رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October
  • چهارشنبه 11 دی 1398 - 09:24
  • کد خبر : 8959
  • مشاهده : 142 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : رشد ۶۵ درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد کرمانشاه

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه از پویش مردمی جذب ۲۵ هزار حامی ایتام و محسنین در استان تا پایان سال خبر داد وگفت: با مبنا ماهیانه ده هزار تومان هرفرد میتوند یک حامی شود به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، غلامرضا نصوری درمورد پویش مردمی ۲۵هزار حامی تا پایان سال توضیح […]

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه از پویش مردمی جذب ۲۵ هزار حامی ایتام و محسنین در استان تا پایان سال خبر داد وگفت: با مبنا ماهیانه ده هزار تومان هرفرد میتوند یک حامی شود

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، غلامرضا نصوری درمورد پویش مردمی ۲۵هزار حامی تا پایان سال توضیح داد: در این طرح از تمام ظرفیت ادارات، سازمان و دستگاه ها برای جذب حامی استفاده شود. درمدارس این پویش به این صورت انجام می شود که هر کلاس درس حامی یک یتیم شودو همچنین دیگر ادارات و اصناف به این دعوت لبیک گفته اند و تصمیم به همراهی این پویش دارند.

وی با بیان اینکه از ابتدا سال تا کنون درآمد مشارک های مردمی از محل صدقات ۵۷۰ میلیون و از محل زکات ۲۴ میلیارد تومان بوده است در مجموع کل در آمد مشارکت مردمی در طرح ها و پویش های مختلف امداد به ۸۷ میلیارد تومان می رسد گفت : این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به کسب رتبه اول استان کرمانشاه در تحقیق برنامه و مشارکت طرح اکرام ایتام و محسنین و گفت:در آمد امسال در بحث طرح اکرام ایتام و محسنین ۱۷ میلیارد تومان است. همچنین به صورت میانگین برای هر کودک سه حامی داریم‌.

نصوری با اشاره اینکه درصورت تمایل حامی ها و خانواد ها ما امکان ملاقات و آشنایی را فراهم میکنیم افزود:کودکانی که دارای شرایط خاص خانوادگی مانند بیماری صب العلاج و یازندانی بودن سرپرست هستند شامل طرح محسنین می شوند و هم اکنون ۲۵۱۰کودک محسنین و۴۵۶۵کودک یتیم تحت پوشش امداد هستند و بصورت میانگین ماهیانه ۳۳۴هزار کمک معیشت به هرکودک یتیم و ۱۶۰ هزار تومان به هر کودک طرح محسنین تعلق میگیرد .

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گفت :در بحث زکات از ابتدا سال یک هزار ۴۱۶ روستا شرکت کردند و ۲۴ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند .۲۰٪از این مبلغ سهم پروژ های عمرانی شده و ۸۰٪سهم فقرا است.

درپایان نصوری به مراکز نیکوکاری اشاره کرد و گفت:اکنون ۸۵ مرکز نیکوکاری محله فعال داریم و خوشبختانه تعداد این مراکز رو به افزایش . افراد پس از کسب مجوز های لازم از ارگان های مرتبط و پذیریش شرایط کمیته امداد میتوانند موسسه نیکوکاری خود را ثبت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات