رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • پنجشنبه 28 فروردین 1399 - 05:13
  • کد خبر : 9876
  • مشاهده : 192 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : از واحدهای فناور دانشگاه ها برای تأمین اقلام بهداشتی حمایت خواهیم کرد/ دانشگاه رازی با همه توان پای کار آمده است

معاون‌ توسعه مدیریت و‌ منابع استانداری گفت: دانشگاه رازی با کار جهادی و‌ حمایت از واحدهای فناور در تأمین اقلام بهداشتی بسیار فعال عمل کرد. به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، افشین کریمی در بازدید از دانشگاه رازی از تلاش های صورت گرفته در راستای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز در بحران کرونا تشکر کرد […]

معاون‌ توسعه مدیریت و‌ منابع استانداری گفت: دانشگاه رازی با کار جهادی و‌ حمایت از واحدهای فناور در تأمین اقلام بهداشتی بسیار فعال عمل کرد.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، افشین کریمی در بازدید از دانشگاه رازی از تلاش های صورت گرفته در راستای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز در بحران کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: در این بحران نیروهای متخصص و مجرب دانشگاه با استفاده از فناوری های روز و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تولید مواد ضدعفونی دست و‌سطح اقدام کردند که نشان از توانمندی و غنای دانشی خبرگان این دانشگاه است.

وی افزود: حمایت از شرکت های فناور و‌ استفاده از یافته های پژوهشی می تواند در حل بحران ها بسیار موثر باشد و‌خوشبختانه سطح علمی دانشگاه رازی به گونه ای است که  در زمینه های مختلف و بحران ها از جمله زلزله شاهد نقش آفرینی اساتید و دانشجویان برای ثبت تجربیات زلزله و تواید دانش مدیریت بحران بوده ایم.

کریمی در ادامه به لزوم مشارکت و‌تعامل بیشتر صنعت و دانشگاه و ارتباط موثرتر برای پاسخ به مسائل و‌چالش های فراروی توسعه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مشکلات و نیازهای صنعت و دستگاه های اجرایی می تواند در قالب پژوهش در دانشگاه ها بررسی و یافته های کاربردی در اختیار این نهادها قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و‌منابع استانداری کرمانشاه بهره گیری از تکنولوژی نوین را راهکاری موثر برای کارآمدی سازمانها ذکر کرد و گفت: در بحران کرونا تجربه ای کسب شد که برای صرفه جویی در هزینه، مدیریت زمان، سرعت بیشتر، تسریع در انجام امور و کاهش ترددها ، باعث صرفه‌جویی در هزینه ها می تواند در یک سیستم جامع و‌نوین با محوریت تکنولوژی در دستگاه های اجرایی کار کنیم و جلساتی کارآمدتر داشته باشیم.

کریمی ادامه داد: فعالیت آموزشی دانشگاه ها به صورت مجازی کاری مفید در کاهش تردد، حفظ سلامت دانشجویان و قطع زنجیره انتقال کرونا است که این مهم به نوعی فرهنگ سازی برای مبارزه با کرونا نیز محسوب می شود.

وی از حاشیه نشینی به عنوان یک چالش جدی نام برد و گفت: دانشگاه باید با پژوهش موثر راهکاری برای رفع مشکلات حاشیه نشینی ارائه کند، امروز هم شاهد هستیم در یک بیماری همه کیر این مناطق در معرض خطر هستند.

معاون‌ توسعه مدیریت و‌ منابع استانداری حل برخی مشکلات استان موجود توسط دانشگاه و اساتید را گامی مهم در تقویت ارتباط دانشگاه با سازمانها برشمرد و بیان داشت: این امر ضمن تسریع پیشرفت سبب خواهد شد مدیران برای حل مشکلات به دانشگاه بیایند  و این تعامل دانشگاه با مدیران را گسترش می‌دهد.

کریمی تأکید کرد که دانشگاهها در صورت ارائه برنامه پژوهشی مشخص، مدون و علمی  در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در قالب انعقاد تفاهم نامه مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

به گفته ی وی یکی از ملاک های ارزیابی دستگاه های اجرایی در پایان هرسال میزان ارتباط و همکاری سازمانها و ادارات با دانشگاه ها خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

نظرات