رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

عبدالله مرادی- مدیرمسئول گروه رسانه‌ای میلکان یکی از دوستان تعریف میکرد؛ در اوایل دهه هفتاد در یکی از روستاهای استان کرمانشاه معلم بودم. یک روز دو برادر را که از روستای دیگری به مدرسه روستایی می‌‌آمدند که من آنجا تدریس می‌کردم، پایین کلاس آوردم تا از آنها امتحان شفاهی بگیرم. کتاب را باز کردم و […]

عبدالله مرادی- مدیرمسئول گروه رسانه‌ای میلکان

یکی از دوستان تعریف میکرد؛ در اوایل دهه هفتاد در یکی از روستاهای استان کرمانشاه معلم بودم.
یک روز دو برادر را که از روستای دیگری به مدرسه روستایی می‌‌آمدند که من آنجا تدریس می‌کردم، پایین کلاس آوردم تا از آنها امتحان شفاهی بگیرم.
کتاب را باز کردم و شروع به پرسیدن سوال کردم. سوال اول، سوال دوم، سوال سوم… جواب از طرف آنها نشنیدم. بعد از پرسیدن هر سوال مکث کوتاهی می‌کردم شاید جواب سوالی را بدهند.
متوجه که می شدم جوابی برای سوال ندارند می رفتم سراغ سوال بعدی. در حالی که مشغول پرسیدن سوال بودم یکی از آنها رو به دیگری کرد و گفت:ظهر بعد از تعطیل شدن مدرسه از راه پایین برگردیم یا از راه بالا.
آن وقت بود که فهمیدم آنها اصلا توجهی به من و کلاس ندارند و از فرط بی پاسخی تنها فکر برگشت به خانه را در سر دارند.
سال آخر دولت است و بدنه پیر و نزدیک به بازنشستگی دولت هیج انگیزه ای برای کار ندارد.
مدیران استان کرمانشاه با تمام پتانسیلهایی که این استان دارد تنها به گذراندن وقت، روزمرگی مشغولند.
نه انتقاد را می شنوند و نه راهکار و نه استراتژی برای عبور از مشکلات، تنها با حضور مستمر و مکرر در جلسات ساعات کاری را پر می کنند و حق جلسه می گیرند.
مدیر دولتی هستند و با تمام مشکلات اقتصادی، کرونا و نبود اعتبار کاری ندارند و حقوق، مزایا، اضافه کار، ماموریت و پاداش های میلیونی خودشان را می گیرند.
سیستم دولتی همین است نه براساس کارانه و موفقیت حقوق می دهند و نه پیشبرد اهداف و برنامه های سازمانی فقط و فقط بر این اساس است که با لابی و گوش به مشت بودن نماینده، استاندار و وزارت خانه هر آنچه آنها می خواهند انجام بدهی و مدیر بمانی.
مدیریت ارشد استان تنها به گلایه و نهایتا تذکر بسنده می کند و مدیران نیز در برابر چنین برخوردهایی واکسینه شده اند.
نگران نباشید دیر یازود بازنشسته می شوید ارتقاء می گیرید و یا در استان دیگری مدیر می شوید از راه پایین یا بالا فرقی ندارد از یک راهی می روید.
در قانون اداری ما مدیری برکنار نمی شود تنها از سمتی به سمت دیگر ارتقاع پیدا می کند. نهایتا پس از بازنشستگی اگر نتواند شرکت خصوصی مرتبط با اداره ای که در آن کار کرده و خم و چم کار را پیدا کرده ثبت کند به عنوان مشاور در یکی دیگر از بخشهای دولتی مشغول می شود.
افسار فساد اقتصادی، تورم و گرانی از دستتان در رفته و تنها مردم هستند که زیر سمهای این غول سرکش له می شوند.

اخبار مرتبط

نظرات