رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • چهارشنبه 4 دی 1398 - 19:24
  • کد خبر : 8866
  • مشاهده : 188 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : پژوهش، ضرورت زندگی هدفمند است
عبدالرضا رادفر، استاد دانشگاه‌های کرمانشاه:

پژوهش، ضرورت زندگی هدفمند است

مربیان علاقه‌مند مراکز کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه به مناسبت هفته پژوهش در نشست تخصصی «پژوهش در دنیای امروز» شرکت کردند. به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، در این نشست که در مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۲ کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد، «عبدالرضا رادفر»، استاد دانشگاه و مدرس این نشست به تبیین جایگاه پژوهش پرداخت. […]

مربیان علاقه‌مند مراکز کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه به مناسبت هفته پژوهش در نشست تخصصی «پژوهش در دنیای امروز» شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، در این نشست که در مرکز فرهنگی‌هنری شماره ۲ کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد، «عبدالرضا رادفر»، استاد دانشگاه و مدرس این نشست به تبیین جایگاه پژوهش پرداخت.

رادفر، با اشاره به اینکه پژوهش، به معنای بررسی کردن و وارسی کردن است که باعث می‌شود به یک دست‌یافته، دست بیابیم، افزود: تحقیق به معنای به حقیقت دست یافتن است.

وی با اشاره به اینکه پژوهش کار بزرگ و ارزشمندی است گفت: پژوهش برای رسیدن به خواسته‌ها و پرسش‌های ماست.اهمیت به پژوهش در آثار ادبیات کهن ما هم آمده است.یافته‌های بشری، نتیجه پژوهش است و کشورهایی که در این زمینه نتایج بزرگی را به دست آورده‌اند، بیشترین بودجه‌ها را اختصاص به پژوهش داده‌اند.

این مدرس دانشگاه، پژوهش را یک کار فرآیندی عنوان کرد و افزود: آنچه که امروز بشر دارد، به خاطر تحقیق و پژوهش است.

وی  در ادامه این نشست به تشریح طراحی یک پژوهش شامل؛ کلیات، ادبیات و پیشینه، روش‌شناسی پژوهش، یافته‌های پژوهشی، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای پژوهش، و…پرداخت بیان داشت: پژوهش یک کار سازمان‌یافته است. تا موضوعی برای پژوهش نداشته باشیم، نمی‌توانیم حرکت و جریان داشته باشیم. باید بدانیم که پژوهش اساس زندگی هدفمند ماست.

در پایان این نشست یک‌روزه و پس از پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان با مدرس نشست، آنها از نمایشگاه آثار پژوهشی اعضا و مربیان که از سوی واحد آموزش‌وپژوهش کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برپا شده بود، نیز بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات