رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

قرارداد همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه کرمانشاه در حوزه های ایجاد واحدهای هگزان و پنتان به امضا رسید. به گزارش میلکان آنلاین به نقل از روابط عمومی پالایشگاه، در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت،گاز و پتروشیمی قرارداد همکاری علمی میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه کرمانشاه به امضا رسید. براندیشه در حاشیه امضای قرارداد […]

قرارداد همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه کرمانشاه در حوزه های ایجاد واحدهای هگزان و پنتان به امضا رسید.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل از روابط عمومی پالایشگاه، در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت،گاز و پتروشیمی قرارداد همکاری علمی میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه کرمانشاه به امضا رسید.

براندیشه در حاشیه امضای قرارداد در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه این پالایشگاه در سطح کشور اولین پالایشگاهی است که اقدام به تولید هگزان می کند، به روش اسید شویی است.

وی با تاکید بر اینکه این روش مخاطرات زیست محیطی زیادی به همراه دارد،خاطرنشان کرد : با امضای این قرارداد روش سبزی برای تولید هگزان در پالایشگاه کرمانشاه پیاده سازی می شود.

براندیشه با بیان اینکه این روش سبز یک روش دانش بنیان است که با کمک پژوهشگاه صنعت نفت در پالایشگاه کرمانشاه اجرایی می شود، اظهار کرد :فاز اول این پروژه،تبادل قرارداد است و در گام بعدی اقدام به تولید هگزان با روش سبز خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره پالایشگاه کرمانشاه با بیان اینکه در این طرح، هگزان بدون بنزن تولید می شود، یادآور شد:در فرایندی که با کمک پژوهشگاه صنعت نفت در این پژوهشگاه پیاده سازی می شود،بنزن از شش تا چهار و نیم درصد به یک صدم درصد می رسد.

وی ظرفیت تولید واحد هگزان این پالایشگاه را ۱۲ هزار تن در سال ذکر کرد و گفت : در کنار راه اندازی واحد هگزان، اقدام به افزایش ظرفیت تولید پنتان می شود.

به گفته وی واحد پنتان پالایشگاه کرمانشاه با کمک پژوهشگاه صنعت نفت به میزان ۱۲ هزار تن می رسد.

براندیشه با تاکید براینکه میزان سرمایه گذاری این دو طرح ۲۵ میلیارد تومان است که توسط بخش خصوصی صورت می گیرد، اضافه کرد: پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار شده است و امضای این قرارداد می تواند زمینه را برای توسعه کار و اشتغال فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظرات