• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024
2
استعفای شهردار کرمانشاه همزمان با حذف بزرگان فوتبال از جام جهانی؛

کمانی که آرش بر زمین نهاد

  • کد خبر : 3306
  • 11 تیر 1397 - 6:43

عبدالله مرادی – گروه گزارش همزمان با حذف تیم‌های بزرگ و ستارگان فوتبال از جام جهانی یکی از نیروهای خوب و توانمند مدیریت شهری نیز از سمت خود استعفا می دهد تا بیشتر به کار گروهی و هماهنگی جمعی ایمان عبدالله مرادی – گروه گزارش همزمان با حذف تیم‌های بزرگ و ستارگان فوتبال از جام […]

عبدالله مرادی – گروه گزارش

همزمان با حذف تیم‌های بزرگ و ستارگان فوتبال از جام جهانی یکی از نیروهای خوب و توانمند مدیریت شهری نیز از سمت خود استعفا می دهد تا بیشتر به کار گروهی و هماهنگی جمعی ایمان عبدالله مرادی – گروه گزارش
همزمان با حذف تیم‌های بزرگ و ستارگان فوتبال از جام جهانی یکی از نیروهای خوب و توانمند مدیریت شهری نیز از سمت خود استعفا می دهد تا بیشتر به کار گروهی و هماهنگی جمعی ایمان بیاوریم . حذف تیم‌های بزرگی همچون آلمان، آرژانتین، پرتغال، فرانسه و اسپانیا درس مدیریتی خوبی است که بدانیم حرکت یک جامعه با تک ستاره ها امکان پذیر نیست و حتی اگر تیم پر از ستاره هایی هم باشد که در تیم باشگاهی و یا حرکات انفرادی قوی باشند در صورت عدم هماهنگی و همکاری حذف خواهند شد .
آرش رضایی از مدیران توانمند شهری بود که طی سال‌های گذشته هرگاه موضوع انتخاب شهردار که به لطف شوراهای شهر این موضوع هر چند ماه یکبار اتفاق می افتاد مطرح می‌شد آرزوی خیلی ها این بود که مهندس رضایی به عنوان شهردار انتخاب و تایید شود.
اما آرش قصه ما در آستانه جشن تیرگان و هم زمان با سالروز داستان اساطیری کمان کشیدن آرش کمانگیر و پرتاب تیر از فراز البرز با تمام تیرهایی که در چله داشت نتوانست از قدرت مدیریتی خود بهره ببرد و این تیرها را از چله رها کند و کمان مدیریت که چله آن فشار زیادی به او آورده بود را رها کرد تا در شصت و چهارمین جلسه دور پنجم شورای اسلامی شهر کرمانشاه مدیریت شهر را به شصت وچهارمین شهردار بسپارند.
بکوشید تا بر زه آرد کمان
نیامد برو خیره شد بدگمان
ازو شاه بستد به زانو نشست
بمالید خانه کمان را به دست
به زه کرد و خندان چنین گفت شاه
که اینت کمانی چو باید به راه
مرا نیز گاه جوانی کمان
چنین بود و اکنون دگر شد زمان
شهردار مستعفی کرمانشاه:
۲سال بحرانی را با آرامش سپری کردیم/ می‌روم تا جلسات شورا برگزار شود و خسارت بیشتری به شهر و شهروندان نرسد
آرش رضایی شهردار مستعفی کرمانشاه در نامه استعفای خود به ریاست شورای اسلامی شهرکرمانشاه و اعضای این پارلمان محلی دلیل استعفای خود را به وجود آمدن ناهماهنگی در جریان عادی کار شورا ناشی از شرکت نکردن تعدادی از اعضای شورای شهر در جلسات رسمی در اعتراض به حضور او در سمت شهرداری کرمانشاه عنوان کرد.
در ادامه این نامه آمده است که؛ تشکیل نشدن این جلسات ضمن اینکه باعث توقف برخی امورات اساسی کار گردیده باعث شده است شهرداری اقداماتی را که نهایتاً نیاز به مصوبه شورای شهر دارد را از دستور کار خارج کند. این امر باعث اتلاف وقت و فرصت سوزی شده است و موجب عدم استفاده صحیح از موقعیت‌ها می‌گردد.
آرش رضایی ضرورت استعفای خود را برون رفت شهر از این وضعیت در راستای جلوگیری از خسارت بیشتر به شهر و شهروندان می داند و می افزاید؛ استعفا کاری است که مدتها است خواستار آن هستم، اما به دلیل جمیع شرایط و نظرات افراد ذی‌مدخل شرایط آن فراهم نگردیده است. لذا استعفای خود را از سمت شهرداری کرمانشاه اعلام می‌دارم.
او در بخش دیگری از متن استعفای خود آورده است که؛ ۲سال از بحرانی‌ترین سال‌های شهرداری را در آرام‌ترین شرایط اداره کرده‌ام، واقعه‌ای که در تاریخ شورای شهر و شهرداری تنها در این مدت اتفاق افتاده است. شهردار مستعفی کرمانشاه این عملکرد را حاصل همکاری و همراهی شورای اسلامی شهر دوره‌های چهارم و پنجم ، حمایت‌های امام جمعه، استاندار، تیم مدیریتی استان ، دستگاه‌های نظارتی و همچنین تمام دوستانی که جانانه او را حمایت کرده‌اند می داند.
او به صورت ویژه از مردم شهر کرمانشاه که ۲سال افتخار خدمتگزاری به آنها را داشته تشکر می‌کند که باعث افتخار ، تقویت روحیه و توان او بوده اند.
آرش رضایی در پایان ضمن قدردانی و سپاس از پرسنل و کارگران خودم شهرداری که همواره در این سال‌های متلاطم در کنار او با سربلندی تمام تلاش خود را به کار بستند نیز تشکر کرد و مسئولیت تمام کاستی‌ها و مشکلات موجود را مستقیم متوجه خود دانست.
رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه:
درصورت رد استعفا، شهردار مجددا استعفا خواهد داد
رسول آزادی رییس شورای اسلامی شهر و غلامرضا امیری از دیگر اعضای شورا که رابطه ای نزدیک با مهندس رضایی دارند پس از قرائت نامه استعفای شهردار گفتند که مهندس رضایی اصرار به رفتن دارد و گفته اگر امروز هم با استعفای او موافقت نشود مجددا فردا استعفا خواهد داد.
طیب حیدری:
نتوانستیم بستر آرامی برای شهردار فراهم کنیم
طیب حیدری عضو مخالف با استعفای شهردار نیز با بیان اینکه در شورای شهر نتوانسته‌ایم بستری آرام برای انجام کار شهردار فراهم کنیم گفت: آرش رضایی شهردار ۲ساله‌ بود، هرکس دیگر هم اگر بود آش همین آش بود و کاسه همین کاسه.
این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: در دوره پنجم شورا به ویژه چند ماهه اخیر ما بستری نا آرام به دور از ثبات را برای شهردار به وجود آوردیم، در چنین شرایطی نه مهندس رضایی بلکه هر شهردار بزرگی نیز دچار معضل و مشکل می شد.
وی با اشاره به نظر سنجی که روزهای اخیر در بین شهروندان و تعدادی از متخصصین خارج از بدنه شهرداری داشته اظهار کرد: مردم از تغییر و تحولات یک ساله و چند ماهه شهرداران ناراحت و نگرانند. اکثرا معتقدند که باید اجازه کار به شهردار را بدهیم و حداقل ثبات چهار ساله را در مدیریت شهری داشته باشیم.
این عضو شورای شهر با یاد آوری اولین روزهای تشکیل شورای پنجم و فشارهایی که بر شهردار برای تغییر، جابجایی و تثبیت شهردار برخی مناطق به عنوان پیش شرط ابقاء آورده می شد، افزود: گاها شهرداری با فشار ما وارد سیستم شده و حالا با همان شخص مخالفت می‌کنیم. در صورتی که حق دخالت مستقیم در عزل و نصب ها را نداریم.
وی یکی از نقاط ضعف مهندس رضایی را توجه بیش از حد به صحبت‌های اعضا عنوان کرد و گفت: مهندس رضایی باید اگر فشاری از یک عضو برای موضوعی بر او اعمال می شد در صحن علنی مطرح می‌کرد.
ابراهیم مرادی:
شهردار باید با همه اعضا تعامل داشته باشد
ابراهیم مرادی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه و از موافقان استعفای شهردار گفت: در بحرانی‌ترین شرایط شهرداری و همزمان با شروع کار شورای پنجم اعضای قدیمی ما را قانع کردند که برای گذر از این بحران باید رای به ابقای آرش رضایی بدهیم .
وی با بیان اینکه مصوبات و لوایح شورای شهر مشخص و روشن است و می توانید بررسی کنید که چند درصد و یا چند سطر از این لوایح توسط شورا رد شده است افزود: هرکس که بخواهد شهردار کرمانشاه باشد باید با تمامی اعضای شورا تعامل داشته باشد و بتواند بالانس را حفظ کند.
مرادی تاکید کرد: شهردار منتخب باید خود را با اندیشه و مرام‌های مختلف که در شورا هست وفق بدهد نه اینکه با کسانی که رگ گردنشان در جلسه شورا می‌ایستد و می‌گویند باید مدیریت شهری کار خودش را بکند و در پشت پرده با رفاقت مدیر عوض کنند.
وی لج و لج بازی در شورا را تنها بر سر منافع مردم دانست و گفت: ما نمی‌خواهیم دست شهردار را ببندیم و بگوییم باید این مدیر عوض شود تنها درخواستی که داریم این است که تغییرات با مشورت اعضا صورت بگیرد.
این عضو شورای شهر کرمانشاه با یک نظر جامعه شناسانه یاد آور شد: ویروسی در شهر ایجاد شده است که قرار نیست ریشه کن هم بشود و آن “ دیکتاتور کوچولوی” درون است که در وجود همه ما هست که وقتی مسئولی بحثی می کند همه می خواهیم شمشیر را از رو برای او ببندیم.
او معتقد است که مدیریت مناطق مورد قابل توجهی نیست که اعضا خواسته باشند برای آن لج و لج بازی کنند چون ۸ مدیر داریم و ۸ منطقه که فقط این مدیران از منطقه ای از شهر برداشته و با مدیر دیگر در منطقه‌ای دیگر عوض می شوند . ۸ جوان دکترای معماری و شهرسازی را که نیاورده ایم که بخواهیم مقایسه کنیم و بکار بگیریم.
ابراهیم مرادی با بیان اینکه برای مردم مهم نیست که ما در شورا دعوا می کنیم توی سر هم می زنیم یا قمه کشی می کنیم گفت: برای مردم آسفالت خیابانها ، دست اندازهای خیابانها و پروژه های عمرانی مهم است . پولهایی برای برخی حوزه‌های شهرداری می‌آید و با بی خیالی مدیران آن پول جذب نمی شود.
در نهایت درخواست استعفای آرش رضایی با حضور۱۰ عضو شورای اسلامی شهر و غیبت سالار احمدزاده به رای گذاشته شد و با ۷رأی موافق و ۲رای مخالف و یک رای ممتنع رای آورد.
غلامرضا امیری شهردار آینده و لعل بخش سرپرست شهرداری خواهند شد
رسول آزادی رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با بیان اینکه هر ۱۰ عضو شورا با انتخاب حاج غلامرضا امیری از اعضای شورای شهر به عنوان شهردار کرمانشاه موافق هستند گفت: تا زمان رای گیری و انتخاب رسمی شهردار ایشان مهندس لعل بخش را به عنوان سرپرست پیشنهاد داده اند.
پس از رای گیری اعضای شورای شهر هر ۱۰ عضو حاضر به مهندس حامد لعل بخش به عنوان سرپرست شهرداری رای دادند.بیاوریم . حذف تیم های بزرگی همچون آلمان، آرژانتین، پرتغال، فرانسه و اسپانیا درس مدیریتی خوبی است که بدانیم حرکت یک جامعه با تک ستاره ها امکان پذیر نیست و حتی اگر تیم پر از ستاره هایی هم باشد که در تیم باشگاهی و یا حرکات انفرادی قوی باشند در صورت عدم هماهنگی و همکاری حذف خواهند شد .

آرش رضایی از مدیران توانمند شهری بود که طی سال‌های گذشته هرگاه موضوع انتخاب شهردار که به لطف شوراهای شهر این موضوع هر چند ماه یکبار اتفاق می افتاد مطرح می‌شد آرزوی خیلی ها  این بود که مهندس رضایی به عنوان شهردار انتخاب و تایید شود.

اما آرش قصه ما در آستانه جشن تیرگان و هم زمان با سالروز داستان اساطیری کمان کشیدن آرش کمانگیر و پرتاب تیر از فراز البرز  با تمام تیرهایی که در چله داشت نتوانست از قدرت مدیریتی خود بهره ببرد و این تیرها را از چله رها کند و کمان مدیریت را که چله آن فشار زیادی به او آورده بود را رها کرد تا در شصت و چهارمین جلسه دور پنجم شورای اسلامی شهر کرمانشاه مدیریت شهر را به شصت وچهارمین شهردار بسپارند.

بکوشید تا بر زه آرد کمان                        نیامد برو خیره شد بدگمان

ازو شاه بستد به زانو نشست                    بمالید خانه کمان را به دست

به زه کرد و خندان چنین گفت شاه           که اینت کمانی چو باید به راه

مرا نیز گاه جوانی کمان                           چنین بود و اکنون دگر شد زمان

شهردار مستعفی کرمانشاه:

۲سال بحرانی را با آرامش سپری کردیم/ می‌روم تا جلسات شورا برگزار شود و خسارت بیشتری به شهر و شهروندان نرسد

آرش رضایی شهردار مستعفی کرمانشاه در نامه استعفای خود به ریاست شورای اسلامی شهرکرمانشاه و اعضای این پارلمان محلی دلیل استعفای خود را به وجود آمدن ناهماهنگی در جریان عادی کار شورا ناشی از شرکت نکردن تعدادی از اعضای شورای شهر در جلسات رسمی در اعتراض به حضور او در سمت شهرداری کرمانشاه عنوان کرد.

در ادامه این نامه آمده است که؛ تشکیل نشدن این جلسات ضمن اینکه باعث توقف برخی امورات اساسی کار گردیده باعث شده است شهرداری اقداماتی را که نهایتاً نیاز به مصوبه شورای شهر دارد را از دستور کار خارج کند. این امر باعث اتلاف وقت و فرصت سوزی شده است و موجب عدم استفاده صحیح از موقعیت‌ها می‌گردد.

آرش رضایی ضرورت استعفای خود را برون رفت شهر از این وضعیت در راستای جلوگیری از خسارت بیشتر به شهر و شهروندان می داند و می افزاید؛ استعفا کاری است که مدتها است خواستار آن هستم، اما به دلیل جمیع شرایط و نظرات افراد ذی‌مدخل شرایط آن فراهم نگردیده است. لذا استعفای خود را از سمت شهرداری کرمانشاه اعلام می‌دارم.

او در بخش دیگری از متن استعفای خود آورده است که ٬ ۲سال از بحرانی‌ترین سال‌های شهرداری را در آرام‌ترین شرایط اداره کرده‌ام، واقعه‌ای که در تاریخ شورای شهر و شهرداری تنها در این مدت اتفاق افتاده است. شهردار مستعفی کرمانشاه این عملکرد را حاصل همکاری و همراهی شورای اسلامی شهر دوره‌های چهارم و پنجم ، حمایت‌های امام جمعه، استاندار، تیم مدیریتی استان ، دستگاه‌های نظارتی و همچنین تمام دوستانی که جانانه او را حمایت کردنده‌اند می داند.

او به صورت ویژه از مردم شهر کرمانشاه که ۲سال افتخار خدمتگزاری به آنها را داشته تشکر می‌کند که باعث افتخار ، تقویت روحیه و توان او بوده اند.

آرش رضایی در پایان ضمن قدردانی و سپاس از پرسنل و کارگران خودم شهرداری که همواره در این سال‌های متلاطم در کنار او با سربلندی تمام تلاش خود را به کار بستند نیز تشکر کرد و مسئولیت تمام کاستی‌ها و مشکلات موجود را مستقیم متوجه خود دانست.

رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه:
درصورت رد استعفا شهردار مجددا استعفا خواهد داد

رسول آزادی رییس شورای اسلامی شهر و غلامرضا امیری از دیگر اعضای شورا که رابطه ای نزدیک با مهندس رضایی دارند پس از قرائت نامه استعفای شهردار گفتند که مهندس رضایی اصرار به رفتن دارد و گفته اگر امروز هم با استعفای او موافقت نشود مجددا فردا استعفا خواهد داد.

طیب حیدری:

نتوانستیم بستر آرامی برای شهردار فراهم کنیم

طیب حیدری عضو مخالف با استعفای شهردار نیز  با بیان اینکه در شورای شهر نتوانسته‌ایم بستری آرام برای انجام کار شهردار فراهم کنیم گفت: آرش رضایی شهردار ۲سالی بود، هرکس دیگر هم اگر بود آش همین آش بود و کاسه همین کاسه.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: در دوره پنجم شورا به ویژه  چند ماهه اخیر ما بستری نا آرام به دور از ثبات را برای شهردار  به وجود آوردیم، در این چنین شرایطی نه مهندس رضایی بلکه هر شهردار بزرگی نیز دچار معضل و مشکل می شد.

وی با اشاره به نظر سنجی که روزهای اخیر در بین شهروندان و تعدادی از متخصصین خارج از بدنه شهرداری داشته بود اظهار کرد: مردم از تغییر و تحولات یک ساله و چند ماهه شهرداران ناراحت و نگرانند. اکثرا معتقدند که باید اجازه کار به شهردار را بدهیم و حداقل ثبات چهار ساله را در مدیریت شهری داشته باشیم.

این عضو شورای شهر با یاد آوری اولین روزهای تشکیل شورای پنجم و فشارهایی که بر شهردار برای تغییر، جابجایی و تثبیت شهردار برخی مناطق به عنوان پیش شرط ابقاء آورده می شد، افزود: گاها شهرداری با فشار ما وارد سیستم شده و حالا با همان شخص مخالفت می‌کنیم. در صورتی که حق دخالت مستقیم در ازل و نصب ها را نداریم.

وی یکی از نقاط ضعف مهندس رضایی را توجه بیش از حد به صحبت‌های اعضا عنوان کرد و گفت: مهندس رضایی باید اگر فشاری از یک عضو برای موضوعی بر او اعمال می شد در صحن علنی مطرح می‌کرد.

ابراهیم مرادی:

شهردار باید با همه اعضا تعامل داشته باشد

ابراهیم مرادی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه و از موافقان استعفای شهردار گفت: در بحرانی‌ترین شرایط شهرداری و همزمان با زمانی که با شروع کار شورای پنجم اعضای قدیمی ما را قانع کردند که برای گذر از این بحران باید رای به ابقاء آرش رضایی بدهیم .

وی با بیان اینکه مصوبات و لوایح شورای شهر مشخص و روشن است و می توانید بررسی کنید که جند درصد و یا چند سطر از این لوایح توسط شورا رد شده است افزود: هرکس که بخواهد شهردار کرمانشاه باشد باید با تمامی اعضای شورا تعامل داشته باشد و بتواند بالانس را حفظ کند.

مرادی تاکید کرد: شهردار منتخب باید خود را با اندیشه و مرام‌های مختلف که در شورا هست وفق بدهد نه اینکه با کسانی که رگ گردنشان در جلسه شورا می‌ایستد و می‌گویند باید مدیریت شهری کار خودش را بکند و در پشت پرده با رفاقت مدیر عوض کنند.

وی لج و لج بازی در شورا را تنها بر سر منافع مردم دانست و گفت: ما نمی‌خواهیم دست شهردار را ببندیم و بگوییم باید این مدیر عوض شود تنها درخواستی که داریم این است که تغییرات با مشورت اعضا صورت بگیرد.

این عضو شورای شهر کرمانشاه با یک نظر جامعه شناسانه یاد آور شد: ویروسی در شهر ایجاد شده است که قرار نیست ریشه کن هم بشود و آن ” دیکتاتور کوچولوی ” درون است که در وجود همه ما هست که وقتی مسئولی بحثی می کند همه می خواهیم شمشیر را از رو برای او ببندیم.

او معتقد است که مدیریت مناطق مورد قابل توجهی نیست که اعضا خواسته باشند برای آن لج و لج بازی کنند چون ۸ مدیر داریم و ۸ منطقه که فقط این مدیران از منطقه ای از شهر برداشته می شوند و با مدیر دیگر در منطقه‌ای دیگر عوض می شوند . ۸ جوان دکترای معماری و شهرسازی را که نیاورده ایم  که بخواهیم مقایسه کنیم و بکار بگیریم.

ابراهیم مرادی با بیان اینکه برای مردم مهم نیست که ما در شورا دعوا می کنیم توی سر هم می زنیم یا قمه کشی می کنیم گفت: برای مردم آسفالت خیابانها ، دست اندازهای خیابانها و پروژه های عمرانی مهم است . پولهایی که برای برخی حوزه‌های شهرداری می‌آید و با بی خیالی مدیران آن پول جذب نمی شود.

در نهایت خواست استعفای آرش رضایی با حضور عضو شورای اسلامی شهر و غیبت سالار احمدزاده به رای گذاشته شد و با ۷رأی موافق و ۲رای مخالف و یک رای ممتنع رای آورد.

غلامرضا امیری شهردار آینده کرمانشاه خواهد شد

رسول آزادی رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با بیان اینکه هر ۱۰ عضو شورا با انتخاب حاج غلامرضا امیری از اعضای شورای شهر به عنوان شهردار کرمانشاه موافق هستند گفت: تا زمان رای گیری و انتخاب رسمی شهردار ایشان مهندس لعل بخش را به عنوان سرپرست پیشنهاد داده اند.

پس از رای گیری اعضای شورای شهر هر ۱۰ عضو حاضر به مهندس حامد لعل بخش به عنوان سرپرست شهرداری رای دادند.

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=3306

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.