رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October
  • پنجشنبه 16 آبان 1398 - 07:51
  • کد خبر : 8348
  • مشاهده : 338 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : طرح جمع آوری زباله به شیوه سنتی در منطقه ۶ شهرداری کرمانشاه آغاز شد
با حذف مخازن جمع آوری زباله از سطح شهر کرمانشاه؛

طرح جمع آوری زباله به شیوه سنتی در منطقه ۶ شهرداری کرمانشاه آغاز شد

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در آیین جمع آوری مخازن زباله از سطح منطقه ۶ شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه طرح جمع آوری زباله در مخازن سطح محلات یک پروژه شکست خورده است گفت:  سال ۷۹ جمع آوری زباله به صورت تفکیک از مبداء شروع شد و قرار بر این […]

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در آیین جمع آوری مخازن زباله از سطح منطقه ۶ شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه طرح جمع آوری زباله در مخازن سطح محلات یک پروژه شکست خورده است گفت:  سال ۷۹ جمع آوری زباله به صورت تفکیک از مبداء شروع شد و قرار بر این بود که تفکیک از مبداء انجام پذیرد. کل شهرداری های ایران نیز با قرار دادن مخزن  در نقاطی از  محله ها اقدام به جمع آوری زباله می کردند.

خسرو عیسائیان با اشاره به اینکه یکی از وظایف شهرداری حفظ امنیت، سلامت جسم و روح مردم است یاد آور شد: متاسفانه زمانی که زباله در مخازن ریخته می شود، چون خیلی از موارد بهداشتی رعایت نمی شود معضلات زیست محیطی و بهداشتی را به دنبال دارد.  اخیرا نیز افرادی اقدام به زباله گردی و ریختن زباله هادر اطراف مخازن می کنند تا مقداری مواد قابل بازیافت را به دست آورند که این امر برای مردم خطر ساز شده است .

وی اظهارداشت : شهرهای بزرگی مانند مشهد و اصفهان برای جلوگیری از این مشکل، مخازن سطح خیابانها را حذف کرده اند.  ما نیز قصد داریم طبق روال گذشته درب منازل مراجعه و زباله را سر ساعت ۹ شب به بعد جمع آوری کنیم .

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد:مردم از این طرح استقبال کرده اند و پس از انجام موفق طرح در منطقه ۶ شهرداری به دیگر مناطق شهر نیز این طرح را تعمیم خواهیم داد.

وی تاکید کرد: از این پس شهروندان هر ساعتی که خواستند بیرون بروند زباله را با خود به خیابان نیاورند و تنها ساعت ۹ شب به بعد با شنیدن آژیر خودرو جمع آوری زباله اقدام به این کار کنند. شهروندان باید  تفکیک از مبداء را با جداسازی زباله‌های تر و خشک انجام بدهند و زباله های خشک قابل بازیافت را به  کانکس‌هایی که در نقاط مختلف شهر مستقر می کنیم تحویل بدهند و مواد مصرفی خانوار را از آنجا تحویل بگیرند.

اخبار مرتبط

نظرات