• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
3

شهرک صنعتي جوانرود به بهره‌برداري رسيد/تخفيف ۷۵ درصدي شرکت‌شهرکهاي صنعتي براي خريد زمين در منطقه اورامانات

  • کد خبر : 1962
  • 07 آبان 1396 - 16:27

ميلکان – گروه اقتصادي شهرک صنعتي جوانرود با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادي استاندار، مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان کرمانشاه، نماينده مردم شهرستان جوانرود درمجلس شوراي اسلامي، فرماندار و جمعي از مديران اين شهرستان به بهره برداري رسيد.شهرک صنعتي جوانرود از مصوبات زمين گير شده هيئت دولت بود که پس […]

ميلکان – گروه اقتصادي
شهرک صنعتي جوانرود با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادي استاندار، مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان کرمانشاه، نماينده مردم شهرستان جوانرود درمجلس شوراي اسلامي، فرماندار و جمعي از مديران اين شهرستان به بهره برداري رسيد.شهرک صنعتي جوانرود از مصوبات زمين گير شده هيئت دولت بود که پس از ۱۶ سال دربازديد قبلي با تأکيد سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران در دستور کار شرکت شهرک هاي صنعتي استان کرمانشاه قرار گرفت.
ظرف سه ماه فازيک شهرک صنعتي جوانرود با سرمايه گذاري ۲۵ ميليارد ريال درزميني به مساحت ۳۳هکتار و فازعملياتي ۱۳/۵ هکتار به بهره برداري رسيد.
مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان کرمانشاه بهره برداري از اين شهرک را حاصل نگاه ويژه دکتر يزداني معاون وزير صنعت، معدن و تجارت به مناطق محروم عنوان کرد و گفت:اين شهرک دربازديد قبلي زمين کشاورزي بود که هيچ اقدامي برروي آن صورت نگرفته بود و درکمتر از سه ماه به اين شهرک صنعتي با امکانات لازم براي سرمايه گذاري تبديل شده است.
کردستاني تصريح کرد:شبکه هاي آب و برق و روشنايي هرکدام به طول ۲کيلومتر ، عمليات راهسازي تا سطح ساب بيس به طول ۲۰ کيلومتر و آسفالت وجدول گذاري وفضاسازي به طول يک کيلومتر، آماده سازي راه دسترسي تا سطح ساب گريد، تأمين مخابرات با سيستم wllوgsm، خريد انشعاب آب و اجراي انتقال تا حدود شهرک از جمله زيرساخت ها ي آماده اين شهرک براي سرمايه گذاران است.وي با بيان اينکه يک قرارداد نيزدرهمين ابتداي کار منعقد گرديده اظهارداشت:متقاضيان زيادي براي سرمايه گذاري درجوانرود حضوردارند که اميدواريم با حمايت و همکاري مديران دولتي و بانک اين شهرک بسترمناسبي براي سرمايه گذاري و توسعه منطقه را فراهم آورد.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت نيز با بيان اينکه تا سه ماه پيش زيرساختي براي توسعه منطقه و ايجاد اشتغال جوانان منطقه با توجه به ظرفيت و پتانسيل توليد و تجارت وجود نداشت گفت:درکل منطقه اورامانات هر تصميم و توافقي که بين مديران استان و مديرعامل شرکت شهرک هاي استان گرفته شود تصميم ما و براي ما نيز قطعي است.
دکتر علي يزداني به تخفيف ۷۵درصدي حق انتفاع درشهرک هاي صنعتي منطقه اورامانات اشاره کرد و گفت:۲۵ درصد با قيمانده مبلغ را نيز با شرايط ويژه ۵ درصد پيش پرداخت و پس از ۶ ماه تا يک سال تنفس مابقي مبلغ در اقساط ۴۸ماهه دريافت خواهد شد.
وي افزود:پرداخت تسهيلات چه درقالب قانون بودجه و چه قانون برنامه و چه مصوبات دولت پيش بيني شده است عموما با نرخ زير ۱۰درصد براي ايجاد اشتغال، توليد و تجارت براي اين منطقه مي شود اعمال کرد.
مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران پيشنهاد داد که مديران مرتبط با اقتصاد و صنعت استان با همکاري فرمانداران شهرستانها و همراهي نماينده منطقه درمجلس شوراي اسلامي کارگروه ويژه اي براي تحول، تحرک، پويايي و سرعت بخشيدن به امر سرمايه گذاري و به تبع آن صادرات که هردو درچهارچوب سياست هاي اقتصاد مقاومتي است کارگروه ويژه اي فعال شود.
وي افزود:ما به سهم خود آمادگي لازم جهت فراهم ساختن زيرساخت هاي لازم با حداقل شرايط را براي سرمايه گذاران داريم. محل ۱/۵ ميليارد دلاري که با پيشنهاد دولت، موافقت مقام معظم رهبري و تصويب مجلس نهايي شده است با نرخ ۹ درصد است که درقانون ۶ درصد قيد شده است درراستاي همين۱ تا ۲ درصد آن را ما از صنايع داخلي شرکت به بنگاه هاي کوچک و متوسط پرداخت مي کنيم.
يزداني تصريح کرد: اين تسهيلات از منابع صندوق توسعه ملي تأمين شده است و از منابع داخلي بانکها هزينه نمي شود و درچهارچوب سياست هاي اقتصاد مقاومتي براي ايجاد اشتغال اختصاص پيداکرده است.
نماينده مردم شهرستان هاي روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجاني درمجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دغدغه مردم منطقه اورامانات اشتغال است گفت:مشوق هايي را که براي جذب سرمايه گذاري اعمال کرده ايد خيلي مهم و ارزشمند است.
شهاب نادري ضمن دعوت ازمردم و سرمايه گذاران براي ايجاد اشتغال دراين شهرک صنعتي تصريح کرد:درکميسيون اقتصادي مجلس تلاش خواهيم کرد معافيت هاي مالياتي را نيز براي اين منطقه اخذ کنيم.يک جوان بيکار دراين منطقه صفرمرزي مشکلات امنيتي براي مملکت ايجاد مي کند ولي يک جوان بيکار درديگر مناطق تنها يک آسيب اجتماعي است.
وي خاطرنشان کرد:با توجه به اينکه آمار بالاي ۵۰ درصد بيکاري جوانان اين شهرستان آن را به حالت بحراني تبديل کرده است توقع ما اين است که درقالب بنگاه هاي کوچک صنعتي محل هايي را براي جوانان اين شهرستان ايجاد کنيد و دراختيارآنها قرار دهيد.
فرماندار شهرستان جوانرود نيز درآيين افتتاح و بهره برداري از شهرک صنعتي جوانرود گفت:اين شهرک صنعتي پس از گذشت ۱۶ سال از تصويب آن به بهره برداري رسيده است.
لهوني با بيان اينکه ۳سال است که راه اندازي اين شهرک دردستور کار مديران شهرستان قرارگرفته است تصريح کرد:۲۵ ميليارد ريال درشوراي برنامه ريزي شهرستان از محل توازن منطقه اي براي ايجاد زيرساخت هاي اين شهرک اختصاص پيدا کرده است .
وي بهره برداري از اين شهرک را حاصل تلاش همه جانبه مديران استان دانست و اظهارداشت:جوانرود پتانسيل هاي فوق العاده اي براي رشد و توسعه دارد.يکي از مزيت هاي اين شهرستان جذب سالانه بالغ بر يک ميليون گردشگر است که علاوه بر بهره‌مندي از طبيعت گردي و گردشگري منطقه به خريد از بازارچه مي پردازند و اين يک فرصت ويژه براي توليدکنندگان است که با برنامه ريزي و شناخت بازار بخشي از توليدات خود را که از اين شهرک توليد خواهند کرد دربازارچه اين شهرستان به فروش برسانند.

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=1962

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.