رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه گفت: هر آنچه که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیاز است در این استان که آوازه تاریخ و طبیعتش شهره جهانی دارد، فراهم است. به گزارش میلکان آنلاین، امید قادری در نشست با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونین […]

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه گفت: هر آنچه که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیاز است در این استان که آوازه تاریخ و طبیعتش شهره جهانی دارد، فراهم است.

به گزارش میلکان آنلاین، امید قادری در نشست با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونین وی که مجمع نمایندگان استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: استان چهار فصل کرمانشاه به واسطه داشتن پیشینیه و تاریخی کهن و چند هزار ساله و جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده ای که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری است.

وی اظهار داشت: طبیعت منحصر به فرد اورامانات به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران در غرب کشور سالانه میزبان هزاران گردشگر است که با کمک استاندار و نماینده های محترم مجلس قدم در وادی جهانی شدن آن نهادیم.

قادری با بیان اینکه نباید در سایه اقدامات و فعالیت های جاری، مرمت محور ساسانی که در حادثه زلزله سال گذشته، خساراتی متحمل شد به فراموشی سپرده شود، وی افزود: تلاش می کنیم با حمایت های ریاست محترم سازمان این محور تاریخی را مرمت و بازسازی و با ساماندهی آن در صف آثار ثبتی یونسکو قرار دهیم.

وی با بیان اینکه باید برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان کرمانشاه بیش از گذشته تلاش کنیم، تصریح کرد: برای جذب توریست و گردشگر چاره ای جز توسعه  زیرساخت ها و اقامت گاهها نداریم که در این راستا بانک های عامل نیز باید شرایط پرداخت تسهیلات گردشگری را برای سرمایه گذاران آسان کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر صادرات صنایع دستی به کشورهای همسایه، خصوصا عراق اظهار کرد: استان کرمانشاه با داشتن مرز طولانی با کشور عراق باید محصولات خود را با تبلیغات، بازاریابی و برندینگ به این کشور صادر کند که نیازمند حمایت سازمان در این بخش هستیم.

در این جلسه مقرر گردید آثار تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه در قالب فیلمی کوتاه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و در هیئت دولت پخش شود.

همچنین مقرر شد با هماهنگی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور معرفی استان کرمانشاه در اولویت پخش برنامه های رسانه ی ملی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات