رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October

به گزارش ملیکان آنلاین؛اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاعیه‌ای در خصوص اجرای طرح ممنوعیت جابجایی دام بدون پلاک در استان صادر کرده است به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، با توجه به اطلاعیه این نهاد اجرایی در کشور، جابجایی خرید و فروش دام زنده فاقد پلاک (از تاریخ ۱۵ بهمن سال […]

به گزارش ملیکان آنلاین؛اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه اطلاعیه‌ای در خصوص اجرای طرح ممنوعیت جابجایی دام بدون پلاک در استان صادر کرده است

به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، با توجه به اطلاعیه این نهاد اجرایی در کشور، جابجایی خرید و فروش دام زنده فاقد پلاک (از تاریخ ۱۵ بهمن سال جاری) در استان ممنوع بوده و به منزله کالای قاچاق محسوب می‌شود.

براساس این اطلاعیه، دام بدون پلاک (شامل گاو، گوسفند، گاومیش، بز و…) توقیف و افراد خاطی نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

طبق مصوبات هیات محترم وزیران، نگهداری دام زنده به روش های سنتی صرفا با پلاک گوش معتبر ۱۵ رقمی مجاز است، بنابراین ضروری است، قبل از هرگونه جابجایی دام نسبت به نصب پلاک گوش و اخذ مجوز حمل دامپزشکی اقدام لازم انجام شود.

پرورش دهندگان دام اعم از صنعتی و یا روستایی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی و یا شرکت های تعاونی دامداران شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه همچنین از دامداران محترم خواستار است برای اطلاع از پلاک کوبی دام با شماره تماس ۱۵۱۲ و یا ۳۸۳۵۸۸۶۴ این اداره کل در ارتباط باشند.

 

اخبار مرتبط

نظرات