رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
  • سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 - 08:03
  • کد خبر : 9978
  • مشاهده : 115 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ورود دانشگاه صنعتی کرمانشاه به لیست دانشگاه های معرفی شده توسط موسسه کلاریویت آنالیتیکس

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط موسسه کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط بخشEssential Science Indicators(ESI)  به عنوان یکی از دانشگاه های برتر شناسایی و وارد لیست ESI شده است. بنابراین گزارش؛ لیست ESI شامل دانشگاه هایی می باشد که دارای ویژگی های علمی برجسته ای مانند […]

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط موسسه کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰، دانشگاه صنعتی کرمانشاه توسط بخشEssential Science Indicators(ESI)  به عنوان یکی از دانشگاه های برتر شناسایی و وارد لیست ESI شده است.

بنابراین گزارش؛ لیست ESI شامل دانشگاه هایی می باشد که دارای ویژگی های علمی برجسته ای مانند مقالات برتر (top paper)، مقالات داغ (hot  paper)، مقالات پر استناد (highly cited paper)   و تعداد بالای استنادات باشند. موسسه کلاریویت آنالیتیکس معتبرترین مرجع بررسی و معرفی شاخص های علمی در جهان می باشد.

با توجه به رشد کمی و کیفی مقالات چاپ شده توسط محققین دانشگاه صنعتی کرمانشاه و افزایش مقالات برتر دانشگاه در ماه مارس ۲۰۲۰، در نهایت نام این دانشگاه وارد لیست دانشگاه های معرفی شده در ESI گردید.

گفتنی است از بین تمام دانشگاه های وزارت بهداشت، وزارت علوم و غیره، تنها ۵۴ دانشگاه از ایران در لیست سایت ESI معرفی شده اند و در این بین تنها ۱۰ دانشگاه صنعتی در لیست قرار دارند که دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز در بین این ۱۰ دانشگاه صنعتی برتر قرار گرفته است.

بر مبنای این گزارش؛ دانشگاه های صنعتی قرار گرفته در لیست عبارتند از دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، دانشگاه صنعتی بابل، دانشگاه صنعتی سهند، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه صنعتی کرمانشاه.

همچنین طبق گزارش ESI، دانشگاه صنعتی کرمانشاه دارای پیشرفت چشمگیری نسبت به دوره قبل می باشد. دستاوردهای مذکور نشان دهنده روند رو به جلو و رشد مثبت پژوهش در بخش هیأت علمی و دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات