• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
5

آباداني در شهرک‌هاي حاشيه اي منطقه ۷ سرعت مي گيرد/ تمامي کوچه هاي شهرک کرناچي آسفالت شده‌اند

  • کد خبر : 586
  • 01 بهمن 1395 - 7:20

شهرداري منطقه ۷ کرمانشاه در شمال غربي اين شهر واقع شده است . محدوده اين منطقه از شمال به بلوار باغ ابريشم و بلوار پرستار ، از جنوب به بلوار شهيد شمشاديان و بلوار امام علي(ع) ، از شرق به بلوار طاقبستان و از غرب به بلوار آناهيتا منتهي مي شود?. در اين منطقه يک […]

شهرداري منطقه ۷ کرمانشاه در شمال غربي اين شهر واقع شده است . محدوده اين منطقه از شمال به بلوار باغ ابريشم و بلوار پرستار ، از جنوب به بلوار شهيد شمشاديان و بلوار امام علي(ع) ، از شرق به بلوار طاقبستان و از غرب به بلوار آناهيتا منتهي مي شود?.
در اين منطقه يک هزارو۵۰۰ هکتاري از شهر کرمانشاه، جمعيتي بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر ساکن هستند. با توجه به الحاق روستاي کرناچي و شهرک شهيد باهنر(آناهيتا) به اين منطقه تازه تاسيس شاهديم که بيش از ۵۰ درصد آنرا بافت فرسوده وحاشيه‌اي تشکيل داده است.
شهردار منطقه ۷ در گفتگو با خبرنگاراني که از اين منطقه بازديد کردند گفت: معبر جديدي به طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر با عرض ۹ متر در حاشيه رودخانه چم بشير احداث شده است. اين معبر علاوه بر اينکه بلوار شهيد شمشاديان رابه بلوار تعاون متصل مي‌کند نقش مهمي در کاهش بار ترافيکي بلوار رودکي نيز دارد.
مهندس سجاد يزداني افزود: البته ساخت هر بلوار و راه مواصلاتي باعث ارتقا سطح رفاه شهروندان حاشيه آن نيز ميشود که انتظار داريم با ايجاد اين خيابان مردم در حفظ نظافت و نگهداري از تاسيسات حاشيه رودخانه چم بشير نقش بيشتري ايفا کنند.
وي ساماندهي حاشيه رودخانه چم بشير را شامل۵ فاز عنوان کرد و گفت: تا کنون۳ فاز از اين مسير ساماندهي وبه طور کامل به بهره‌برداري رسيده است و قراردادهاي فاز چهارم نيز با پيمانکاران منعقد شده و کار عمليات عمراني آن بزودي آغاز خواهد شد. شهردار منطقه ۷ با اشاره به اينکه با برنامه ريزي هاي دقيق فاز پنجم اين پروژه نيز تا پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد گفت: اعتبار اجراي اين پروژه ۴۴۰ميليون تومان است.
پروژه لوله گذاري جمع آوري آبهاي سطحي ورودي شهرک تعاون و بخشي از تقاطع امام حسين(ع) نيز مورد بازديد خبرنگاران قرار گرفت، يزداني هدف از اجراي اين پروژه را يکسان سازي و کنترل و هدايت آبهاي سطحي در سطح منطقه عنوان کرد و گفت: متاسفانه کنترل و هدايت آبهاي سطحي و بويژه زمان بارندگي در چند نقطه انجام مي گرفت که همين موضوع شهروندان را با مشکل در فصول پربارش مواجه مي کرد که براي رفع اين مشکل در ورودي شهرک تعاون اقدام به لوله گذاري با استفاده از لوله بتني ۱۰۰۰ميلي متري به طول ۴۰۰متر کرديم.
وي گفت:براي اجراي اين پروژه نيازمند اعتبار اوليه حدود ۲۰۰ميليون تومان هستيم که خوشبختانه عليرغم مشکلات تاکنون ۹۰ درصد پروژه به انجام رسيده است .
وي در ادمه افزود: محل ديگري که مشکل آب گرفتگي داشت ضلع شمال شرقي ميدان امام حسين(ع) بودکه اصلاح آن نيز در دستور کار قرار گرفت و با توجه به اينکه در اين نقطه بسياري از تاسيسات دستگاه هاي خدمات رسان وجود دارد. تمام حفاري با دست صورت گرفته است و اين موضوع علاوه بر افزايش هزينه در عدم تسريع اجراي پروژه نيز تاثير گذارشده است. وي طول پروژه را۳۰۰متر عنوان کرد و تاکيد کرد: با استفاده از لوله بتني ۸۰۰ ميلي متري با اعتبار ۱۵۰ميليون تومان اين پروژه اجرايي شد.
يزداني اجراي خدمات عمراني در شهرک کرناچي که به تازگي به حوزه شهري ملحق شده است را از ديگر برنامه هاي اجرا شده شهرداري منطقه ۷عنوان کرد و افزود:. اين شهرک تا دو سال پيش در حوزه روستايي قرار داشت و از کمترين امکانات رفاهي شهري برخوردار بود?، شهردار منطقه۷ گفت: پس از الحاق اين منطقه به شهر ۱۵۰هزار متر مربع زيرسازي و يکصد هزار مترمربع آسفالت ريزي شده است.
وي گفت: با توجه به تعهداتي که در برابر شهروندان و ساکنين در منطقه داريم تلاش کرده ايم که هيچ معبر خاکي در اين شهرک وجود نداشته باشد?
