رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

سخنی با مسئولین کرمانشاه در جهت توسعه صنعت توریسم! آموزش، تنهاراه پیشگیری از آسیب‌های گردشگری است… تبلیغ و معرفی جاذبه‌های طبیعی و تمدنی و فرهنگی که زیرساخت مناسب گردشگری ندارند، آنها را در مسیر تخریب قرار می دهد. مدت کوتاهی است، موج تازه ای از سفر در کشور و استان کرمانشاه ،توجه به قابلیت چهاراقلیم […]

سخنی با مسئولین کرمانشاه در جهت توسعه صنعت توریسم! آموزش، تنهاراه پیشگیری از آسیب‌های گردشگری است… تبلیغ و معرفی جاذبه‌های طبیعی و تمدنی و فرهنگی که زیرساخت مناسب گردشگری ندارند، آنها را در مسیر تخریب قرار می دهد. مدت کوتاهی است، موج تازه ای از سفر در کشور و استان کرمانشاه ،توجه به قابلیت چهاراقلیم کم نظیر و طبیعت بکر و تمدنی بیش از ۲۵۰۰سال درحال جا انداختن خود به عنوان یک مقصد معروف است.

لذا هر گردشگری را به فکر سفر به این مناطق خاص می اندازد اماکرمانشاه با این مشعشع منفعتی که اهالی آن از حضور گردشگران می برند، حالا به واسطه گردشگری بی‌ضابطه و انبوه ونیز نبود آگاهی بین گردشگران و بومیان باچالش‌های بی شماری روبه رو است.همین شهرت و جذابیت تمدنی و اقلیمی ….خاص کم نظیر بدون نگاه به ظرفیت پذیرش گردشگری ، نتیجه ای جز تخریب های گوناگون برای آنها ندارد؛ اتفاقی که می تواند سرنوشت آنهارا تهدیدو برخی ازاین جاذبه ها را به خاطره تلخ… تبدیل کند.مسئولان دولتی آمار می دهند و روستاهای دور افتاده یک به یک صاحب اقامتگاه بوم گردی می شوند و پای گردشگر به جاهایی باز شود که پیش از این هرگز موضوعی به عنوان گردشگری درآن مطرح نبوده است.

تبلیغات مقصد سفردیگر در دست رسانه رسمی نیست که گردشگران را به سمت چند مقصد هدایت کنند.حالا عکس ها و فیلم های خاص از یک جاذبه گردشگری که در شبکه های مجازی منتشر می شود، می تواند تاثیری گسترده تر از هر رسانه رسمی بگذاردو پای چند هزار گردشگر را به آن منطقه وجاذبه باز کند، البته اتفاقی که تیغ دولبه گردشگری رابیش از پیش برای بعضی از شهرها تیزتر می کند.گردشگری نا آگاهانه وبی‌ضابطه، انبوه اثرات مخرب را روی مقصد می گذارد.نمونه این اتفاق پیش از این بارها در دیگر مناطق کشور رخ داده است،که هرکدام به نحوی از این گردشگری آسیب دیده اند!!

اخبار مرتبط

نظرات