رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه بیان داشت: مشکلات عدیده ای در تولید نان کشور وجود دارد که مهمترین آن کیفیت گندم و استفاده از جوش شیرین و نمک در پخت نان است. به گزارش میلکان آنلاین، شهریار مستوفی در جلسه شورای سیاستگذاری آرد و نان استان گفت: […]

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو کرمانشاه بیان داشت: مشکلات عدیده ای در تولید نان کشور وجود دارد که مهمترین آن کیفیت گندم و استفاده از جوش شیرین و نمک در پخت نان است.

به گزارش میلکان آنلاین، شهریار مستوفی در جلسه شورای سیاستگذاری آرد و نان استان گفت: مشکلات بسیاری بر سر راه تولید نان از مزرعه تا سفره وجود دارد که مرغوب نبودن گندم ، نحوه نگهداری در سیلوها و استفاده از جوش شیرین و نمک زیاد در پخت نان از جمله این موارد هستند.
وی خاطرنشان ساخت: تمامی متولیان این حوزه به خوبی به وظایف خود عمل می کنند اما این زنجیره نظارتی از هم گسسته است و مشکلاتی نیز دارد ما باید چالش های پیشرو را یکی یکی از سر راه برداریم تا به نتیجه مطلوبی در این زمینه برسیم.
مستوفی افزود: باتوجه به اینکه نان غذای اصلی مردم محسوب می شود و مردم کشور ما بیشترین انرژی مورد نیاز بدن خود را از این ماده غذایی تامین می کنند توجه به کیفیت آن امری بسیار مهم محسوب می شود.
این مقام مسئول با اشاره به هزینه های سنگینی که دولت در این راه متحمل می شود افزود: متاسفانه ضایعات نان در کشور ما بسیار زیاد است و این مورد به عدم کیفیت مطلوب نان بر می گردد.

وی اذعان داشت: برخی از دستگاههای پخت نان در کشور از استاندارد لازم برخوردار نیستند. همچنین در برخی از سیلوها شرایط اصولی نگهداری گندم رعایت نمی شود.

جلسه شورای سیاستگذاری آرد و نان استان با حضور نمایندگان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی، شرکت غله و انجمن کارخانجات تولیدی آرد و انجمن سیلوداران ذخیره گندم و معاونت بهداشتی در سالن جلسات معاونت غذا و دارو دارو دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

 

اخبار مرتبط

نظرات