رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October
مدیرعامل مانیزان صادر کننده نمونه کشور :

صادرات تجلی قدرت کشورها در جهان است

مدیرعامل شرکت فرآورده های لبنی تعاونی بهار دالاهو(مانیزان) با بیان اینکه شرکت مانیزان چندسالی است که چرخ روزگار برایش خوب نمی چرخید گفت: ازیک طرف مشکلات و نارسایی های که از سال ۸۸ تا۹۲ در فضای کسب و کار کشور به وجود آمد و ازطرف دیگر بحران های نا خواسته و پیش بینی نشده اقتصادی […]

مدیرعامل شرکت فرآورده های لبنی تعاونی بهار دالاهو(مانیزان) با بیان اینکه شرکت مانیزان چندسالی است که چرخ روزگار برایش خوب نمی چرخید گفت: ازیک طرف مشکلات و نارسایی های که از سال ۸۸ تا۹۲ در فضای کسب و کار کشور به وجود آمد و ازطرف دیگر بحران های نا خواسته و پیش بینی نشده اقتصادی باعث شد شرکت دربحران‌‌های فزاینده ای قراربگیرد.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، امیرحسین صفری در آیین گرامی داشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان کرمانشاه افزود: اگر حمایت های مسئولین استانی نبود مانیزان نیز مانند صدها واحد ورشکسته دیگر تنها نامی از آن باقی مانده بود. چیزی که اهمیت دارد این است که این شرکت توانسته با وجود بحران و نارسایی های شدید با پیکری آسیب دیده و رنجور که هنوز هم دوران بحرانش تمام نشده با افتخار صادرکننده نمونه کشورشود.

وی این اتفاق را نوید بخش این دانست که با عبور از مشکلات و عادی شدن شرایط و بازگشت به روزهای درخشان با توجه به امکانات و فن آوری‌های پیشرفته جایگاه برندی که ایجاد شده و نیروی انسانی ماهر بازارهای غرب آسیا را تحت پوشش صادراتی قرار دهد.

مدیرعامل شرکت مانیزان با بیان اینکه این شرکت توانسته تمامی عنوان‌های برتر حوزه صنعت از قبیل کارآفرینی ، استاندارد، محیط زیست، کیفیت و… را در سطح ملی کسب کند گفت: دوران دشوارچهارساله ی سخت تجربه های خوبی در کنترل و مهار بحران‌های پیش بینی نشده داشت.

وی خطاب به صنعتگران و مردم گفت: هیچ گاه امیدتان را ازدست ندهید،  توانایی‌های فردی، اجتماعی و داشته های خود را دست کم نگیرد و استوار در سایه توکل و باور انرژی را برای ما خلق می کند که با امید کوهی از مشکلات را از سر راه بردارید. ترس ، یاس و نا امیدی رتبه‌های بعد از مرگ هستند و اگر در مجموعه ای چیره شود امید حیات در آن مجموعه از دست می‌رود و کارآفرینی که پا به عرصه کسب و کار گذاشته است باید در هر شرایطی حتی ورشکستگی امیدش را از دست ندهد تا بتواند مشکلات را پشت سر بگذارد.

این کارآفرین کرمانشاهی اظهارداشت: یک کالا را که کارگرایرانی تولید می کند، بین اینکه یک مصرف کننده خارجی بهای آن را بپردازد یا یک مصرف کننده ایرانی فرق است. قدرت هرکشور در صادراتش تجلی پیدا می کند و این قدرت باعث امنیت می شود. کشور آلمان در بین کشورهای اروپایی جزو بزرگترین صادرکنندگان است و قدرتی که در حوزه های مختلف دارد دیگر کشورها ندارند.

وی بیان داشت: فضای کسب و کار درکشور ما دراین مدت متاثراز قیمت ارزو تحریم‌ها تهدید بزرگی برای بخش‌های زیادی از کشور داشت. فشارروانی ناشی ازتحریم های آمریکا برای بخش هایی ازکشورتهدید شد. اما دراین شرایط برای برخی صادرکنندگان مخصوصا صادرکنندگان خرد فرصت‌هایی  ایجاد شد که مسئولین نباید این فرصت ها را نادیده بگیرند و بگذارند از دست برود. برخی مجموعه ها که در شرایط پایداری نتوانسته اند در بازارهای جهانی نفوذ کنند امروزه می توانند از این شرایط استفاده کنند.

صادر کننده نمونه کشور بازارهای بین المللی را دارای قواعد خاص برشمرد و گفت: یک شبه می گویند جلوی صادرات فلان کالا باید گرفته شود بازار را دچار مشکل می کند.قطعا رقبا جای کالای ایرانی را می گیرند و و این به نفع اقتصاد کشور نیست. درشرایطی که به وجود آمده و با فضا سازی دشمنان که جو روانی به وجود آمده است و دگر گونی‌های بازرا ارز و تلاش برای الغای بی ثباتی و ناامنی حوزه اقتصادی کشور می شد و جاهایی همه چیز برعکس نشان داده می شد توسط دوستان نادان و دشمنان برنامه ریز ما شاهد موج جدیدی از فرار مغزها و نیروی انسانی به کشورهایی هستیم که دنبال لقمه آماده اند. دولت ترکیه و کانادا شرایط جذب سرمایه انسانی و اقتصادی را تسریع کرده اند.

وی با پرداختن به بحث عزم مهاجرت ۲تن از کارشناسان شرکت مانیزان تاکید کرد: هزینه مهارت و فرهیختگی را ما پرداخت می کینم و بهره را کشورهای دیگر می برد. ازمسئولین خواهش دارم درهرجایی که بحث های کلان می شود این مسئله درنظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات