رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 09:41
  • کد خبر : 10326
  • مشاهده : 215 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه

برای اولین بار در دنیا طراحی و ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد خود بیمار در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه توسط پروفسور سبزی و با همکاری تیم جراحی اتاق عمل این مرکز انجام شد.   به گزارش میلکان آنلاین:پروفسور سبزی فوق تخصص قلب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:با همکاری تیم […]

برای اولین بار در دنیا طراحی و ساخت دریچه میترال با بافت پریکارد خود بیمار در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه توسط پروفسور سبزی و با همکاری تیم جراحی اتاق عمل این مرکز انجام شد.

 

به گزارش میلکان آنلاین:پروفسور سبزی فوق تخصص قلب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:با همکاری تیم جراحی اتاق عمل بیمارستان امام علی (ع) پس از چند ماه تلاش مستمر وبا استفاده از مطالعات آناتومیکی موفق به طراحی یک مدل برای دریچه میترال با استفاده از بافت پریکارد شدیم که جهت یک بیمار با اندیکاسیون انجام گردید.وبازسازی کامل میترال با بافت پریکارد برای اولین بار است که در دنیا صورت میگیرد.

وی افزود: تا کنون به دلیل نبودن یک مدل آناتومیکی و قابل تکرار در سایر بیماران و نیز سختی طراحی و ساخت آن هیچگاه از بافت پریکارد خود بیمار برای ساخت دریچه کامل میترال استفاده نشده است اما در این بیمارستان حتی مدلهای آزمایشگاهی از آن ساخته و سپس مدل Template آن  نیز تهیه گردیده و اولین ترمیم کامل دریچه میترال و آئورت با بافت پریکارد در دنیا محقق شد.

سبزی ادامه داد: دریچه های فلزی و بیولوژیک موجود در بازار متاسفانه در طولانی مدت دچار اختلال کارکرد از قبیل تشکیل لخته روی دریچه ، تشکیل بافت گوشتی در زیر دریچه و یا تخریب بافت دریچه بیولوژیک در اثر تهاجم سیستم ایمنی فرد می شود.و از آنجا که بافت پریکارد خود بیمار در مقابل عوارضی مانند تخریب شدن توسط سیستم ایمنی و یا عفونت مقاوم بوده و در طولانی مدت دچار فیبرز و یا ضخیم شدن نمی شود، همین مزیت ها موجب می شود که کارکرد بسیار طولانی تری نسبت به سایر دریچه ها داشته باشد.

وی در پایان گفت:سایر همکاران این طرح و روش را در سایر مراکز نیز عمومیت دهند زیرا نه تنها هزینه ای برای بیمار نخواهد داشت بلکه عوارض دریچه های فلزی و خوکی را نیز ندارد.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات