رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان‌داشت:فشار خون بالا یک بیماری شایع و بدون علامت و عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های ناتوان کننده مانند: بیماری‌های قلبی، کلیوی، سکته‌های مغزی و… در دنیا، کشور و استان است. دکتر محمود مرادی اظهارداشت: در سال ۲۰۱۷ در کشور ۱۰ میلیون مرگ به علت فشار خون ثبت شده است و […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان‌داشت:فشار خون بالا یک بیماری شایع و بدون علامت و عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های ناتوان کننده مانند: بیماری‌های قلبی، کلیوی، سکته‌های مغزی و… در دنیا، کشور و استان است.

دکتر محمود مرادی اظهارداشت: در سال ۲۰۱۷ در کشور ۱۰ میلیون مرگ به علت فشار خون ثبت شده است و طی ۲۵ سال گذشته شیوع بیماری‌های در ارتباط با فشار خون بالا سه برابر شده است.

وی تصریح کرد: ۵۳ درصد مردم کشور مبتلا به فشار خون بالا هستند، ۶۰ درصد کل مردم از بیماری خود ناآگاهند، ۵۰ درصد برای کنترل فشار خون دارو مصرف می‌کنند و ۲۰ درصد نیز فشار خون کنترل شده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه زمان برگزاری بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت تا یک ماه بعد از عید فطر می باشد خاطرنشان ساخت: در این مدت جمعیت بالای ۳۰ سال و زنان باردار در هر سنی که باشند در استان تحت کنترل فشار خون قرار می گیرند و باید علت فشار خون بیماران مشخص شود.

اخبار مرتبط

نظرات