پیشخوان
کد خبر : 21407
دوشنبه - 19 مهر 1400 - 19:38

آزادی در ریاست شورا

انتخابات هیئت ريیسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه کش و قوس بالاخره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار میلکان،امروز با اضافه شدن دو عضو منتخب که به خاطر اختلاف وزارت کشور و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات کارآنها به دیوان عدالت اداری کشیده شده بود با رای دیوان عدالت اداری به جمع اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه اضافه شدند.

همزمان با مراسم تحلیف دو عضو جدید انتخابات هیئت رئیسه نیز برگزار شد.

در این انتخابات رسول آزادی به عنوان رئیس، کامبیز غلامی به عنوان نایب رئیس، سالار احمد  زاده و پوریا فخری به عنوان منشی های اول دوم و احسان حیدریان به عنوان سخنگو اعضاء هیئت رییسه دوره ای شورای اسلامی شهر کرمانشاه را تشکیل دادند.

انتخاب نمایندگان شورای شهرستان، خزانه دار، روئسا و اعضاء کمیسیونهای داخلی و خارجی شورا و شهردار کرمانشاه اولویت های بعدی شورای اسلامی شورای اسلامی شهر کرمانشاه است.

نگذارید باز مدیران ضعیف برای کرمانشاه انتخاب شوند

یادداشت: عبدالله مرادی

استانداری کرمانشاه به واسطه عدم وجود یک هسته مرکزی، قدرتمند و منسجم در درون استان همواره مورد چالش بوده است.
تکثر اسامی و نامزدهای تصدی پست استانداری کرمانشاه آنقدر بالا است که از معاون رئیس جمهور تا مدیر مدرسه را می توان در آن پیدا کرد.
معمولا در هر دوره کسانی که برای دولت منتخب گامی برداشته باشند خود را طلبکاردولت جدید بدانند اقدام به پیشنهاد و رایزنی برای نشاندن افراد پشت میزهای مدیریتی می‌کنند.
اما این آسیب در دولت سیزدهم به واسطه یکه تاز بودن دکتر ابراهیم رییسی با چالش بیشتری مواجه شد. تقریبا اکثر گروه های سیاسی اقتصادی، احزاب و تشکل‌های خصوصی به دایره طرفداران سید ابراهیم رییسی پیوستند. همین امر موجب شده است که تمامی گروه‌ها خود را در انتخاب مدیران محق بدانند.
استانداری کرمانشاه نیز از این قائده مسثنا نبوده تاجایی که استاندار دولت دوازدهم نیز محق میداند. کرمانشاه با تمام پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد سالها است که به واسطه ضعف مدیریتی و نبود حلقه قوی در مدیریت استان متضرر شده است و نتوانسته جایگاه واقعی خود در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… را کسب کند.
علی‌رغم شعارهایی که مدیران ارشد استان کرمانشاه از پیشرفت و رشد شاخصهای اقتصادی آن دم میزنند گزارشهای مرکز آمار ایران چیز دیگری را می گوید.
کرمانشاه جدا از موقعیت استراتژیک مرز و فرصت های اقتصادی عالی که دارد حتی از لحاظ جمعیتی و مساحت هم اگر حساب کنیم باید در میانه‌ها جدول شاخص های اقتصادی و اجتماعی قرار بگیرد.
اما می بینیم که در بسیاری از شاخص‌ها که در هفته های آتی مفصل به آنها خواهیم پرداخت جزو استانهای انتهای جدول قرار دارد.
بیکاری، تورم ، هزینه های پایین درآمدی، ضریب نفوذ بیمه و… شاخصهایی هستند که همگی نشان از ضعف مدیریت در این استان را می‌دهند. این شاخصها و عقب ماندگی استان همگی نشان از عدم وجود بزرگانی است که برای کرمانشاه دل بسوزانند نه برای منافع شخصی گروهی و جناحی خود.
نگذارید باز هم انتخاب خوبی برای کرمانشاه نداشته باشند.

تکمیل زیرساخت های بازارچه شیخ صله برای بهبود مبادلات تجاری

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه از تکمیل زیرساخت های بازارچه شیخ صله برای بهبود مبادلات تجاری از این مرز خبرداد.

به گزارش میلکان؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی شیخ صله گفت: رسمی شدن این مرز فرصتی برای توسعه صادرات و رشد مبادلات تجاری است.

وی افزود: تکمیل زیرساخت های شیخ صله با مسوولیت وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و پایانه‌ها در حال پیگیری است و انجام این زیرساخت ها، تسهیل در امور صادراتی را به همراه دارد.

باباخانی ادامه داد: با بهبود زیرساخت‌های ارتباطی و گمرکی، روند مبادلات کالا در این مرزها تسریع می شود و بین ۵٠ تا ١٠٠ درصد افزایش صادرات را در پی خواهد داشت.

بازارچه مرزی شیخ صله از بازارچه های رسمی کشور است که در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی و جوار روستایی به همین نام در محوطه پلکانی شکل و در فضایی به مساحت بیش از چهار هکتار قرار دارد.

درد کهنه‌ای که درمان نمی‌شود؛

گلایه شهروندان کرمانشاهی از وضعیت آنتن‌دهی و اینترنت همراه

مشکل آنتن دهی و اینترنت موبایل در برخی نقاط کلانشهر کرمانشاه موجب گلایه‌مندی برخی شهروندان کرمانشاهی شده است.

به گزارش میلکان؛ تعدادی از شهروندان کرمانشاهی ساکن محله بهار در تماس با این خبرگزاری از وضعیت آنتن دهی و اینترنت موبایل در این محله از کلانشهر کرمانشاه ابراز نارضایتی کردند.

این شهروندان کرمانشاهی از مسئولین و وزیر ارتباطات انتظار دارند که به شکل ویژه مشکلات زیرساختی این کلانشهر را مرتفع کند.

درد کهنه‌ای که سال‌هاست درمان نمی‌شود

به گزارش خبرنگار میلکان؛ متاسفانه کرمانشاه جزو یکی از کلانشهرهای ایران است ولی در برخی از مناطق این شهر هنوز مشکل آنتن دهی و اینترنت موبایل وجود دارد.

موضوع مشکل آنتن دهی موبایل و قطع صدا در قسمتی از مسیر کمربندی قدیمی شهر کرمانشاه واقع در قسمت غربی، از مدت‌ها پیش وجود داشته است.

حتی استاندار کرمانشاه چندین بار در جلسات رسمی و در حضور رسانه ها موضوع مشکل آنتن دهی در کمربندی غربی داخل شهر را گوشزد کرد ولی با این وجود، مشکل کماکان به قوت خود باقی است.

مرغ، یک پای ثابت جلسات اقتصادی استانداری کرمانشاه شده است/معاون اقتصادی استاندار تأکید کرد: تقویت ساز و کارهای نظارتی بر عرضه مطلوب مرغ

کمبود دوره ای مرغ در بازار نشان از بی کفایتی مدیرانی می دهد که توانایی بستن پای یک مرغ را هم ندارند.
هر از چند گاهی با کم شدن مرغ در بازار پس از افزایش قیمت اجباری توسط به اصطلاح مدیران کارگروه تنظیم بازار، مجددا پای مرغ به بازار مصرف باز می شود.
انگار پس از هر دوره جوجه ریزی و بالغ شدن مرغ ها برای حضورشان در بازار و دادن زیرلفظی به تولید کنندگان باد جلسه تنظیم بازاری برگزار شود.
هر بار در جلسات تنظیم بازار بر نظارت و برخورد تاکید می شود اماعلی رغم این توپ و تشرها تجربه نشان داده است که سمبه مدیران در تنظیم بازار زوری ندارد و اگر قرار باشد مرغدار، کشتارگاه و فروشنده مرغ از عرضه ناراضی باشد بازار با کمبود عرضه ، تنش، بازار سیاه و عرضه خارج از شبکه توزیع مواجه خواهد شد.
مدیران اقتصادی و نظارتی به جای بگیر و ببندهای سطح بازار باید فکری جدی و اساسی برای توزیع نهاده هایی کنند که با ارز دولتی وارد می شود. نمی توانید به مرغدار فشار بیاورید که مرغی را که با هزینه های هنگفت تولید کرده است با قیمت مدنظر شما عرضه کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در جلسه تنظیم بازار که گزارش آخرین وضعیت مرغ در سطح بازار ارائه شد؛ گفت: بر اساس تأکید استاندار تمامی مدیران باید به صورت میدانی و جهادی پای کار باشند تا در ابتدای فعالیت دولت جدید مشکلاتی در خصوص افزایش قیمت کالاهای اساسی نداشته باشیم.
بهزاد باباخانی ضمن تأکید بر تقویت ساز و کارهای نظارتی برای کنترل قیمت کالاهای اساسی گفت: کمیته های متناظر در تمامی شهرستانها برای بازرسی و نظارت بر توزیع و عرضه مرغ گرم تشکیل شده است.
وی وظایف دستگاه های اجرایی را در مراحل مختلف تولید تا توزیع مرغ خاطرنشان ساخت و گفت: این سیستم نظارتی از کشتارگاه تا بازار و عرضه در خرده فروشی تعریف شده و باید این فرآیند به صورت دقیق پیگیری و نظارت شود.
وی افزود: یک تیم نظارتی قوی در هر شهرستان نیز متشکل از نماینده فرماندار و جهادکشاورزی، صمت، تعزیرات و دیگر دستگاه‌های نظارتی تشکیل شده است تا نظارت به صورت مستمر در کلیه مراحل و شهرستانها انجام شود.
معاون اقتصادی استاندار بر لزوم تدوین برنامه ریزی مطلوب در جهاد کشاورزی برای حوزه مرغ، عرضه دام، میوه و فرآورده های کشاورزی در فصل پاییز تأکید کرد و بیان داشت: با برآورد دقیق و کسب اطلاعات بازار باید پیش بینی های لازم برای جبران کاهش عرضه در برخی کالاها و محصولات انجام شود و هر زمان نیاز بود برای حمایت از مصرف کننده در بازار توزیع کالاهای اساسی را از ذخایر داشته باشند.
باباخانی با اشاره به تکالیف قانونی جهادکشاورزی برای نظارت بر تولید و عرضه گوشت مرغ، بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای تامین این محصول طی ماه های آینده اشاره کرد و عنوان داشت: بر اساس گزارش دستگاه های متولی، ذخایر کافی مرغ منجمد در استان موجود است و در صورت نیاز توزیع خواهد شد.
به گفته وی فرآیند نظارت از کشتارگاه تا بازار بر اساس تکالیف دستگاهی مشخص است و دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی مکلف هستند نظارت دقیق داشته و متخلفین هم به تعزیرات حکومتی معرفی شوند.

پرداخت یارانه مراکز روزانه شنوایی استان کرمانشاه ۱۰۰درصدی شد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراکز شنوایی خبر داد.

به گزارش میلکان، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه دربازدید ازمرکز خانواده و کودک ناشنوا وکم شنوای نغمه، از افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراکز شنوایی خبر داد و گفت : با توجه به ظرفیت بالای پذیرش در مرکز نغمه و نیازمند بودن خانواده‌ها ۱۷ سهمیه به ۳۳ سهمیه قبلی کودکان بهره‌مند از یارانه خدمات توانبخشی این مرکز اضافه می‌شود.

او گفت : خوشبختانه با انجام خدمات توانبخشی از قبیل: گفتاردرمانی، کاردرمانی، تربیت شنیداری، کاشت حلزون و سمعک و.. همه کودکان مرکز از خدمات اموزشی مدارس عادی برخوردارند.

محمدی افزود: با پیگیرهای انجام شده از دی ماه سال ۹۸ کاشت حلزون در استان و در بیمارستان امام خمینی (ره) با مشارکت بهزیستی انجام می‌شود.

نیلوفر اختیاری معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمانشاه به آموزش‌های مجازی مددجویان در ایام کرونا خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، آموزش‌های لازم از طریق فضای مجازی به خانواده‌ها داده می‌شود و خانواده‌ها پس از انجام تمرینات لازم فیلم‌های تهیه شده را برای ارزیابی پیشرفت کار به مرکز می‌فرستند و راهنمایی‌های لازم را دریافت می‌کنند.

او گفت: در۶ ماه اول بعد از تولد بررسی شنوایی شامل غربال، تشخیص وشروع مداخلات لازم از جمله خدمات توانبخشی انجام می شود .

درپایان ازمسئول و مسئول فنی مرکز نغمه با اهدای لوج سپاس ،قدردانی به عمل آمد.

حکم انتصاب شش شهردار از سوی استاندار کرمانشاه امضاء شد

استاندار کرمانشاه در احکام جداگانه ای شهرداران شش شهر هلشی، بانه وره، کرندغرب، شروینه، میرآباد و گهواره را منصوب کرد.

به گزارش میلکان؛ طی احکام جداگانه ای که به امضای مهندس بازوند رسیده است؛ سهراب کریمی به عنوان شهردار هلشی، امید محمدی شهردار بانه وره، فرامرز احمدیان فر شهردار کرند غرب، اسماعیل نظری شهردار شروینه، عثمان نصیری شهردار میرآباد و اردشیر فاتحی به عنوان شهردار گهواره منصوب شدند.

در متن احکام جداگانه که برای انتصاب این شش شهردار  آمده است:

در اجرای تبصره ٣ ذیل بند یک ماده (٨٠) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ١٣٧۵.٣.١ و اصلاحات بعدی و با توجه به پیشنهاد شوراهای اسلامی شهر… به موجب این حکم به سمت شهردار … منصوب می شوید.

 

امید است با استعانت از پروردگار یکتا و با رعایت موازین و مقررات قانونی، مراقبت در انضباط مالی، مطالعه و بهره گیری از همه ظرفیت ها و کوشش برای تدوین برنامه راهبردی توسعه گرا، ایجاد محیط سالم شهری و نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق باشید.

توفیقات روز افزون جنابعالی را در ایفای کامل مسوولیت محوله از خداوند متعال مسألت دارم.

 

نخستین رویداد ملی راهکارهای تحقق دادرسی عادلانه در مراجع شبه قضایی

قاضی دادگستری کرمانشاه رتبه برتر کشور را کسب کرد

کسب رتبه برتر “نخستین رویداد ملی راهکارهای تحقق دادرسی عادلانه در مراجع شبه قضایی” توسط صادق تاری وردی، قاضی شایسته دادگستری استان کرمانشاه
به گزارش پایگاه خبری میلکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان نخستین رویداد ملی راهکارهای تحقق دادرسی عادلانه در مراجع شبه قضایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری، دکتر علم الهدی رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه و جمعی از مدیران این پژوهشگاه برگزار شد و نفرات برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
در گروه قضات و در بخش برترین های این رویداد صادق تاری وردی رئیس دادگستری شهرستان کنگاور و از قضات شایسته دادگستری استان کرمانشاه  با ارائه ایده « اصول دادرسی عادلانه در هیأت‌های انتظامی نظام پزشکی»،حائز رتبه برتر کشوری شد.
نخستین رویداد ملی راهکارهای تحقق دادرسی عادلانه در مراجع شبه قضایی در چهار بخش قضات، وکلا، دانشگاهیان و کارکنان دستگاه قضایی برگزار شد که ایده‌های واصله در هر بخش، با حضور شخص ایده‌پرداز مورد نقد و بررسی هیأت داوران قرار گرفت و در نهایت نفرات برتر مشخص شدند.

کرمانشاه ظرفیت تامین ۲۰درصد تولیدات زراعی کشور را دارد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه صندوق حمایت از توسعه کشاورزی استان کرمانشاه ضمن قدردانی از تشکیل جلسه از حضور مسئولین و بزرگان کشاورزی استان تشکر کرد و گفت: استان کرمانشاه ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی دارد و با اراضی وسیع زراعی، منابع آبی و بارش مناسبی که دارد می تواند ۲۰درصد تولیدات زراعی کشور را تامین نماید.

به گزارش میلکان، محمد رشیدی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر کرمانشاه ۱۰درصد تولیدات زراعی را در کشور تولید می کند.

وی سپس به وجود فراوان تشکلها و تعاونیهای مرتبط با کشاورزی در کرمانشاه اشاره داشت و افزود: تشکلهای کشاورزی نیازمند ساماندهی هستند و این جز دستورکارهای اولویتدار است.

رشیدی با بیان اینکه تشکلها و تعاونیهای کشاورزی بایستی هم افزایی و در طول هم باشند تصریح کرد: هم افزایی نهاد دولتی، تعاونیها و تشکلها عامل رشد در بخش کشاورزی خواهد بود.

وی سپس با بیان اینکه بایستی کرمانشاه قطب اول کشاورزی کشور باشد گفت: بالاترین درآمد جامعه کشاورزی و دامپروری است.

اصلاح قانون خرید تضمینی، تصویب قانون تامین امنیت غذایی کشور، رواج کشت قراردادی در بخش کشاورزی از جمله مباحثی بود که رشیدی به آنها پرداخت.

برآورد تواید ۶هزار تن عسل در استان کرمانشاه

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال حدود شش هزار تن عسل در استان تولید شود.

به گزارش میلکان، سوگل رضایی تعداد کلنی‌های زنبور عسل استان کرمانشاه را بیش از ۴۴۳ هزار کلنی اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شد امسال میزان تولید عسل در استان به حدود شش هزار تن برسد، اما به دلیل خشکسالی حادث شده و مشکلات مرتبط با آبرسانی به کندوها ممکن است این هدفگذاری به طور کامل محقق نشود.

رضایی اضافه کرد: سال گذشته ۵۷۲۰ تن عسل در استان کرمانشاه تولید شد.

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: شهرستان‌های صحنه و کنگاور قطب‌های تولید عسل در استان کرمانشاه هستند، هرچند در همه شهرستان‌ها تولید عسل داریم.

رضایی اشاره‌ای هم به مرغوبیت بالای عسل تولیدی در استان کرمانشاه به دلیل برخورداری استان از باغات میوه فراوان داشت و گفت: عسل تولیدی در استان جزو عسل های مرغوب به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به لغو عملیات سرشماری زنبورستان‌های استان در سال جاری به منظـور جلـوگیری از شیوع بیماری کرونا برای دومین سال متوالی، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از وقوع مخاطرات احتمالی ناشی از تردد عوامل سرشماری در زنبورستان‌ها، عملیات سرشماری زنبورستان‌ها مهرماه امسال هم مثل سال گذشته انجام نمی‌شود.

رضایی یادآور شد: سنوات گذشته در مهر ماه کار سرشماری زنبورستان‌ها در استان به مدت دو هفته همزمان با سراسر کشور انجام می‌شد، اما امسال و سال گذشته سرشماری زنبورستان ها بدون حضور ناظران و با اعلام خود زنبورداران انجام شد.