رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

استاندار كرمانشاه گفت: رودخانه ها نباید تبدیل به کوچه و خیابان شوند زيرا ساخت و ساز در حریم رودخانه ها چالشی است که فرصت رودخانه ها را تبدیل به تهدید می کنند. مهندس هوشنگ بازوند در نشست با هیئت مدیره و کارکنان شرکت آب منطقه ای بیان داشت: از تلاش های مجموعه شرکت آب منطقه […]

استاندار كرمانشاه گفت: رودخانه ها نباید تبدیل به کوچه و خیابان شوند زيرا ساخت و ساز در حریم رودخانه ها چالشی است که فرصت رودخانه ها را تبدیل به تهدید می کنند.

مهندس هوشنگ بازوند در نشست با هیئت مدیره و کارکنان شرکت آب منطقه ای بیان داشت: از تلاش های مجموعه شرکت آب منطقه ای در یک سال گذشته، به ویژه در مدیریت مطلوب منابع آبی و تنظیم آبهای ورودی و خروجی سدها در سامانه بارشی اخیر تشکر می کنم.

وي ادامه داد: اگرچه مجموعه مدیران استان با تمام توان در مدیریت پیش از بحران پای کار بودند، اما این مردم هوشمند، ولایتمدار و باذکاوت استان بودند که با مشارکت مطلوب خود، خطر سیل در استان را مدیریت و برطرف کردند.

مقام ارشد استان در ادامه با بيان اينكه رودخانه ها نباید تبدیل به کوچه و خیابان شوند، خاطرنشان ساخت: ساخت و ساز در حریم رودخانه ها چالشی است که فرصت رودخانه ها را تبدیل به تهدید می کنند.

وي تصريح كرد: بارش ها و سیلاب های بهاری امسال پاسخ مناسبی به منتقدین سدسازی بود که اگر بارش های امسال با ظرفیت سدها مدیریت نمی شد، دامنه خسارات آن چندبرابر می شد. جا دارد یادی کنیم از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که پرچمدار صنعت سدسازی بودند.

استاندار كرمانشاه گفت: امسال از نظر مالی، سال سختی پیش رو داریم اما انتظار داریم مدیران دستگاه های اجرایی استان نهایت توان خود را به کار گیرند که برای استان سرمایه سازی کنند. شرکت آب منطقه ای نیز باید سعی کند در عین پایبندی به منافع ملی، سهم تخصیص آب استان را برای کمک به بخش صنعت و کشاورزی استان ارتقا دهد.

مهندس بازوند افزود: مدیرعامل آب منطقه ای فهرست جامع تخصیص های آب استان را ارائه کند تا بتوانیم در هفته آینده با نشست با مدیران ارشد وزارت نیرو تلاش کنیم که سهم تخصیص آب استان را افزایش دهیم تا در اقتصاد و توسعه استان نقش آفرینی مناسبی داشته باشد.

وي اظهار داشت: “آب” سرمایه ملی ماست و باید برای حفاظت از این سرمایه هرکاری که می توانیم انجام دهیم لذا از راه اندازی “پژوهشگاه آب” در استان حمایت می کنیم.

وي در پايان گفت: طرح گرمسیری میتواند طرح توسعه استان با محوریت آب باشد که این ظرفیت را دارد که منجر به اجرای پروژه های متعدد و در نتیجه ایجاد فرصت های شغلی فراوان برای جوانان استان شود. منتها باید سازوکار مناسبی برای آن بیندیشيم.

اخبار مرتبط

نظرات