رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

اختصاصی میلکان – هرگونه خروج دام از استان کرمانشاه با مجوز دامپزشکی، تایید حمل و نقل و پایانه‌ها و نظارت نیروی‌انتظامی انجام خواهد گرفت. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه در ستاد تنظیم بازار کرمانشاه که در سالن امید استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه باید از […]

اختصاصی میلکان – هرگونه خروج دام از استان کرمانشاه با مجوز دامپزشکی، تایید حمل و نقل و پایانه‌ها و نظارت نیروی‌انتظامی انجام خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه در ستاد تنظیم بازار کرمانشاه که در سالن امید استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه باید از قاچاق دام از استان و کشور جلوگیری شود خاطر نشان ساخت: خروج دام از استان باید ساماندهی شود و دام تنها برای کشتار به دیگر استانهای کشور انتقال داده شود.

در این جلسه مقرر شد با ارائه گزارش سازمان دامپزشکی ،درخصوص وضعیت خروج دام؛ درصورت افزایش چشمگیر و بی رویه خروج دام نسبت به سال گذشته برای خروج با مجوز نیز سقف تعیین شود.

دکتر هدایت حاتمی تصریح کرد: با هماهنگی که با معاونین اقتصادی استانداران قم و مرکزی انجام شده است مقرر شد دام سنگین استانها همچون گذشته برای کشتار و حتی به عنوان دام مولد انتقال پیدا کند.

طبق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ۹ماهه اول سال جاری ۸۴۶ تن گوشت قرمز ، یک هزار و ۴۰۰ تن گوشت مرغ، ۵۰ تن تخم مرغ و یک هزار و ۲۷۶تن برنج با نرخ دولتی و برای تنظیم بازار درسطح استان کرمانشاه توزیع شده است. با توجه به سرانه مصرف استان این میزان کالا به ترتیب ۴/۴ درصد از گوشت قرمز، ۳/۷ درصد از گوشت مرغ، ۰/۰۳۷درصد تخم مرغ و ۰/۰۲۷ درصد میزان مصرف مردم استان را شامل می شود.

معاون استاندار کرمانشاه با تاکید براینکه در صورت امکان باید چانه‌زنی‌ها را برای کسب سهمیه بیشتر از تهران انجام بدهیم یادآور شد: همین میزان کالای دولتی اختصاص یافته به استان باید به خوبی توزیع شود و تمرکز بر روی مناطق حاشیه‌ای و مناطق کم برخوردار که اقشار ضعیف اقتصادی در آنجا سکونت دارند انجام شود.

وی خواستار برخورد قاطع با متخلفین اقتصادی و مخل بازار اعم از بخش خصوصی و دولتی شد و گفت: دستگاه‌های نظارتی و مدیران ،متخلفین را به دادسرا معرفی کنند.

اخبار مرتبط

نظرات