رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 - 21:03
  • کد خبر : 6258
  • مشاهده : 1908 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : کاهش ۲/۵ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه در سال ۹۷
استاندار کرمانشاه خبر داد:

کاهش ۲/۵ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه در سال ۹۷

  استاندار كرمانشاه گفت: نرخ بيكاري كرمانشاه در سال ۹۷، دو نيم درصد كاهش يافت. مهندس بازوند استاندار کرمانشاه؛ در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال ۹۸ اظهار داشت:در سال ۹۷ شاهد تصویب یک سند اشتغال جامع بودیم که با تلاش های دستگاه های مختلف این سند اجرایی شد. وي ادامه […]

 

استاندار كرمانشاه گفت: نرخ بيكاري كرمانشاه در سال ۹۷، دو نيم درصد كاهش يافت.

مهندس بازوند استاندار کرمانشاه؛ در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در سال ۹۸ اظهار داشت:در سال ۹۷ شاهد تصویب یک سند اشتغال جامع بودیم که با تلاش های دستگاه های مختلف این سند اجرایی شد.

وي ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته نرخ سالیانه بیکاری استان از ۲۱/۲ درصد در سال ۹۶ به ۱۸/۷ درصد در سال ۹۷ رسیده است که این کاهش بسیار دلگرم کننده است.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: این آمار نشان می دهد که نه تنها روند افزایشی نرخ بیکاری کنترل شده است بلکه به شرایطی رسیده‌ایم که شاهد یک کاهش ۲/۵ درصدی باشیم و این موفقیت نشان داد استان کرمانشاه دارای  ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار زیادی است که می توان با بهره گیری از آنها، نرخ بالای بیکاری را بیش از این کاهش دهیم.

مقام ارشد استان اظهار داشت: سرانه اشتغال در صنایع سنگین بین ۷۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان است و شاید اگر در سال ۹۷ منتظر شکل گیری این صنایع بودیم و از توسعه شغل های با سرانه پایین غفلت می کردیم؛ شاهد بهبودی نرخ اشتغال استان نبودیم.

مهندس بازوند گفت: در سال ۹۸ ایجاد صنایعی که دارای سرانه کلان هستند یکی از اولویت های جدی ماست زیرا شغل های ایجاد شده در این حوزه از پایداری بیشتری برخوردارند.

استاندار كرمانشاه بيان داشت: در سال ۹۸ نیز تداوم کاهش نرخ اشتغال همچنان اولویت اول استان است در همین راستا ۲۰ محور برای  اقتصاد کرمانشاه در سال ۹۸ تعریف شده است و این محورهای ۲۰ گانه بر اساس رهنمودهای راهگشای رهبر معظم انقلاب تحت عنوان رونق تولید؛ تنظیم شده است.

وي با بيان اينكه برای ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال، نیازمند حمایت تمام قد از سرمایه گذاران، کارآفرینان و ثروت آفرینان در استان هستیم و حمایت از این افراد، یک تکلیف برای تمامی مدیران است، گفت: فساد اداری تنها به مسایل مالی محدود نمی شود و مانع تراشی در مسیر سرمایه گذاران و کارآفرینان و طولانی کردن روند دریافت استعلام ها هم یک نوع فساد اداری محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات