• امروز : شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 13 April - 2024
5
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در گفتگوی اختصاصی با میلکان:

تقدير از مدال آوران در کرمانشاه نهادينه نشده است

  • کد خبر : 310
  • 29 مهر 1395 - 15:03

به مناسبت هفته ورزش وتربيت بدني، مديرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ميهمان هفته نامه ميلکان بود . در گفتگويي که با مجتبي جوهري داشتيم بخشهايي از آن در صفحه ۶ نشريه در پرونده» “مرز«” به چاپ رسيده و موضوعاتي همچون وضعيت همکاري ادارت و ارگانهاي استان با اداره کل ورزش و جوانان ، تجليل […]

به مناسبت هفته ورزش وتربيت بدني، مديرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ميهمان هفته نامه ميلکان بود . در گفتگويي که با مجتبي جوهري داشتيم بخشهايي از آن در صفحه ۶ نشريه در پرونده» “مرز«” به چاپ رسيده و موضوعاتي همچون وضعيت همکاري ادارت و ارگانهاي استان با اداره کل ورزش و جوانان ، تجليل از قهرمانان المپيکي و پارالمپيکي ، ماده ۸۸ و وضعيت دهکده المپيک در ادامه مي آيد.
وزارت ورزش و جوانان در بعد کلان و ادارات کل ورزش و جوانان در استانها در مقياس کوچکتر به تنهايي نمي توانند ورزش را در جامعه نهادينه و از ورزش قهرماني دفاع کنند ، وضعيت همکاري ارگانها و ادارات در استان چکونه است ؟
خوشبختانه نسبت به ساليان گذشته تغييرات مثبتي در برخورد شوراي اسلامي شهر و تربيت بدني شهرداري کرمانشاه با ورزش شاهديم و خيلي از بحثهاي ورزش همگاني، دوچرخه سواري، اسکيت، راهپيمايي‌ها و توسعه زير ساخت‌ها در محلات و مناطق اتفاق مي افتد و شهرداري با تنظيم تقويم ساليانه کارهاي خوبي را پيش برده است.
طي سه سال گذشته را در مناطق شهر و اماکني که کمبود فضا داريم توسط کميسيون ورزش شورا يکسري ضعف‌هابا برنامه زمانبندي در حال توسعه است . در ديگر شهرستانهاي استان نيز اين روند شکل گرفته اما به کندي در حال انجام است .
تشکيل ستاد ساماندهي جوانان و شوراي ورزش براي هماهنگي هر چه بيشتر دستگاه ها در اين زمينه شکل گرفته است آيا اين کميته ها به صورت منظم در استان تشکيل مي شود ؟
رييس هردو شوراي ستاد ساماندهي و ورزش استاندار است که دستور العمل شفافي دارد و بايد جلسات با هماهنگي وي تشکيل شود، سال گذشته به صورت منظم اين ستاد ها برگزار مي شد اما امسال تا بحال تشکيل نشده است.
اما اين شورا در اکثر شهرستانها منظم برگزار مي شود . و ضرورت دارد به شکل جدي به اين موضوع بپردازيم تا به يک اجماع برسيم، و همراه با ادارات بر اساس چهار چوب براي ايجاد نشاط در جامعه کمک کاري باشيم.
ما امسال دو قهرمان المپيکي و پارالمپيکي و چهار نايب قهرمان پارالمپيکي داشتيم. برخي استانها که فقط يک برنز داشتند کلي هدايا براي ورزشکارشان در نظر گرفتند آيا قصد تجليل از اين ورزشکاران را در استان نداريد؟
بعد از موفقيت اين ورزشکاران در بحث تجليل از پارالمپيکي و المپيکي ها جلسات متعددي داشتيم و استاندار دستوراتي نيز دادند و حتي چند روز پيش در شوراي معاونين با استاندار مطرح شده است. اما متاسفانه مبنايي براي پرداخت پاداش وجود ندارد و بايد از منابع ديگر تامين شود.
دولت و مجلس شوراي اسلامي در قانون محل هاي اعتباري را براي پرداخت پاداش تعريف کنند .اما امروز ما فقط منتظر و چشم به راه خيرين و بخش خصوصي هستيم .
با پيگيري هايي که داشتيم جوايز ورزشکاران ديگر استانها را نيز خيرين داده اند اما به اسم استاندار اعلام شده است .
در برنامه هاي اسپانسرينگ ورزشي شرکتهاي کرمانشاهي خوب عمل نکرده‌اند. چندين بار هم دعوت کرديم و حتي به محل شرکتهاي آنها رفته ايم اما نتوانسته ايم دل آنها را به دست آوريم .
نهايتا قرار هست از اين ورزشکاران تجليل شود يا خير؟
