رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October
  • یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 05:42
  • کد خبر : 6667
  • مشاهده : 1536 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : پلمپ ۲ واحد قصابی در شهرک مسکن / هشدار به قصابی ها و مرغ فروشی ها

اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در راستای اجرای وظایف کنترلی و نظارتی در ماه مبارک رمضان  به منظور حفظ سلامت عمومی و غذایی شهروندان ، دو واحد قصابی به علت تهیه و توزیع گوشت غیر بهد اشتی پلمپ و حدود ۱هزارو۲۰۰ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته از چرخه مصرف خارج شد. به گزارش میلکان آنلاین، سرپرست […]

اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در راستای اجرای وظایف کنترلی و نظارتی در ماه مبارک رمضان  به منظور حفظ سلامت عمومی و غذایی شهروندان ، دو واحد قصابی به علت تهیه و توزیع گوشت غیر بهد اشتی پلمپ و حدود ۱هزارو۲۰۰ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته از چرخه مصرف خارج شد.

به گزارش میلکان آنلاین، سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: طی بازدید های مکرر کارشناسان  اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، با همکاری رئیس تعزیرات استان و نیروی انتظامی و در راستای تامین سلامت جامعه و بهداشت فرآورده های خام دامی تعداد دو واحد قصابی به علت عدم رعایت موازین و معیارهای بهداشتی پلمپ گردید و حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ غیر بهداشتی کشف، ضبط و امحاء شد.

ایرج کاکایی در ادامه تصریح کرد: در راستای وظایف ذاتی دامپزشکی  و با رویکرد پیشگیرانه، بازرسین این اداره از یک کارخانه سوسیس و کالباس در شهرک صنعتی به جهت اهمیت موضوع (تضمین کیفیت و سلامت موادغذای با منشا دامی) بازدید به عمل آوردند و حدود ۱۲۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز و مرغ غیر بهداشتی کشف، ضبط  و معدوم سازی گردید و تذکرات لازم در خصوص بهداشت و حفظ سلامت خانواده به متصدیان واحدهای مورد نظر ارائه گردید.

وی تاکید کرد: شهروندان باید هنگام خرید گوشت قرمز به مهر دامپزشکی روی لاشه و برچسب مشخصات الصاق ‌شده روی آن دقت کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: برای حفظ سلامت خانواده و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خطرناک مشترک بین انسان و دام از خرید گوشت قرمز در مکان‌های غیر مجاز و افراد متفرقه خودداری شود.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه افزود: سلامت مردم شوخی بردار نیست و با خاطیان عرصه سلامت به شدت برخورد می شود.

وی در پایان از شهروندان عزیز درخواست نمود: درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی با سامانه سراسری استانی ۱۵۱۲  و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ مراتب را سریعا به اطلاع این اداره برسانند تا این اداره در کمترین زمان ممکن رسیدگی نماید.

اخبار مرتبط

نظرات