رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

کتاب «نَشمه» اثر «جواد سحابی» محقق کرمانشاهی با موضوع فرهنگ عامه از سوی انتشارات سرانه در کرمانشاه چاپ و منتشر شد. به گزارش میلکان آنلاین به نقل از ایرنا ؛ نوشتن در مورد فرهنگ عامه در کرمانشاه سابقه طولانی دارد و کتاب‌هایی در این زمنیه نوشته شده است؛ اما به تازگی «جواد سحابی»، آموزگار بازنشسته […]

کتاب «نَشمه» اثر «جواد سحابی» محقق کرمانشاهی با موضوع فرهنگ عامه از سوی انتشارات سرانه در کرمانشاه چاپ و منتشر شد.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل از ایرنا ؛ نوشتن در مورد فرهنگ عامه در کرمانشاه سابقه طولانی دارد و کتاب‌هایی در این زمنیه نوشته شده است؛ اما به تازگی «جواد سحابی»، آموزگار بازنشسته و محقق این دیار، پس از سال‌ها تحقیق و تفحص در این زمینه دست به چاپ و نشر ۲ عنوان کتاب زده است.

یکی از این کتاب‌ها سال گذشته با نام «بلاچه» منتشر شد و کتاب دیگر اکنون با نام «نَشمه» توسط نشر سرانه به بازار کتاب عرضه شده است.

این کتاب در قطع رقعی، ۱۸۱صفحه، جلد چهار رنگ شومیز براق، کاغذ کرم مرغوب، متن تک، شمارگان هزار نسخه و بهای ۴۰ هزار تومان چاپ شده است.

این مجلد اشاره ای است به پیشینة فرهنگی واژه‌ها، ضرب‌المثل‌ها، باورها، چیستان، اماکن، بازی‌ها، رسم‌ها و سایر فرهنگ عامه در کرمانشاه دارد.

جواد سحابی، آموزگار بازنشسته، زاده ۱۳۳۴ محله فیض‌آباد کرمانشاه است؛ وی با بیش از ۴۰ سال تحقیق، پژوهش و گردآوری در زمینه فرهنگ عامه موفق به نشر پژوهش‌های خود در ۲ مجلد کتاب به نام‌های بلاچه و نشمه شده و از سوی انتشارات سرانه روانه بازار کتاب کرده است.

به علاوه، نامبرده دارای مقالات متعدد در نشریات است و در تالیف چندین کتاب تخصصی آموزشی مشارکت داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات