• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
2
در نشست خبري استاندار کرمانشاه مطرح شد؛

فروردين۹۶قطار به کرمانشاه مي‌رسد/توليد سمند در بهار صحنه

  • کد خبر : 771
  • 14 دی 1395 - 9:22

عبدالله مرادي – گروه خبر – استاندار کرمانشاه در ديداري که با رييس جمهور داشت به تشريح وضعيت استان و پروژه هاي در دست اجراي استان پرداخت و در اين گفتگوي ۷۵ دقيقه‌اي در خواستهايي براي رفع مشکلات پيش روي استان را از رييس جمهور داشت . اسدالله رازاني در نشستي خبري که با حضور […]

عبدالله مرادي – گروه خبر – استاندار کرمانشاه در ديداري که با رييس جمهور داشت به تشريح وضعيت استان و پروژه هاي در دست اجراي استان پرداخت و در اين گفتگوي ۷۵ دقيقه‌اي در خواستهايي براي رفع مشکلات پيش روي استان را از رييس جمهور داشت .
اسدالله رازاني در نشستي خبري که با حضور خبرنگاران نشريات محلي، مطبوعات سراسري و خبرگزاري هاي استان برگزار شد به تشريح اين ديدار و پاسخ گويي به سوالات خبرنگاران پرداخت.
رزرو بليط قطار کرمانشاه براي ۳۱ فروردين ۹۶
استاندار کرمانشاه بيان داشت : با توجه به اهميت خطوط ريلي، دولت تدبير و اميد تصميم دارد همه مراکز استانها را به شبکه ريلي ايران وصل کند. اين اقدام در غرب کشور در چند جبهه ؛ساوه به همدان، همدان به سنندج، فيروزان به کرمانشاه و کرمانشاه به ايلام در حال اجراست .
وي تصريح کرد: در سفر رييس جمهور قول اتمام اين پروژه تا پايان کار دولت يازدهم براي بهره برداري داده شده بود اما با توجه به پيشرفت پروژه و فعاليت در کارگاه‌هاي مختلف و آغاز ريل گذاري از هفته آينده در دو جبهه فيروزان و کرمانشاه اين پروژه ۳۱ فروردين به بهره برداري خواهد رسيد .رازاني خطوط ريلي را مهمترين اقدام زيرساختي براي توسعه استان عنوان کرد و يکي از دلايل عدم توسعه نيافتگي استان و مزمن شدن پاره اي از مشکلات را نبود خطوط ريلي دانست . انتقال مواد اوليه و محصولات توليدي به بنادر و ديگر نقاط کشور نقش تعيين کننده اي دارد و بدون خطوط ريلي اين کارها به سختي و کندي انجام مي شود.
در سفر رييس جمهور به کرمانشاه مقرر شد که ۱۴۹ ميليارد اعتبار اين پروژه در بودجه ۹۵ کاملا اختصاص پيدا کند. علاوه بر اين اعتبار ۱۰۰ ميليارد اختصاص پيدا کرده و تا بحال ۲۵۰ ميليارد تومان به اين پروژه اختصاص يافته است.
سامانه گرمسيري در سرپل ذهاب تا پايان سال به بهره برداري مي رسد
استاندار کرمانشاه گفت:از ۴۹ کيلومتر تونل سامانه گرمسيري ۴۸/۲ کيلومتر آن اجرا شده و تنها ۸۰۰ متر از حفاري اين مسير باقي مانده‌است و اين طرح تا پايان امسال به بهره برداري خواهد رسيد.
وي افزود:اين طرح قرار است ۹۰۰ ميليون مترمکعب آب را به دشتهاي سرپل ذهاب، قصرشيرين، گيلانغرب، مهران و دهلران منتقل کند.رازاني تاکيد کرد: فعاليت بر روي اين تونل به صورت مستمر درحال انجام است و روزانه ۱۰ متر از دو طرف حفاري مي_شود . موضوع انتقال آب اين پروژه تا پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد و شاهد شروع فاز اول اين پروژه در دشت‌هاي سرپل ذهاب خواهيم بود .اين پروژه بزرگترين پروژه عمراني کشور و تاريخ کرمانشاه است .
رييس جمهور خواستار احقاق حق اهل حق شد
استاندارکرمانشاه در ادامه گزارش ديدار خود با رييس جمهوري به خبرنگاران رسانه هاي استان گفت:يکي از موضوعات مهمي که با رييس جمهور مطرح شد،گزارشي در زمينه مسائل سياسي ،اجتماعي، فرهنگي و امنيتي در استان بود.
وي در بخش ديگري ازاين نشست خبري افزود:درکرمانشاه با وجود ترکيب مذاهب و اقوام خاصي که دارد حداکثر همدلي وجود دارد و چالش خاصي نداريم. اهل سنت و اهل حق بخش مهمي از جمعيت استان را تشکيل مي_دهند.
رازاني به طرح مطالباتي در زمينه مشکلات اين دو گروه اشاره کرد و تصريح کرد:نگراني هايي که اهل حق در مورد گزينش داشتند و عدم بکارگيري نيروهاي اهل حق و اهل سنت در مشاغل حساس به اطلاع رييس جمهور رسيد و چند دستور و نقطه نظر از ايشان گرفتيم؛از جمله:پيگيري بکارگيري نيروها از ميان فرق و مذاهب براي رده هاي سياسي و حساس وزارت خانه ها و سازمانها و ايجاد رويه اي جهت خدشه وارد نشدن به حقوق شهروندي اين هموطنان در وزارت خانه هاي ذيربط.
