رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

توزیع خوراك آماده دام به صورت كنسانتره در دستوركار است

به منظور بهبود تغذیه دام در دامداریهای روستایی و عشایری، توزیع خوراک آماده دام(کنسانتره دام) در دستورکار خواهد به گزارش میلکان آنلاین؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه استفاده از کنسانتره دامی از نظر کمی و کیفی موجب بهبود تغذیه دام و در نتیجه بهبود کمی و کیفی تولیدات دامی […]

به منظور بهبود تغذیه دام در دامداریهای روستایی و عشایری، توزیع خوراک آماده دام(کنسانتره دام) در دستورکار خواهد

به گزارش میلکان آنلاین؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه استفاده از کنسانتره دامی از نظر کمی و کیفی موجب بهبود تغذیه دام و در نتیجه بهبود کمی و کیفی تولیدات دامی می شود، از این رو سبوس گندم با تبدیل شدن به کنسانتره دام در دستورکار توزیع قرار خواهد گرفت.

نوربخش حاتمی گفت؛ کنسانتره دامی یا خوراک دام آماده ترکیبی از مواد اولیه مورد استفاده در خوراک دام شامل جو، ذرت، کنجاله سویا، سبوس گندم، مکمل ها، مواد معدنی و… بوده که به صورت فرمولهای متوازن و متناسب با نیاز دام در سیستم تولید صنعتی و زیر نظر کارشناسان فنی دامپزشکی تهیه و برای مصرف دامداریها عرضه می گردد.

حاتمی افزود؛ عدم توزیع سبوس گندم به منزله قطع تامین خوراک دام نبوده بلکه با استفاده از آن در ترکیب خوراک دام حجم خوراک تولیدی و توزیعی حداقل سه برابر شده و به لحاظ کیفی نیز متناسب با نیاز دام کاملا بهبود خواهد یافت.

وی ضمن توصیه به  دامداران، تعاونیها و عوامل توزیع علوفه شهرستان در جهت تهیه و توزیع کنسانتره دام در بین دامداران، از دستگاههای اجرای نسبت به ترویج و آشنایی دامداران با مزایای استفاده از خوراک دام آماده در تغذیه دام تاکید نمود.

حاتمی تصریح نمود؛ واحدهای صنعتی دامپروری بزرگ که دارای امکانات تهیه خوراک دام می باشند همچنان سبوس خام را دریافت می نمایند

 

اخبار مرتبط

نظرات