• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
1
شهردار کرمانشاه:

استعفا نداده ام/ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت سطح شهر اختصاص یافت/ در سال ۹۷ کرمانشاه صاحب نقشه دیجیتال و سند توسعه می‌شود

  • کد خبر : 3176
  • 09 خرداد 1397 - 12:25
استعفا نداده ام/  ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت سطح شهر اختصاص یافت/ در سال ۹۷ کرمانشاه صاحب نقشه دیجیتال و سند توسعه می‌شود

شهردار کرمانشاه در خصوص اختلاف نظر برخی اعضای شورای اسلامی شهر با او بیان داشت: استعفا نداده ام. استعفا کار سختی نیست چند گرم جوهر و یک برگ کاغذ است. فرآیند سختی ندارد. اگر راه حل برون رفت از این موضوع رفتن من باشد هیچ وابستگی به جایگاه ندارم. فیوزی در شورا گذاشتم هنوز عمل […]

شهردار کرمانشاه در خصوص اختلاف نظر برخی اعضای شورای اسلامی شهر با او بیان داشت: استعفا نداده ام. استعفا کار سختی نیست چند گرم جوهر و یک برگ کاغذ است. فرآیند سختی ندارد. اگر راه حل برون رفت از این موضوع رفتن من باشد هیچ وابستگی به جایگاه ندارم. فیوزی در شورا گذاشتم هنوز عمل نکرده است، هر وقت به این فیوز برسد من می روم.
به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، آرش رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار میلکان در نشستی که با خبرنگاران داشت گفت: سه یا چهار نفر از اعضاء با من اختلاف دارند و چالش آنچنانی نیست. اینها گلایه هایی از من دارند که در حوزه مدیریت من است و قابل تغییر نیست . این اعضا با عدم حضور در جلسه این جلسات را از رسمیت می اندازند و مانع از برگزاری جلسه می شوند. طی دو هفته گذشته شورا جز یک جلسه در چند جلسه گذشته شاهد نا هماهنگی‌هایی در تشکیل جلسات بوده است. موضوع را با فرماندار در میان گذاشته ام .
وی ابراز امیدواری کرد که شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری به سمتی حرکت کنند که مشلات کم بشود و افزود: نباید مردم کرمانشاه به خاطر اختلاف نظر چند نفر دچار مشکل بشوند. اختلاف نظری است مسئله خاصی نیست و سعی می کنیم تا آنجا که ظرفیتهای قانونی اجازه بدهد و عرصه ما خدشه دار نشود این مسائل را حل کنیم.
شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه طی مدتی که شهردار کرمانشاه بوده کمترین برونداد تنشزا را منعکس کرده است گفت: در سال گذشته نیز دوهفته یکبار با زحمت و تلاش اکثر اعضا جلسات را برگزار می‌کردیم.
توقعات ، سوالات و سوء تفاهم‌هایی در ذهنشان شکل گرفته است قاعدتا در شبکه‌های اجتماعی بزرگتر نمایان شده است.
وی در پاسخ به اختلاف تیم عمرانی استانداری کرمانشاه نیز گفت: من سال ۸۱ معاون مهندس سالاری بودم و در اعتراض به استیضاح ایشان استعفا دادم . ما روابط خوب و دوستانه ای با هم داریم و این شبه از اولین اظهار نظرهای معاون عمرانی استانداری به وجود آمده است. با مدیرکل دفتر فنی و مدیرکل شهری نیز با توجه به جایگاه‌های حقوقی که داریم در نهایت همکاری مسائل را پیش می بریم و حاشیه‌های به وجود آمده خیلی بزرگ تر از متن اتفاق بود .

سال ۹۶ بحرانی ترین سال مالی شهرداری کرمانشاه بود
شهردار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال ۹۶ را به هر شکلی به پایان بردیم. مشکلات اقتصادی مبتلا به کار ما نیز بود اما به بهترین نحو یکی از بحرانی ترین سالها را به پایان رساندیم .حقوق معوق نداشتیم ، اگر موضوعاتی در حد محدود وجود داشت اختلافات حقوقی بین شهرداری و شرکتها بود که در ابتدای سال جاری حل و پرداخت شد.
وی با اشاره به شایعاتی در خصوص مسائل و مشکلات مالی و عدم پرداخت حقوق به موقع کارگران تصریح کرد: به نسبت شهرداریهای کشور وضعیت مسئله داری نداریم. حقوق فروردین ماه نیروهای شرکتی خدماتی مناطق پرداخت شده و تنها اردیبهشت مانده که با تحویل صورت وضعیت حقوق این ماه را نیز دریافت می کنند. در قراردادهایی که با شرکتهای خدماتی با شهرداری نوشته شده است پیمانکار باید تا ۲ ماه پس از صورت وضعیت حقوق را خودش پرداخت کند اما هیچوقت از این ظرفیت استفاده نکرده‌ایم، این در حالی است که سالیان گذشته در کرمانشاه تعویقهای ۳-۴ ماهه امری عادی بود.

تقاطع‌های غیر همسطح کرمانشاه به سرعت درحال انجام هستند
وی تصریح کرد: در سال ۹۶ بنا به دلایلی استفاده از اعتبارات دولتی فراهم نشد و پرداخت اعتبارت به سال ۹۷ موکول شد . پروژه‌های عمرانی عمده شهر کرمانشاه ۲ تقاطع تغییر هم سطح است که ترکیب اعتباری این دو پروژه به شکلی است که ۳۰درصدنقدی و ۷۰ درصد از محل تهاتر با دارایی‌های شهرداری است.اقساط اول نقدی تامین شد و عملیات با سرعت ادامه پیدا کرد و در حال پیشرفت هستند . فرایند ساخت قطعات تقاطع امام خمینی (ره) نیز در تهران در حال انجام است و در ماه های آینده این پروژه نیز همچون تقاطع امام حسین(ع) سرعت جهشی خواهد گرفت .
رضایی اعتبار این دو پروژه را تضمین شده دانست و خاطر نشان کرد: باید هر روز شاهد پیشرفت پروژه باشیم. تعریض محور خروجی آریا شهر و یک پارک بزرگ در جعفرآباد نیز از پروژه های با منابع ترکیبی است.
وی با بیان اینکه عملیات احداث پروژه قطار شهری کرمانشاه نیز سرعت خوبی دارد و به نسبت اعتبار تخصیصی رشد خوب و مناسبی داشته است این سرعت عمل را محصول همکاری استانداری و شهرداری عنوان کرد و گفت: یکسری مشکلات فاز یک نیزدر مجاری ذیربط در حال پیگیری است که رفع خواهد شد .

 ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت سطح شهر اختصاص یافت
وی اظهار داشت: از محل منابع دولتی برای سال جاری ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت به شهرداری کرمانشاه اختصاص داده‌اند شورای اسلامی شهر نیز از منابع داخلی ۲۱ میلیارد تومان برای همین منظور تصویب کرده است.
شهردار کرمانشاه با بیان اینکه آسفالت مناطق حاشیه‌ای آغاز شده است گفت: علاوه بر این اعتبارت سازمان عمران شهرداری نیز اگر به اندازه سال ۹۶ اعتبار بگذارد ۱۸ میلیارد نیز در این بخش خواهیم داشت و در سال ۹۷ حدود ۶۰ میلیارد تومان آسفالت را در سطح شهر کرمانشاه انجام خواهیم داد.
وی افزود: شهرداری کرمانشاه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی ۴ میلیارد نیز آسفالت برای محلات بافت فرسوده در نظر گرفته‌اند. مقرر شده است که قیر این پروژه توسط وزارت راه تامین و تهیه ، پخش و اجرا را نیز شهرداری تقبل کند.

