رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

تجربه ثابت کرده رویدادها زمانی توسعه‌آفرین هستند که مدیریت کارها به نیروهای توانمند آن حوزه سپرده شود و اِلا پیامدی جز فرصت‌سوزی نخواهند داشت. رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری «کرمانشاه ۲۰۲۰»هم از این قاعده جدا نیست. کرمانشاه۲۰۲۰ یک فرصت خوب برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های حوزه گردشگری روستایی در راستای شکل‌گیری یک توسعه […]

تجربه ثابت کرده رویدادها زمانی توسعه‌آفرین هستند که مدیریت کارها به نیروهای توانمند آن حوزه سپرده شود و اِلا پیامدی جز فرصت‌سوزی نخواهند داشت. رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری «کرمانشاه ۲۰۲۰»هم از این قاعده جدا نیست.
کرمانشاه۲۰۲۰ یک فرصت خوب برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های حوزه گردشگری روستایی در راستای شکل‌گیری یک توسعه پایدار و تقویت جایگاه استان کرمانشاه به عنوان یک مقصد دائمی گردشگری است. البته همه این اتفاقات خوب نیازمند این است که کار را به نیروهای توانمند حوزه روستایی بسپاریم و دلخوش به وعده‌های تبلیغاتی مدیران پیرامون «کرمانشاه ۲۰۲۰» نباشیم.
واقعیت این است بخش اداری و دولتی به تنهایی توانایی پیشبرد این رویداد بزرگ بین‌المللی را ندارد. آن‌ها نه آنقدر نیرو دارند که برای رونق «کرمانشاه ۲۰۲۰» طرح‌های خلاقانه و تحول آفرین ارائه دهند و نه امکان مالی خاصی را می‌توانند در اختیار فعالان این حوزه قرار دهند.
بهترین راهکار در این شرایط این است که با یک تصمیم شجاعانه مدیریت میدانی و برنامه ریزی کرمانشاه ۲۰۲۰ به بازیگران اصلی گردشگری روستایی و بوم‌گردی واگذار شود. مجموعه‌هایی مانند دهیاری‌ها و شوراهای روستایی، مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی و نیروهای توانمند دانشگاهی و بخش خصوصی فعال در این حوزه که طی این مدت موتور محرک اصلی این جریان بوده‌اند.
« آقای استاندار»!کرمانشاه ۲۰۲۰ سال روستا است. لطفا یک سال مدیریت گردشگری را به جوانان و نیروهای توانمند روستایی و فعالان این حوزه بسپارید. مطمئن باشید عملکردی بسیار بهتر از مدیران دولتی خواهند داشت.

اخبار مرتبط

نظرات