رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

به گزارش میلکان آنلاین ، محسن حاجی میرزایی گفت: بر اساس قانون، وزارت ارتباطات و فناوری مکلف شده تا ابتدای شهریور امسال، تمام مدارس کشور را به اینترنت متصل کند و این اتفاق خواهد افتاد. وی افزود: با شیوع کرونا و کوچ آموزش به فضای مجازی، یکی از نگرانی ها نداشتن دسترسی به فضای مجازی […]

به گزارش میلکان آنلاین ، محسن حاجی میرزایی گفت: بر اساس قانون، وزارت ارتباطات و فناوری مکلف شده تا ابتدای شهریور امسال، تمام مدارس کشور را به اینترنت متصل کند و این اتفاق خواهد افتاد.
وی افزود: با شیوع کرونا و کوچ آموزش به فضای مجازی، یکی از نگرانی ها نداشتن دسترسی به فضای مجازی است و در این زمینه، تا پیش از مهرماه، تمام مدارس به اینترنت متصل می شوند.
حاجی میرزایی اظهار داشت: یک نگرانی دیگر برای خانواده‌ها، دسترسی نداشتن به گوشی مناسب است که در این زمینه هم، تلاش داریم تا بتوانیم با تبلت مناسب و ارزان و منحصر به استفاده دانش‌آموزان برای آموزش، دغدغه‌ها را مرتفع کنیم.
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش، برای آموزش در آغاز سال تحصیلی آتی، کاملا آماده است، افزود: ما مسؤول آموزش همه بچه‌ها هستیم و برای همه فکر کرده ایم، گزینه های مختلف داریم تا هیچ دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید، از آموزش بازنماند، اگر امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری یا نیمه‌حضوری باشد آموزش ها ارائه می شود و برای آموزش در بستر فضای مجازی هم آمادگی داریم تا تمام دانش‌آموزان را پوشش دهیم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: خانواده‌ها نگرانی برای پوشش تحصیلی فرزندان در سال تحصیلی جدید نداشته باشند.
این عضو دولت تدبیر و امید با اشاره به راه اندازی شبکه آموزش دانش آموز (شاد) گفت: ایران، در بسیاری از قابلیت های آموزش، در نقطه خوب قرار دارد، البته این به آن معنا نیست که آموزش در فضای مجازی نسبت به حضوری بهتر است اما اکنون دانش‌آموزان در این بستر می توانند به بهترین تدریس ها دسترسی داشته باشند.
حاجی میرزایی گفت: یکی از عرصه‌ها که متاثر از کرونا دچار تغییر شد آموزش است و دانش‌آموزان از حضور در کلاس درس بازماندند، البته سرعت واکنش ایران در آموزش و به لحاظ کمیت و کیفیت و تنوع، در مقایسه با بسیاری از کشورها حتی کشورهای پیشرفته قابل رقابت است.
وی افزود: در روزهای کرونایی، ۶۴ درصد از جمعیت آموزشی کشور به پیام رسان‌های اجتماعی روی آورد که البته ایرادهایی داشت، این فضا در اختیار ما نبود، اختصاص به آموزش نداشت و نمی دانستیم چه چیز در این فضا می گذرد، به ناچار شبکه آموزشی دانش آموزی ایجاد شد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اکنون در نظارت و ارزشیابی از پیش از کرونا جلوتر هستیم و به لحاظ دسترسی به عدالت آموزشی در موقعیت بهتر از پیشاکرونا قرار داریم.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در مدرسه سازی گفت: بیش از آنچه به مدرسه نیاز داریم، به مشارکت نیازمندیم و باید مشارکت خیران در مدرسه سازی گسترش یابد که طرح «آجر به آجر»  به همین منظور طراحی و اجرایی شده است.

حاجی میرزایی درباره پایین بودن حقوق معلمان نیز گفت: در این دولت، تلاش زیادی شده تا حقوق این قشر افزایش یابد و البته بیشترین میزان افزایش هم اتفاق افتاده است، اگرچه این بدان معنا نیست که حقوق آنان از دیگر اقشار بالاتر رفته، بلکه بخشی از بی عدالتی ها جبران شده است.

اخبار مرتبط

نظرات