رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 21 October

به گزارش ملیکان آنلاین؛هوشنگ بازوند در نشست شورای اداری استان که با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر اردکانیان وزیر نیرو، اعضای مجمع نمایندگان استان و شورای اداری استان برگزار شد؛ اظهار داشت: در زلزله بیش از ۴۰ هزار  واحد تخریبی داشته‌ایم که تاکنون بازسازی بیش از ۳۵ هزار واحد آن به اتمام رسیده […]

به گزارش ملیکان آنلاین؛هوشنگ بازوند در نشست شورای اداری استان که با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر اردکانیان وزیر نیرو، اعضای مجمع نمایندگان استان و شورای اداری استان برگزار شد؛ اظهار داشت: در زلزله بیش از ۴۰ هزار  واحد تخریبی داشته‌ایم که تاکنون بازسازی بیش از ۳۵ هزار واحد آن به اتمام رسیده است که قسمت اعظم واحدهای در دست اجرا در شهرها قرار دارند.

وی افزود: در این زلزله ۶۷ هزار واحد آسیب دیده داشته که کار تعمیرات تمامی این واحدها به اتمام رسیده است.

استاندار کرمانشاه افزود: سهم آب استان در حوزه کرخه اکنون ۶۸۰ میلیون متر مکعب است در حالی که باید یک میلیار و ۶۰۰ میلیون متر مکعب باشد. از وزیر نیرو خواهان بازنگری در سهمیه آب کرمانشاه هستیم.

استاندار کرمانشاه از پیگیری‌های جدی برای  تمدید امهال وام‌های زلزله زدگان خبر داد و گفت: خوشبختانه وزرای اقتصاد و وزارت کشور با امهال این وام ها موافقت کرده اند و دولت به زودی برای تصویب به مجلس می رود.

وی ادامه داد: شهرهای ازگله، تازه آباد و سرپل ذهاب در دوران بازسازی زلزله تبدیل به یک کارگاه بزرگ شدند و به دلیل تردد گسترده کامیون‌های سنگین، زیرساخت ها و تاسیسات این شهرها آسیب جدی دیده اند لذا انتظار می رود مجلس شورای اسلامی اعتبارات مناسبی برای بازسازی این زیرساخت ها در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه طی این دوسال اخیر نرخ بیکاری استان یک روند رو به بهبود داشته است در ادامه عنوان کرد: اکنون نرخ بیکاری استان به ۱۴ درصد رسیده است که قابل قبول است و در زمینه کاهش تورم نیز استان موفقیت های چشمگیری داشته و اکنون به شرایط خوبی رسیده ایم.

مقام عالی استان عنوان کرد: در ۸ ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار کالا به عراق صادر کرده ایم که ۶۰ درصد از محصولات صاداراتی، تولید استان است.

بازوند عنوان کرد: در بودجه سال آینده، یک رشد ۴۰ درصدی برای درآمدهای مالیاتی کشور برای استان‌ها در نظر گرفته اند بنابراين انتظار می‌رود با توجه به خسارات‌های فراوان سیل و زلزله، این میزان مالیات برای استان کاهش یابد.

استاندار کرمانشاه گفت: شهر کرمانشاه ۴۰۰ هزار حاشیه نشین دارد که آسیب‌های اجتماعی بسیاری را برای استان در پی داشته است و برای کاهش این آسیب ها، نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز توسط مجلس شورای اسلامی هستیم.

 

وی افزود: کرمانشاه از معدود مراکز استانی است که سیستم تصفیه خانه آن تکمیل نشده است و این فاضلاب ها در ۱۹ نقطه فاضلاب به رودخانه‌ قره  سو می ریزند لذا انتظار داريم بودجه ای برای سامان دهی این حوزه در اختیار استان قرار داده شود.‌

وی عنوان کرد: برای تکمیل زیرساخت های بازارچه های مرزی استان نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم و منابع استانی اجرای این پروژه ها کافی نیست و نیازمند کمک مجلس شورای اسلامی هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات