رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October
  • یکشنبه 11 مهر 1400 - 09:24
  • کد خبر : 21347
  • مشاهده : 119 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : برآورد تواید ۶هزار تن عسل در استان کرمانشاه

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال حدود شش هزار تن عسل در استان تولید شود. به گزارش میلکان، سوگل رضایی تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان کرمانشاه را بیش از ۴۴۳ هزار کلنی اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شد امسال میزان تولید عسل در استان به حدود شش […]

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال حدود شش هزار تن عسل در استان تولید شود.

به گزارش میلکان، سوگل رضایی تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان کرمانشاه را بیش از ۴۴۳ هزار کلنی اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شد امسال میزان تولید عسل در استان به حدود شش هزار تن برسد، اما به دلیل خشکسالی حادث شده و مشکلات مرتبط با آبرسانی به کندوها ممکن است این هدفگذاری به طور کامل محقق نشود.

رضایی اضافه کرد: سال گذشته ۵۷۲۰ تن عسل در استان کرمانشاه تولید شد.

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: شهرستان‌های صحنه و کنگاور قطب‌های تولید عسل در استان کرمانشاه هستند، هرچند در همه شهرستان‌ها تولید عسل داریم.

رضایی اشاره‌ای هم به مرغوبیت بالای عسل تولیدی در استان کرمانشاه به دلیل برخورداری استان از باغات میوه فراوان داشت و گفت: عسل تولیدی در استان جزو عسل های مرغوب به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به لغو عملیات سرشماری زنبورستان‌های استان در سال جاری به منظـور جلـوگیری از شیوع بیماری کرونا برای دومین سال متوالی، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از وقوع مخاطرات احتمالی ناشی از تردد عوامل سرشماری در زنبورستان‌ها، عملیات سرشماری زنبورستان‌ها مهرماه امسال هم مثل سال گذشته انجام نمی‌شود.

رضایی یادآور شد: سنوات گذشته در مهر ماه کار سرشماری زنبورستان‌ها در استان به مدت دو هفته همزمان با سراسر کشور انجام می‌شد، اما امسال و سال گذشته سرشماری زنبورستان ها بدون حضور ناظران و با اعلام خود زنبورداران انجام شد.

اخبار مرتبط

نظرات