رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه:

۶۸هزار کودک زیرپوشش غربالگری تنبلی چشم قرار می گیرند

به گزارش میلکان آنلاین، معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبولیوپی) کودکان توسط بهزیستی در استان خبر داد و گفت: این طرح از آبان ماه آغاز شده و تا پایان آذر ادامه خواهد یافت. فرحناز محمدی اظهار داشت: غربالگری بینایی کودکان در پایگاه های ثابت بهزیستی در […]

به گزارش میلکان آنلاین، معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبولیوپی) کودکان توسط بهزیستی در استان خبر داد و گفت: این طرح از آبان ماه آغاز شده و تا پایان آذر ادامه خواهد یافت.

فرحناز محمدی اظهار داشت: غربالگری بینایی کودکان در پایگاه های ثابت بهزیستی در سطح استان انجام می شود و دستگاه های غربالگری سیار بهزیستی در محلات گشت زنی می کنند و به صورت رایگان کودکان را بینایی سنجی می کنند.
وی اضافه کرد: این دستگاه های سیار به مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و درمانگاه ها توسط بهزیستی فرستاده می شوند و معاینات بینایی کودکان نیز با استفاده از استانداردترین دستگاه ها صورت می گیرد.
این مسئول تصریح کرد: سال گذشته ۶۷ هزار و ۵۰۰ کودک زیرپوشش این طرح قرار گرفتند که چهار هزار و ۴۵۶ نفر آنها مشکوک به اختلالات چشمی بودند.
دکتر محمدی افزود: از این تعداد به میزان ۳۶۱ کودک که دارای بیماری تنبلی چشم بودند شناسایی شدند و یک هزار و ۷۸۲ نفر به عیوب انکساری مبتلا بودند.

اخبار مرتبط

نظرات