رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت بسیار مؤثر است. به گزارش میلکان آنلاین ، روح اله زمانی، مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه در سومین جلسه هسته توانمندسازی و محرومیت زدایی استان که با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد، گفت: این […]

استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت بسیار مؤثر است.

به گزارش میلکان آنلاین ، روح اله زمانی، مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه در سومین جلسه هسته توانمندسازی و محرومیت زدایی استان که با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد، گفت: این نهاد هم اکنون حمایت از ۷۷ هزار و ۴۹۱ خانوار نیازمند کرمانشاهی را برعهده دارد، چنین جلساتی با هدف بهره گیری از توانایی، دانش و تجربه اساتید دانشگاهی در خدمت رسانی بهتر، توانمندی، خودکفایی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت برگزار می شود

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد خدماتی همچون پرداخت کمک معیشت، تامین هزینه های تحصیل، درمان و سلامت مددجویان، اعطای وام های حمایتی و اشتغال می دهد، بیان کرد: توانمندسازی دارای سه رکن اشتغال، مسکن و پیوست فرهنگی است که همه این ابعاد مورد توجه کمیته امداد قرار دارد.

زمانی تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته بیش از۱۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی شغلی و درآمدی به پنج هزار مددجوی تحت حمایت وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با افزایش میزان وام های اشتغال به ۲۲۰ میلیارد تومان برای هفت هزار مددجوی دیگر در استان شغل پایدار و بادرآمد ایجاد شود.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه ارائه مشاوره ها و راهنمایی های فردی و گروهی یکی دیگر از خدمات این نهاد به شمار می رود، بیان کرد: ارائه این مشاوره ها به خانوارهای تحت حمایت موجب کاهش آسیب های روانی و در نتیجه توانمندسازی این خانوارها خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات