• امروز : چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 29 November - 2023
2
نا امن‌ترین استان‌ها برای سرمایه گذاری در زمستان ۱۴۰۱ بر پایه گزارش مرکز پژوهش مجلس

رتبه آخر «عملکرد دولت» برای کرمانشاه/ کسب رتبه۶ مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض

  • کد خبر : 38506
  • 03 مهر 1402 - 2:21
رتبه آخر «عملکرد دولت» برای کرمانشاه/   کسب رتبه۶ مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض

عبدالله مرادی – گروه رسانه‌ای میلکان بررسی نماگر «عملکرد دولت» نشان می‌دهد که استان‌کرمانشاه بدترین نمره را در این نماگر کسب کرده‌ است. به این معنا که طبق آمارها در آخرین فصل سال گذشته عملکرد دولت در این استان‌ جهت سرمایه گذاری، نامناسب‌تر از سایر مناطق به ثبت رسیده است. به گزارش گروه رسانه ای […]

عبدالله مرادی – گروه رسانه‌ای میلکان

بررسی نماگر «عملکرد دولت» نشان می‌دهد که استان‌کرمانشاه بدترین نمره را در این نماگر کسب کرده‌ است. به این معنا که طبق آمارها در آخرین فصل سال گذشته عملکرد دولت در این استان‌ جهت سرمایه گذاری، نامناسب‌تر از سایر مناطق به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه رسانه ای میلکان؛ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای بیست و یکمین فصل متوالی اقدام به انتشار گزارش امنیت سرمایه گذاری فصل زمستان ۱۴۰۱ کرده است.

استان کرمانشاه در تفکیک استانهای این گزارش در نماگر «عملکرد دولت» رتبه آخر و بر خلاف تصورات ذهنی خود کرمانشاهی ها در نماگر «مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض» رتبه ۶ کشور را کسب کرده است .

این گزارش، با استفاده از آمارهای رسمی منتشر شده و در دسترس و نیز ارزیابی ۳هزارو۶۹۴ فعال اقتصادی نمونه از میان فعالان اقتصادی همه استان های کشور بوده است.

گزارشهای فصلی امنیت سرمایه‌گذاری بر آن است تا با جلب توجه عموم مسئولان کشور به این عامل کلیدی در توسعه اقتصادی، اما مغفول مانده در سیاستگذاری اقتصاد ایران، به گفتمان سازی در جهت افزایش امنیت سرمایه گذاری و ضمانت های اجرایی حقوق مالکیت فعالان اقتصادی ایران و نیز بهبود عینی و واقعی امنیت اقتصادی و فضای سرمایه گذاری در ایران کمک کند.

رتبه آخر کرمانشاه در عملکرد دولت

نماگر «عملکرد دولت» که در آن کرمانشاه با ارزیابی ۸٫۰۴ رتبه آخر جدول را به خود اختصاص داده است؛ با ۳مؤلفه پیمایشی سهولت احقاق حقوق قانونی شهروندان در ادارات، اختلال در کسب وکار بر اثر تحریم‌های جدید خارجی و حمایت و همراهی واقعی مقامات استانی از داوطلبان سرمایه‌گذار سنجیده شده است.

در این شاخص استانهای بوشهر، مازندران و هرمزگان رتبه های اول تا سوم و سیستان و بلوچستان و لرستان قبل از کرمانشاه در قعر جدول میزان بی مهری دولت به استان‌ها قرار دارند.

رتبه ۶ کشور در مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض برای کرمانشاه

نماگر مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض یکی از شاخص هایی است که شاید احساس آن در استان خیلی پایین تر از وضعیت آن باشد.

دراین نماگر کرمانشاه با ارزیابی ۴٫۲۶ بر خلاف دیگر نماگرها در نزدیک به صدر جدول در رتبه ۶ قرار گرفته است.

نماگر مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض شامل هشت مؤلفه است که اکثر آنها آماری هستند.

سرقت مالی پول نقد، کالا، تجهیزات و ماشین‌آلات، سرقت یا استفاده غیرمجاز از علائم تجاری یا مالکیت معنوی، سرقت مستوجب تعزیر، تصرف عدوانی، مزاحمت ملکی، ضرب وجرح عمدی ، تعداد تصادف منجر به فوت یا جرح وضریب نفوذ بیمه مؤلفه های هستند که نماگر مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض بر اساس آنها سنجیده شده است.

در این نماگر نشان می‌دهد که در زمستان  ۱۴۰۱فعالان اقتصادی استانهای سمنان، هرمزگان و گلستان مناسب‌ترین ارزیابی و فعالان اقتصادی استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نامناسبترین ارزیابی را از نماگر «مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض» داشته‌اند. فرهنگ وفای به عهد و صداقت و درستی را هم باختیم

درنماگر فرهنگ وفای به عهد و صداقت و درســتی نیز کرمانشاه در رتبه ۲۹ قرار گرفت و تنها استانهای تهران و اصفهان وضعیتی بد تر از کرمانشاه در جدول داشتند. در این نماگر که با ۹ مولفه: وجود کلاهبرداری یاتقلب در بازار، میزان وفای به عهد در اجرای قرارداد کتبی یا شفاهی در بازار، وفای به عهد در اجرای قراردادها توسط دولت، عمل مسئولان ملی به وعده‌های داده شده، عمل مس%LS

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=38506
  • نویسنده : عبداله مرادی
  • ارسال توسط :
  • منبع : میلکان
  • 124 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای رتبه آخر «عملکرد دولت» برای کرمانشاه/ کسب رتبه۶ مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.