مهندس يزداني گفت: اولين پارک مشارکتي (شهرداري و مردم) شهر کرمانشاه درشهرک کرناچي با اهداء ۴هزارمترمربع از اراضي شهرک از سوي چند نفر از خير ين و نيکوکار ان منطقه و با اعتباري معادل يکصد ميليون تومان در حال ساخت است که تا يکماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد. يکي ديگر از پروژه هاي شهرداري منطقه ۷ احداث بلوار و بهسازي خيابان غربي شهرک آناهيتا است . اين بلوار که بلوار پرستار را به ميدان کرناچي و جاده کرمانشاه – سنندج وصل مي کند امکان دسترسي بدون ترافيک براي شهرکهاي شمالي کرمانشاه از ميدان نيايش تا بلوار پرستار را به جاده خروجي کرمانشاه فراهم مي_کند .
در اين خيابان علاوه بر روکش ۶۰۰ متري لاين غربي و بازگشايي آن جهت بالابردن سرانه فضاي سبز و برخورداري ساکنان از امکانات رفاهي، اقدام به ساخت پارکي بامساحت ۴هزار مترمربع به طول ۳۸۰ متر و با اعتبار ۱۵۰ ميليون تومان شده است. يزداني گفت: يکي از مشکلات بلوار پرستار تخليه نخاله هاي ساختماني نقاط مختلف شهر در اين نقطه بود که در راستاي جلوگيري از اين امر نا پسند و مشکل ساز به لحاظ بهداشتي، تصميمي جهت احداث سطحي شيبدار در مسير شمالي اتخاذ شد تا ضمن مرتفع ساختن اين مشکل زمينه ساز فرهنگي در جهت تشويق مردم به رعايت نکات بهداشتي و پرهيز از تخليه زباله و نخاله هاي ساختماني شود. وي گفت :اين سطح شيبدار با چمن پاشي و گلکاري در دو فاز به طول ۸۰۰متر احداث خواهد شد که تاکنون عمليات خاکريزي فاز اول آن به طول ۵۰۰مترانجام شده است .
يزداني افزود : در مسير جنوبي بلوار پرستار يک باغ راه به‌ طول ۵۰۰متر و مساحت ۹ هزارمترمربع احداث خواهد شد . همچنين به منظور تسهيل در رفت و آمد شهروندان و بار ترافيکي در انتهاي همين بلوار و تقاطع شهرک آناهيتا ميدان جديدي احداث مي شود .
وي احداث فاز دوم پارک حافظ با مساحت ده هزار متر مربع و اعتبار۳ميليارد ريال را از ديگر پروژه هاي در دست اقدام عنوان کرد و ‌گفت: اين پروژه ۵۰درصد پيشرفت فيزيکي داشته است و علت عدم تکميل اين پروژه وجودمعارض شخصي بوده که با پيگيري‌هاي حقوقي رفع معارض شده و پروژه‌ در حال پيشرفت است. مهندس يزداني افزود: در فاز اول اين پارک به مساحت ۶ هزار متر مربع انواع وسايل ورزشي ويژه جانبازان و معلولان تهيه شده است و معبر نابينايان در سطح پياده رو پارک نيز لحاظ شده است که مورد تاييد و توجه اداره بهزيستي هم قرار گرفته است. وي گفت:با هدف چهار فصله‌کردن اين پارک اقدام به ساخت يک سوله ۹۰۰متر مربعي براي استفاده شهروندان و علاقمندان در فصول سرد سال با اعتباري معادل ۶۰۰ميليون تومان شده است. شهردارمنطقه۷ اجراي فاز چهارم پارک امام علي(ع) در مساحت۸هزار مترمربع و اعتبار ۳۰۰ميليون تومان را از ديگر پروژه هاي در حال ساخت اعلام کرد و گفت: عمليات نورپردازي و روشنايي اين پارک توسط واحد روشنايي منطقه در دست اقدام است. اما به‌علت برودت هوا کار چمن‌پاشي انجام نگرفته است.وي افزود: با تکميل اين فاز کل مساحت پارک امام به۴۰هزار مترمربع خواهد رسيد و نصب امکانات لازم از قبيل انواع وسايل بازي، ورزشي و تفريحي ديده شده است.،مهندس يزداني تاکيد کرد:نکته قابل توجه اينکه در راستاي اشتغالزايي با تاکيد شهردار محترم عمليات اجرايي هر پارکي منوط به فراهم شدن زمينه ايجاد فرصت هاي شغلي است?،و تمام پارک‌هاي منطقه که در حال احداث و يا طرح‌هاي آن تصويب شده است از اين قاعده مستثني نيست?.
در پايان اين بازديد مهندس سجاد يزداني گفت: مهمترين برنامه ها و اولويت کاري ، در شهرداري منطقه ۷ در سه بخش آسفالت؛ احداث پارک و هدايت آب‌هاي سطحي در دستور کار قرار گرفته که در سال آينده هم اين رويه را در پيش خواهيم گرفت. وي گفت: نکته قابل تامل اينکه شهرداري درکنار عمليات عمراني از کارهاي فرهنگي غافل نبوده است. و هر پنجشنبه در پارک دانشجو فعاليت‌هاي فرهنگي از قبيل نمايش فيلم، اجراي تئاتر و… را براي شهروندان در دستور کار داريم و اجرا مي_کنيم ?.
وي گفت: براي انجام هر چه بيشتر فعاليت‌هاي فرهنگي اقدام به تاسيس معاونت فرهنگي و اجتماعي کرده‌ايم .

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=586

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.