رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

استاندار كرمانشاه با اشاره اقدامات صورت گرفته در زلزله آبان ٩٦ سرپل ذهاب گفت: بسیاری پیشنهاد می‌دادند با برپایی چند چادر بزرگ، یک ستاد مدیریت بحران تشکیل دهیم ولی تجربه بم به ما آموخت باید هرچه زودتر از این بحران گذر کنیم. به گزارش میلکان آنلاین؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست ستاد بازسازی استان […]

استاندار كرمانشاه با اشاره اقدامات صورت گرفته در زلزله آبان ٩٦ سرپل ذهاب گفت: بسیاری پیشنهاد می‌دادند با برپایی چند چادر بزرگ، یک ستاد مدیریت بحران تشکیل دهیم ولی تجربه بم به ما آموخت باید هرچه زودتر از این بحران گذر کنیم.

به گزارش میلکان آنلاین؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست ستاد بازسازی استان کرمانشاه که در فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت: صبح روز زلزله و هنگامی که از پله‌های ساختمان فرمانداری سرپل ذهاب بالا می‌آمدم همه چیز بحرانی، در هم ریخته و نامناسب بود‌.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: به همین منظور این ساختمان آسیب دیده فرمانداری را ستاد بحران قرار دادیم و با اصرار جلسه مهم دکتر جهانگیری را در همین سالن فرمانداری برگزار کردیم.

بازوند عنوان کرد: به شکل آگاهانه تلاش کردیم زندگی را خیلی سریع به سرپل‌ذهاب برگردانیم. داروخانه‌ها، رستوران‌ها و نانوایی‌ها را همان روزهای اول راه اندازی کردیم و به شخصه در این مکان ها حضور می یافتم تا مردم ببینند که زندگی به شهر برگشته است.

این مقام عالی استان یادآور شد: با تلاش‌های شبانه روزی دستگاه‌های مختلف، مردم خیلی زود به روال عادی و معمول خویش بازگشتند و از ریل زندگی خارج نشدند؛ در حالی که یک زلزله بسیار بزرگ اتفاق افتاده بود.

وی ادامه داد: در این زلزله از یک شرایط کاملا بحرانی به عرصه‌ای سرشار از فرصت‌ها رسیدیم. شهر دوباره ساخته شد و از دل آن ویرانه‌ها یک سرپل ذهاب جدید متولد شد.

بازوند با تقدیر از عملکرد سیستم بانکی اظهار داشت: سیستم بانکی در پرداخت وام های زلزله و وام های اشتغال زایی واقعا نهایت همکاری را داشتند که جای تقدیر بسیار دارد.

وی عنوان کرد: حضور در برنامه‌های زنده تلویزیونی، حساسیت ها و دشواری های خاص خود را داشت ولی با اشرافی که به شرایط مناطق زلزله زده داشتیم این برنامه ها بستری برای طرح فراگیر مشکلات مردم زلزله زده در سطح ملی و گرفتن اعتبارات لازم برای پیشبرد برنامه‌ها شد.

اخبار مرتبط

نظرات