بله برنامه تجليل را خواهيم داشت. خيلي تلاش کرديم قبل از محرم اين اتفاق دريک جشن مردمي صورت بگيرد که مقدور نشد. استاندار محترم کرمانشاه قول يکصد سکه را براي طلاي المپيک داده اند و اين جوايزبراي المپيکي ها و پارالمپيکي ها يکسان در نظر گرفته خواهد شد و براي نايب قهرمانان رشته فوتبال ۷ نفره پارالمپيک نيز بر همين اساس جوايزي را در نظر گرفته ايم و پيشنهاد داده ايم که به کساني هم که رفته اند و مدال نياورده اند جوايزي تعلق بگيرد .
دريافت مدال در اين دوره از مسابقات کار بزرگ و ارزشمندي بود اما گرفتاري استان اين است براي ورزشکاراني که مدال آوريشان براي معرفي استان به دنيا ميلياردها تومان ارزش دارد هدايا و تقديرهايي در نظر گرفته نمي‌شود.
هيئت دولت مصوبه اي در خصوص استخدام قهرمان داشته است. براي اين کار چه اقداماتي انجام داده ايد؟
استخدام يکي از دغدغه هاي ورزشکاران است. مستندات نفرات اول تا سوم المپيک، پارالمپيک، نفرات اول تا سوم بازي هاي آسيايي و اول و دوم جهان براي وزارت خانه ارسال شده و پس از مراحل کار رشته هاي مرتبط در اداره ورزش و جوانان جذب و ديگررشته ها را در ارگانهاي ديگر استانها جذب خواهيم کرد.
جناب آقاي جوهري استان از لحاظ اماکن ورزشي و زير ساختها در چه وضعيتي قرار دارد؟
زير ساختهاي ورزشي استان وضعيت خوبي دارد و در حال حاضر از ميانگين بالاتر هستيم . اما بخش زيادي از اين اماکن نياز به تعميرات دارد و از نظر کيفي نيازمند تقويت هستند. ما با سياست برگزاري ميزباني بازي‌هاي ملي و بين المللي در استان براي تجهيز و نوسازي اعتبارات خوبي گرفته ايم .
قدمت بالاي سالن‌ها موجب فرسودگي آنها شده و از نظر گرمايش و سرمايش نياز به تعميرات اساسي دارند . يکي ديگر از مشکلات ما بدهي هاي سنوات گذشته به دستگاه‌هاي خدمات رسان است و ما طي اين چند سال تنها تلاش کرده ايم که اين بدهي ها افزايش پيدا نکند.
برخي از ورزشکاران و هيئت ها از واگذاري سالنهاي ورزشي به بخش خصوصي گله‌مند هستند اين واگذاري ها به چه شکلي است آيا نمي_توان به خود هيئت ها واگذارش کرد؟
ماده ۸۸ متاسفانه يک الزام قانوني است . اين قانون سم است اما اگر انجام ندهيم تخلف محسوب ميشود. ما به سه شيوه مي توانيم عمل کنيم يکي اينکه به صورت مديريتي در اختيار اداره باشد و حق کسب درآمد نداريم وهزينه هاي جانبي و مربي را پرداخت کنيم و ورزشکاران به صورت رايگان از فضا استفاده کنند که اين کار با توجه به اعتبارات امکان پذير نيست. روش دوم برگزاري مزايده و در اختيار گذاشتن کسي‌که بالاترين قيمت را بدهد اما بايد اين فرد به هيئت‌ها تايم بدهد. متاسفانه در برخي سالنها رقابت بالا مي رود و برنده به خاطر اينکه برايش صرفه اقتصادي داشته باشد تايم هيئت ها را کم مي کند که در مواردي ما برخورد هايي هم داشته ايم. روش سوم نيز واگذاري در روستاها به دهيار و بخشدارها است ما هم طبق قانون در حال اجراي اين هستيم و اگر انجام ندهيم تخطي از قانون است.
دهکده المپيک يکي از آرزوهاي ورزش ما شده در حال حاضر چه وضعيتي دارد؟
دهکده المپيک با اختصاص ۱۴۰ هکتار يک امتياز بزرگ براي استان است. بخش خصوصي هم رغبت دارد که در حوزه تفريحي، ورزشي و رفاهي در اين محل سرمايه گذاري کند .
دو پروژه خوب سالن ۶ هزار نفري ولايت را داريم که شرايط خوبي دارد و مجري طرح قول داده است که نيمه اول سال آينده به بهره‌برداري برسد. براي استخر قهرماني نيز سال گذشته توافق کرديم که از ۱۸ ميليارد اعتبار مورد نياز استان يک سوم سهم خود را تامين کند و مابقي از مرکز تخصيص پيدا کند و اين مجموعه نيز سال آينده افتتاح خواهد شد.
دهکده پاتوق خوبي براي خانواده‌ها شده اگر بتوانيم بازي هاي ساحلي ، پيست دوميداني و خوابگاه مناسبي در آن احداث کنيم اردوهاي تيمهاي ملي نيز در آن برگزار خواهد شد.
هيئت هاي سوارکاري، اتومبيلراني، و تيراندازي در حال حاضر در اين مجموعه فعالند و در حال تجهيز امکانات توسط خود ما و بخش خصوصي هستيم .
بخش خصوصي براي احداث رستوران در دل کوه ،بولينگ و بيليارد طرح هايي را ارائه داده اند که در حال بررسي آنها هستيم .

لینک کوتاه : https://www.milkanonline.ir/?p=310

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.