استاندار بيان داشت:تجميع سپرده و سرمايه در کرمانشاه ضعيف است و سرانه سپرده گذاري در بانک هاي کرمانشاه يک سوم کشور است و درحاليکه متوسط سرانه سپرده گذاري در کشور ۱۱ ميليون و پانصد هزار تومان است در استان ما اين سرانه ۴ميليون تومان است ؛که بخشي از آن به فرهنگ مصرف و آداب و رسوم غرب کشور و بخشي نيز به اعتقادات فقهي اهل سنت که در مورد حلال بودن سيستم بانکي کشور شک دارند برمي گردد.
وي افزود:رييس جمهور در اين زمينه نيز دستور پيگيري دادند که بانک مرکزي و وزارت اقتصاد بانکي را با مقرراتي به وجود بياورند که اهل سنت اطمينان کنند و سرمايه خود را به آن بسپارند،تا هم شبه فقهي راجع به آن نداشته باشند و هم بانک به عنوان يک مؤسسه اقتصادي مربوط به جهان مدرن امروز در زمينه ثروت و سرمايه به مردم اهل سنت خدمات رساني کنند.
توليد سمند در بهار صحنه
استاندار کرمانشاه يکي ديگر از پروژه هاي اقتصادي استان که اميد دارد اواسط بهار به ثمر بنشيند را کارخانه خودروسازي ايران خودرو صحنه عنوان کرد و گفت:اين کارخانه درگام اول با ۳۰ هزار دستگاه سمند در سال شروع به کار خواهد کرد و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقيم ايجاد خواهد کرد.
اين طرح که از مصوبات دور اول سفر هيئت دولت نهم -شب يلدايي ۸۵ -است، بخاطر مشکلاتي که با شرکت سرمايه گذاري تأمين اجتماعي داشت زمين گير شده بود که طي دوسال اخير مجددا کار خود را با سرعت شروع کرده است.اسدالله رازاني تصريح کرد:اين طرح در هدف درازمدت قرار است با تغيير نوع خودرو توليدي ظرفيت خود را تا ۱۰۰هزار دستگاه در سال افزايش دهد.وي با بيان اينکه مشکل مجوزهاي محيط زيست و پذيرش بانک پتروشيمي ماهان شيمي زاگرس نيز حل شده است گفت:آغاز عمليات اجرايي اين پروژه نيز جز پروژه هاي سفر بهاري رياست جمهوري به استان خواهد بود.
همچنين منطقه آزاد قصرشيرين نيز علي رغم اينکه در سفر رييس جمهور قول مطالعه به مردم داده شده بود به تصويب شوراي مناطق آزاد رسيد و درکارگروه تاييد شده است تا در دستور کار دولت براي تصويب قرار بگيرد و احيانا در جلسات آتي هيئت دولت به تصويب هيئت وزيران دولت تدبير و اميد خواهد رسيد.
استاندار کرمانشاه از تقديم ده نامه در خصوص پروژه هاي استان به رييس جمهور خبر داد و افزود:فاضلاب شهر کرمانشاه به عنوان يکي از معضلات جدي شهر کرمانشاه نيازمند ۶۰۰ ميليارد تومان اعتبار است .دکتر نوبخت در سفر به کرمانشاه قول دادند ۷۵ ميليارد اعتبار براي خروج کامل فاضلاب از شهرو رودخانه هاي قره سو و آبشوران تخصيص دهند.
يکي از نامه ها درخواست ۵۰۰ ميليارد اعتبار و يا اتخاذ تصميمي براي تکميل تصفيه خانه شهر کرمانشاه بود. وي درخواست تخصيص اعتبار براي قطار شهري کرمانشاه، ساماندهي بازارچه و مرز سومار براي عبور زائرين به عتبات ،درخواست اجازه ورود ماشين آلات راه سازي و معدني از عراق و تقويت کريدور گردشگري و تقويت اعتبارات استان در سال ۹۶ را از ديگر موارد درخواست از رييس جمهور عنوان کرد.
اسدالله رازاني موضوعات مهم و کلي همچون تخصيص منابع ساليانه در لايحه بودجه براي ارتقاء شاخص هاي استان را بخش ديگري از درخواست هاي خود از رييس جمهور براي پيشرفت و توسعه استان برشمرد و گفت:درنامه اي از ايشان خواستيم کارگروهي در دولت براي بررسي علل توسعه نيافتگي برخي استانها تشکيل شود و مجوزي صادر شود که بانک ها و مؤسسات مالي اعتباري بتوانند در اين استان ها سرمايه گذاري کنند.تقديم طرح ،نقشه و محاسبات مهندسي راه آهن شمال غرب به جنوب غرب نيز جزو نامه هاي تقديمي استاندار کرمانشاه به رييس جمهور بود.

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=771

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.