رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

خط ریلی حمل و نقل بار در کرمانشاه توسعه یابد

معاون هماهنگي  امور عمرانی استانداري کرمانشاه با اشاره به ظرفیت راه آهن در استان گفت: به دنبال توسعه خط ریلی حمل و نقل بار در استان هستیم. به گزارش میلکان آنلاین، مهرداد سالاری در نشست تشکیل اداره کل راه آهن کرمانشاه و توسعه راه آهن منطقه که با حضور معاون بازرگانی و بهره برداری و مدیران […]

معاون هماهنگي  امور عمرانی استانداري کرمانشاه با اشاره به ظرفیت راه آهن در استان گفت: به دنبال توسعه خط ریلی حمل و نقل بار در استان هستیم.

به گزارش میلکان آنلاین، مهرداد سالاری در نشست تشکیل اداره کل راه آهن کرمانشاه و توسعه راه آهن منطقه که با حضور معاون بازرگانی و بهره برداری و مدیران کل راه آهن کشور در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: طرح توسعه ریلی از کرمانشاه تا مرز خسروی جزوبرنامه‌های اصلی کاری ما است.

وی با بیان اینکه این خط ریلی تا کنون حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی تا اسلام آباد دارد، افزود: بخش عمده‌ای از ظرفیت خطوط ریلی استفاده از آن جهت حمل و نقل بار است اما از این ظرفیت در استان کرمانشاه استفاده مطلوبی نشده است.

معاون امور عمرانی استانداري کرمانشاه حمل و نقل ریلی را یک حمل و نقل ایمن دانست و یادآور شد: بخشی از محصولات پتروشیمی و مازوت استان کرمانشاه توسط این خط جابجا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف تشکیل این جلسه توسعه حمل و نقل ریلی در خصوص بار است که امیدواریم بتوانیم به این مهم دست یابیم.

سالاری همچنین به مطالعات اولیه صورت گرفته جهت ایجاد بندر خشک در استان سخن گفت و افزود: پس از مطالعات اولیه این مساله به تشکیل دهکده لجستیک ارتقا پیدا کرد و در حال حاضر زمینی به این منظور شناسایی شده است.

وی افزود: استان کرمانشاه با فاصله کمتر از ۳۰۰ کیلومتر چهار استان همسایه، مرکز ثقل این استان‌ها و مرکز غرب کشور محسوب می‌شود و می‌تواند در حمل و نقل بار به این استان‌ها سرعت چشمگیری داشته باشد.

معاون امور عمرانی استانداري کرمانشاه بیان داشت: در حال حاضر فرودگاه و بیمارستان‌های این استان به استان‌های مجاور خدمات شایانی ارائه می‌کند و حتی قابلیت این را دارد که به استان‌های هم مرز کشور عراق نیز خدمات ارائه کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه خط ریلی حمل و نقل بار در استان هستیم، ابراز داشت: نداشتن اداره کل راه آهن در استان کرمانشاه شیرینی پیوستن استان به خط ریلی را در کام ما تلخ کرده است.

سالاری گفت: تا کنون جلساتی برای بحث تشکیل اداره کل راه آهن استان کرمانشاه داشتیم که به مشکلات و مسائلی که پیش آمد این مهم دچار تأخیر شده است.

اخبار مرتبط

نظرات