رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، همکاری با راهنمایی و رانندگی را به منظور ارائه خدمات در زمینه‌ی آموزش فرهنگ ترافیک، ضروری دانست و افزود: ارتقای فرهنگ ترافیک با مشارکت نظام تعلیم و تربیت میسر می‌شود. به گزارش میلکان آنلاین، مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک با راهنمایی و رانندگی […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، همکاری با راهنمایی و رانندگی را به منظور ارائه خدمات در زمینه‌ی آموزش فرهنگ ترافیک، ضروری دانست و افزود: ارتقای فرهنگ ترافیک با مشارکت نظام تعلیم و تربیت میسر می‌شود.

به گزارش میلکان آنلاین، مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک با راهنمایی و رانندگی گفت: ارائه خدمات، همکاری و مشارکت در زمینه‌ی آموزش فرهنگ ترافیک دانش‌آموزان، معلمان، مدیران و کارکنان در چارچوب قوانین و مقررات مرتبط با آموزش و پرورش صورت می‌پذیرد.

مجید یزدان ‌پناه افزود: در راستای اجرای برنامه‌ی ارتقای فرهنگ ترافیک با رعایت کلیه ضوابط و مقررات قانونی مرتبط، تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و پلیس راهنمایی و رانندگی استان منعقد می‌گردد.

مجید یزدان‌پناه با اشاره به اینکه نهادینه کردن قانون‌مندی در میان کاربران ترافیکی امری ضروری است، گفت: نظام تعلیم و تربیت می‌تواند همکاری و تعامل سازنده‌ای با مجموعه‌ی پلیس راهنمایی و رانندگی استان داشته باشد و در جهت فرهنگ‌سازی صحیح ترافیک، گام‌های اساسی و ﻣﺅثری بردارد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در خصوص اعزام دانش‌آموزان به همایش‌های ترافیکی به‌ویژه در هفته ناجا و آماده‌باش همیاران پلیس در بازگشایی مدارس و طرح نوروزی، همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود بر آگاه‌سازی دانش‌آموزان و اولیا در خصوص فرهنگ ترافیک ﺗﺄکید کرد و افزود: نظام تعلیم و تربیت می‌تواند طی هماهنگی با پلیس راهور در خصوص آگاه‌سازی دانش‌آموزان، اولیا، فرهنگیان و رانندگان سرویس مدارس نسبت به نصب بنر و پلاکاردهای آموزش فرهنگ ترافیک در ورودی مدارس اقدام کند و در فضای مجازی، پیام‌های ترافیکی برای جامعه‌ی هدف ارسال کند.

این مقام ﻣﺴﺅول خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت سرویس مدارس، آموزش و پرورش مدیران مدارس را موظف کرده تا ضمن نظارت بر سرویس‌ها، مشخصات و شماره تماس رانندگان را جهت ارسال پیام‌های آموزش فرهنگ ترافیک به پلیس راهور ارسال کنند تا با سرعت بیشتری امور سامان یابد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه بر لزوم تداوم همکاری و مشارکت آموزش و پرورش با پلیس راهور ﺗﺄکید کرد و افزود: نظام تعلیم و تربیت می‌تواند با ورود به بحث فرهنگ‌سازی ترافیک، خدمات قابل توجهی به مجموعه‌ی راهنمایی و رانندگی و در نهایت، جامعه ارائه کند.

فضل‌اله شیری افزود: پلیس راهور می‌تواند برای دانش‌آموزان و فرهنگیان متقاضی و علاقه‌مند به همراهی و همکاری با آنها، با رعایت شرایط و ضوابط جاری، اقدام به صدور کارت همیار پلیس، پلیس‌یار جوان و پلیس‌یار جوان افتخاری نماید.

فضل ‌اله شیری گفت: با توجه به نیاز اقشار مختلف جامعه در راستای ارتقای فرهنگ عمومی رانندگی، هر زمان که آموزش و پرورش متقاضی آموزش کارکنان به‌ویژه رانندگان سازمانی باشد، پلیس راهور نسبت به اعزام کارشناس مجرب اقدام می‌کند.

 

اخبار مرتبط

نظرات