رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

۲۰اکتبر مصادف با ۲۸ مهرماه در تقویم سازمان ملل متحد روز جهانی آمار نامگذاری شده است. همین ابتدای امرسلامی می دهیم خدمت آن رئیسی که وضعیت را از روی چهره مردم کشورش نظرسنجی می‌کند. آمار علمی است که برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی دولتها و سازمانهای ملی و بین المللی اطلاعات لازم را از ذینفعان جمع […]

۲۰اکتبر مصادف با ۲۸ مهرماه در تقویم سازمان ملل متحد روز جهانی آمار نامگذاری شده است. همین ابتدای امرسلامی می دهیم خدمت آن رئیسی که وضعیت را از روی چهره مردم کشورش نظرسنجی می‌کند.
آمار علمی است که برای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی دولتها و سازمانهای ملی و بین المللی اطلاعات لازم را از ذینفعان جمع آوری می کند. همه شرکا و ذینفعان باید با هم کار کنند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاری های لازم انجام و ظرفیت فنی کافی ایجاد شده، منابع داده جدید مورد کاوش قرار گرفته و فرآیندهای نوآورانه ای اعمال می شود.
آسیب جدی آمار عدم اعتماد طرفین جامعه آمار گیر و آمار دهنده نسبت به همدیگر است.
عدم ارائه اطلاعات و آمار درست از سوی مردم، مدیران، کارشناسان ارگان‌های دولتی و خصوصی به سیاستگذاران در برنامه ریزی و سیاستگذاری تاثیر بسزایی دارد و این سیاست مداران هستند که با تصمیم گیری و برخورد با آماردهندگان گاهی آنها را به دادن آمارهای دروغین وادار می کنند.
ارائه آمار درست موجب تقسیم عادلانه ثروت در کشور می شود این امر باعث می شود چالش هایی همچون: آموزش ، بهداشت ، رفاه، اقتصاد، امور تجاری و نیازهای اجتماعی برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظرات