رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

استاندار كرمانشاه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان از ساخت ۳۵ مسجد در مناطق زلزله زده با اعتبارات استاني خبر داد و گفت: برای بازسازی واحدهای باقی مانده در مناطق زلزله زده ۲۰ هزار تن آهن نیاز است و با وجود افزایش چشمگیر قیمت آهن در بازار، در تلاش هستیم آهن مورد نیاز […]

استاندار كرمانشاه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان از ساخت ۳۵ مسجد در مناطق زلزله زده با اعتبارات استاني خبر داد و گفت: برای بازسازی واحدهای باقی مانده در مناطق زلزله زده ۲۰ هزار تن آهن نیاز است و با وجود افزایش چشمگیر قیمت آهن در بازار، در تلاش هستیم آهن مورد نیاز را با قیمت مناسب تهیه کنیم.

به گزارش میلکان آنلاین، هوشنگ بازوند اظهار داشت: این درخواست در سفر معاون اول رئیس جمهور به کرمانشاه مطرح شد و با جدیت به دنبال تامین آهن مورد نیاز برای بازسازی واحدهای زلزله زده هستیم.‌

استاندار كرمانشاه گفت: برخی روستاها در این زلزله نیاز به جابجایی داشتند که اینکار توسط بنیاد مسکن در قالب یک برنامه در حال انجام است و طبق مصوبه ستاد بازسازی زمین در اختیار آن گذاشته می شود.

بازوند ادامه داد: موضوع الحاق محله پامنار به شهر سرپل ذهاب تصویب شده است و ساکنان این محله می توانند برای دریافت پروانه به شهرداری مراجعه کنند.

وي افزود: از میان مدرسه های روستایی آسیب دیده در مناطق زلزله زده تنها کار ساخت سه مدرسه باقی مانده که با شتاب در حال انجام است تا دانش آموزان این مدارس نیز زودتر زیر  یک سقف مطمئن و با آرامش به تحصیل بپردازند.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت:  کار بازسازی روستاهای زلزله زده تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و طبق برنامه زمان بندی شده تا پایان سال ۹۷ بازسازی در روستاها به اتمام می رسد.

وي همچنين گفت: استانداری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ۳۵ مسجد احداثی و همچنین مساجد تعمیری در مناطق زلزله اختصاص داده است. نظام مهندسی طراحی نقشه این مساجد را به صورت رایگان انجام می دهد و نظارت ساخت نیز با بنیاد مسکن و راه و شهرسازی است.

 

اخبار مرتبط

نظرات