناشنوای مطلق باز گرداند.
از هزار و ۵۰۰ بچه‌ای که با مشکلات شنوایی به دنیا می‌آیند تنها هزار و ۱۰۰ بچه امکان کاشت حلزون دارند و ۳۰۰ تا ۴۰۰ بچه را نمی‌شود با کاشت حلزون درمان کرد.
حدود ۴۵ تا ۵۰ بچه ناشنوا در استان کرمانشاه کاشت حلزون کرده‌اند و بنیاد بخشش هزینه‌های ۱۶ بچه بی‌بضاعت را متقبل شده است.
معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آیین افتتاحیه این مرکز با اشاره به اینکه برای اخذ مجوز و راه‌اندازی این مرکز بیش از هفت سال زمان صرف شده است گفت: از همه مدیران و مسئولان استان،نمایندگان مجلس و جامعه پزشکی استان برای پی‌گیری‌های فراوانی که انجام دادند تشکر می‌کنم.
دکتر روشنی راه‌اندازی این مرکز را برای استان کرمانشاه افتخار بزرگی دانست و افزود: این مرکز کمک بسیار بزرگی به بیماران انجام می‌دهد و استان کرمانشاه به عنوان مرکز غرب کشور پذیرای بیماران از سایر استانها هم خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات