رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت پنج مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان، گفت: تمامی این مراکز در شهرستان کرمانشاه مستقر هستند و هم اکنون ۳۱۰ سالمند در آنها نگهداری می‌شوند. به گزارش میلکان آنلاین؛ دکتر فرحناز محمدی به مناسبت هفته گرامیداشت و تکریمِ منزلت سالمندان (۷ تا ۱۳ مهر) با اشاره […]

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت پنج مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان، گفت: تمامی این مراکز در شهرستان کرمانشاه مستقر هستند و هم اکنون ۳۱۰ سالمند در آنها نگهداری می‌شوند.

به گزارش میلکان آنلاین؛ دکتر فرحناز محمدی به مناسبت هفته گرامیداشت و تکریمِ منزلت سالمندان (۷ تا ۱۳ مهر) با اشاره به جمعیت ۱۹۵ هزار نفری سالمندان استان گفت: طبق آخرین سرشماری، استان کرمانشاه ۱۹۵ هزار و ۷۰۱ سالمند ۶۰ سال به بالا دارد.

وی نرخ سالمندی استان را ۱۰٫۰۲ درصد اعلام و تصریح کرد: این نرخ نشان می‌دهد که بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان سالمند هستند.

محمدی از قرارگیری استان در رتبه هشتم پیرترین استان کشور خبر داد وافزود: در میان شهرستانهایِ استان نیز، دالاهو با نرخ سالمندی ۱۳٫۵۵ درصد پیرترین و ثلاث باباجانی با نرخ سالمندی ۶٫۸ درصد جوانترین شهرستانِ استان محسوب می شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به فعالیت پنج مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان، گفت: تمامی این مراکز در شهرستان کرمانشاه مستقر هستند و هم اکنون ۳۱۰ سالمند در آنها نگهداری می‌شوند.

وی همچنین به فعالیت شش مرکز روزانه توانبخشی سالمندان در استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد، چهار مرکز در کرمانشاه، یک مرکز در اسلام آبادغرب و یک مرکز در سرپل ذهاب مستقر است و در این مراکز خدمات فرهنگی، آموزشی و … با هدف غنی سازی اوقات فراغت سالمندان ارائه می شود.

این مسئول یادآور شد: هم اکنون به دلیل شرایط کرونایی و خطراتی که برای سالمندان وجود دارد، خدمات مراکز روزانه سالمندان به صورت مجازی ارائه می شود.

محمدی تصریح کرد: علاوه بر اینها سه مرکز ویزیت در منزل سالمندان در استان فعالیت دارد که همگی در شهر کرمانشاه مستقر هستند و به ۱۴۰ سالمند خدمات می دهند و با اعزام تیم سیار درمانی شامل پزشک، پرستار، مددکار و روانشناس، به سالمندانی که امکان حضور در مراکز نگهداری برای آنها میسر نیست، ارائه خدمات می شود.

اخبار مرتبط

نظرات