مالک یکی از باغهای سراب قنبر با ظرفیت ماده ۱۴ قانون اقدام به فعالیت عمرانی در آن کرده است 
رضایی در پاسخ به خبرنگار میلکان در خصوص موضوع ساخت و ساز در باغات سراب قنبر در روزهای اخیر بیان داشت: زمینی که موضوع آن این روزها در رسانه‌ها مطرح است ؛ باغ شخصی است که خریدار آن با در دست داشتن سند مالکیت برابر قانون مجوز دیوار کشی گرفته و ما نیز نمی توانیم مانع حصارکشی بشویم. با توجه به حساسیت رسانه‌ها و افکار عمومی اقدام به نیت سنجی از این فرد کردیم و با توجه به اینکه قصد ایجاد باغ را دارد از او خواستیم قبل از حصارکشی شروع به درخت کاری بکند. در طرح تفضیلی،کاربری این زمین باغ است و کمیسیون ماده ۵ به هیچ عنوان امکان تغییر کاربری را به این زمین نمی‌دهد اما با ظرفیت ماده ۱۴ مالک این باغ برنامه های ایجاد باغ دارد.
وی اظهار داشت: در پروژه پارک جنگلی سراب قنبر نیز با توجه به پادار شدن اعتبارات دولتی از محل دولت و جاری شهرداری ۴ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص پیدا کرده است و تا زمانی که تکمیل شود از منابع دولتی استفاده خواهد کرد .
شهردار کرمانشاه اظهار داشت: با مشارکت وزارت اقتصاد و دارایی و بانک شهر برای بدهی ۵۵ میلیاردی شهرداری به بانک شهر بابت اوراق مشارکت پروژه فیروزه توافقاتی داشته ایم و با استفاده از ظرفیتهای بودجه ۹۷ طرفین درحال ثبت مطالبات در سامانه سامد هستیم و پس از آن بدهی ها تهاتر می‌شوند.
وی افزود:با این اقدام یکی از بزرگترین معضلات ما برای استفاده از فرصتهای بانکی برای پیشبرد برنامه‌ها از پیش روی شهرداری برداشته می شود.

در سال ۹۷ کرمانشاه صاحب نقشه دیجیتال و سند توسعه می‌شود
رضایی در بخش دیگری از سخنانش به دو پروژه اصلی مورد علاقه خود یعنی سند توسعه استان و نقشه دیجیتال اشاره کرد و گفت: این ۲ پروژه نمود بیرونی ندارد اما برای آینده کرمانشاه بسیار مهم و ضروری است. پروژهGIS شهری علیرغم تاخیر در شروع طبق برنامه در حال انجام است و تا پایان سال ۹۷ به پایان خواهد رسید و کرمانشاه صاحب نقشه دیجیتال خواهد شد. عدم وجود این نقشه معضلی بوده است برای اجرای برنامه‌های شهر الکترونیک.سند توسعه شهر کرمانشاه (CDS) نیز بخش کارهای مطالعاتی و برداشتها و اطلاعات به اتمام رسیده و به بخشی رسیده است که نیازمند مشارکت و اظهار نظر صاحب نظران و نخبگان در قالب پرسشنامه و مصاحبه‌های حضوری است تا مشاورین بتوانند این داده‌ها را پردازش و جمع آوری کنند . در سال ۹۷ این سند نیز آماده خواهد شد و از این پس شهرداری کرمانشاه می‌تواند بودجه را بر اساس یک برنامه به شورا ارائه دهد .

به دنبال شریک ۱۵ ساله برای شهربازی هستیم
شهردار کرمانشاه با بیان اینکه در حوزه مشارکت نیز علی رغم اینکه شرایط اقتصادی مشارکتها کم شده است گفت: بسته‌های استاندارد و خوبی که برای سرمایه گذاری آماده شد نتایج قابل قبولی را به دنبال داشته است . شهربازی در سال ۹۵ با بدهی ۱۸ میلیاردی شهرداری به مدیریت این مجموعه پلمپ شد و با تلاشی که صورت گرفت از سال گذشته فعال شد و برای سال ۹۷ نیزبه صورت یکساله در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته تا در این مدت فراخوان برگزارو شریک واقعی ما بر اساس طرح پیشنهادی هیئت عالی سرمایه گذاری برای ۱۵ سال مشخص شود.
وی با تاکید بر اینکه نظام خدمات شهری کرمانشاه باید تغییر کند گفت: در این تغییر نظام با چالشهایی مواجه هستیم که ممکن است در برخی نقاط غالب کوتاهی به نظر برسد. اما مدیریت شهری مصمم است که این نظام جمع آوری زباله را تغییر بدهد، مناقصات بخشهایی از فعالیت‌هایی که قرار است برون سپاری شود در سایتها منعکس شده و به زودی برگزار می شود. بخشهایی نیز که شهرداری باید در رفتارش تغییر بدهد به مناطق و سازمانها ابلاغ شده است. واحدهای خدمات شهری به شدت پیگیر این موضوع هستند و مقاومت‌هایی نیز در برابر بخشی از این خدمات وجود دارد. هرچقدر زمان می گذرد ناوگان فرسوده تر میشود و راهی جز تغییر این سیستم وجود ندارد .
قبل از این نشست خبری خبرنگاران رسانه‌ها کرمانشاه از پروژه های دردست اقدام شهرداری بازدید کردند.

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=3176

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.